Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi legyen az átmenet?

Mi legyen az átmenet?

Figyelt kérdés

Sziasztok kutyások! :) Szeretném a segítségeteket kérni póráz-ügyben. Az a helyzet, hogy még tavaly nyár végén találtunk egy 2-3 éves skót juhászt, és bár feltettük netre, újságba, rádióba stb. nem jelentkeztek érte, úgyhogy végérvényesen befogadtuk.

Eleinte nagyon félénk volt, 5 napig nem evett semmit csak üldögélt a sarokban, nagyon nehéz volt megértetni vele, hogy nem bántja senki, nyugodjon meg.

Most, hogy tavaszodik, és már nagyon jól érzi magát és a két másik kutyánkkal is kijön, el szeretnénk vinni sétálni, de totálisan fél a póráztól.

Már elkezdtem hozzászoktatni úgy, hogy eleinte simogattam vele, majd lazán rákötöttem, de nem csináltam vele semmit, hogy szokja, és már tud úgy játszani, hogy a hátára van kötve a póráz. Szval haladunk. Azonban, nem szeretném azt, kövi lépésnek, hogy maga mellett húzza a pórázt, mert akár bele is léphet, és akkor ezt egy negatív megerősítésként élné meg, tuti, hogy megint kezdhetném elölről a szoktatást. Már próbáltam, hogy ráteszem nyakörvvel - szval normálisan-, és hívom, lazára engedve, hátha már nem fél, de úgy tűnik, ez még túl korai, mert feszeng, és tart tőle. Jutifalat, stb, pozitív megerősítés nem használ. Úgyhogy valami átmenet kéne a szoktatási "programba". De mi? Nem tudok rájönni. Bármiféle ötletet szívesen fogadok. :) Előre is köszi :)


2011. febr. 26. 19:38
 1/4 anonim ***** válasza:
Nálunk a flexi póráz jött be,mint átmenet.
2011. febr. 26. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi, kipróbálom :D
2011. febr. 26. 20:50
 3/4 anonim ***** válasza:
meg lehet oldani, hogy ne lépjen bele a pórázba. Össze kell kötni azt a részt ahol te fognád, annyi helyen, hogy ne legyen rajta rés, vagy akkora, hogy ne férjen bele a lába. A flexipóráz is jó átmenetnek, bár én azt nem szeretem alkalmazni. Szerintem akkor vagy legyen elengedve teljesen, vagy legyen rendes pórázon. Bár otthon lehet h jó lenne:)
2011. febr. 26. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ez eszembe sem jutott. :) Szuper, lehet, hogy előbb megpróbálom így, hátha sikerrel járok. Ha így sem megy, akkor jöhet a flexi póráz :) Köszi szépen!
2011. febr. 27. 11:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!