Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » S. O. S Törzskönyvet ki lehet...

S. O. S Törzskönyvet ki lehet váltani utólag? (kutya)

Figyelt kérdés
2011. febr. 27. 09:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
80%

A kutya tenyésztője kiválthatja, ha mindkét szülő törzskönyves, a kölyök még nem múlt el fél éves és eddig még nem törzskönyvezett le egy kiskutyát sem az alomból a kutyák tenyésztője. Vedd fel a kapcsolatot a tenyésztővel és beszéld meg vele!

Ha viszont az egyik szülő nem rendelkezik törzskönyvvel, akkor sajna esélytelen.

Nem értem az ilyeneket, ha törzskönyves kutya kell, akkor miért vesz szaporítótól?

2011. febr. 27. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Milyen kutyának? Alapesetben csak a tenyésztő tudja a kölyöknek a tk-et kiváltani, méghozzá az egész alomra egyszerre, egyenként nem lehet már kutyákat tk-ezni. Simán ezt is csak a kölykök 6 hónapos koráig, utána már csak DNS vizsgálat után teheti meg. Viszont ha a kutya tk-es, csak esetleg elveszett neki, akkor a kutya tulajdonosa kérhet tk másolatot a MEOE-tól, gondolom a személyazonosságot és a tulajdonjogot igazolni kell.
2011. febr. 27. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
collie és 2 éves .apa anya törzskönyves.lehet-e még neki törzskönyve??nem szaporítótól vettem hanem az ismerősömtől scak nem kértem törzskönyvet most meg meggondoltam magam. VÁLaSZOK MÉG JÖHETNEK!
2011. febr. 27. 09:47
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon hosszadalmas és drága folyamat lesz, de lehet, hogy nem lehetetlen. Ha abból az alomból másik kutya kapott törzskönyvet, akkor már a tiednek nem lehet, erre kérdezz rá az ismerősödnél. Ha viszont nem törzskönyveztek le egyetlen kiskutyát sem, akkor is kell egy DNS vizsgálatot csináltatni, ami nem lesz két fillér. Az egész procedúrára annyit fogsz kiadni legalább, mintha vennél egy tk-s kiskutyát.
2011. febr. 27. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

nem leht már tk-e csak dns-el, az meg drága, meg sok herce-hurca!

MEOE honlapra menj, ott mindent megtalálsz!

2011. febr. 27. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
hol és mennyiért csinálnak DNS vizsgálatot?L
2011. febr. 27. 09:54
 7/12 anonim ***** válasza:
Abból az alomból lett már tk-ezve akár csak 1 kölyök is? Mert ha igen, akkor bele se kezdj a DNS-be.
2011. febr. 27. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom nem.DNS ára??
2011. febr. 27. 10:15
 9/12 anonim ***** válasza:
kérdezd meg az állatorvost
2011. febr. 27. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Fél millio körül.
2011. febr. 27. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!