Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van, hogy a kutyatartók...

Miért van, hogy a kutyatartók nagy része nem Kutyás?

Figyelt kérdés
Kellemesen hűvös vasárnap délután van. Gondoltam elmegyek a kutyákkal sétálni. A palotapincsim póráz nélkül, el sem mozdul mellőlem,a bernim,igaz, csak 3 hónapos,de mivel elég nagy, pórázon. Döbbenten tapasztaltam,hogy bár az utcában mindenkinek van kutyája( akik persze neveletlenül ugatnak,akkor is,amikor már rég nem ott járok ,mégis 2-3 házanként rám ordít valaki,hogy vigyem a dögjeimet máshova,stb.. Ha Ő tart kutyát, az enyém miért dög? Miért tart kutyát,aki nem Kutyás?
2011. febr. 27. 14:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is ez van. Ezek az emberek szánalmasak. De amúgy azzal nem értek egyet, hogy mindenkinek kutyásnak kéne lennie. Van aki csak hobbiból tart kutyát hogy szeresse és játszon vele. Ez még nem bün, nem kell mindenkinek versenyezni vele stb...
2011. febr. 27. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Én nem így értettem a Kutyást.Hanem,hogy ha már kutyája van,akkor az ne csak egy megkötött valami legyen,ami őrjöng az udvar végében. Ha kutyát tart,szeresse a kutyákat.Így értettem a Kutyást :)
2011. febr. 27. 15:02
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Én is ismerek ilyet. Anyóséknál pl. van egy németjuhász, meg pár macska.

A németjuhász kiskorától fogva láncon van egy betonos részen. Agresszív, senkit, még a rokonokat sem engedi be, vagy azt sem, aki születésétől fogva ismeri. Csak azt a pár családtagot, meg engem, de nekem is meg kellett küzdenem érte. Nincs ivartalanítva, ami még rátesz egy lapáttal szegénynek. Többször mondtam m,ár, hogy le kéne venni a láncról, hadd fusson, ilyesmi, de ők szentül meg vannak győződve róla, hogy ott neki jó és boldog. Persze ilyenek, hogy simogatás felejtsük el.


A macskák élete sem jobb. Csak konyhai maradékokkal etetik őket, ne tudjátok meg, miket kapnak, undorító. Szegények még a kazánházba sem mehetnek be télen melegedni egy kicsit. Ivartalanítás persze az ő esetükben is luxus lenne. Mosolyogva mondják, hogy náluk mennyire "fogyóeszköz" (szó szerint) a macska, 1-2 évnél tovább nem maradnak meg. Nem rég szült az egyik, volt a kölykök között egy nagyon kicsi, beteges egyed, még őt sem engedték be a farkaordító hidegben, legalább az előszobába, vagy mint mondtam, a kazánházba.


Van két papagájuk, még életükben nem voltak a kalitkán kívül és állítják, hogy "ezek már nem igénylik a repülést"...


Szánalmas, ami ott zajlik...

2011. febr. 27. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Jézusom...


Hozzám folyton azt vágják,hogy minek azt a két rusnya dögöt sétáltatni,így is milyen már,hogy nálunk szabadon van a kutya. Már utál az egész utca :D

2011. febr. 27. 15:32
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Ezt én is megkapom gyakran, hogy minek azt a dögöt sétáltatni. Volt, hogy ráuszítottak két másik kutyát, gondolva, hogy majd leszokom a sétáról. Nem jött össze. Persze azért sem, mert középázsiaim van. Nem tojik be 5 kutyától sem. De nagyon sajnálom azokat, akiknek apró termetű kutyusaira is ráengedik a környéken a helyi vagányokat. Na, azok nem is jönnek többet erre sétálni, pedig szép a folyópart. Szánalmasak, rosszindulatúak az ilyen emberek. Talán irigylik a sétáló kutyától hogy azt szereti a gazdája és ezért mozgatja is.
2011. febr. 27. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Én megkérdeztem,hogy mi zavarja őt abban,hogy én itt viszem a "dögjeimet". Az volt a válasz,hogy azért,mert ugat mind a 6!!!!! kutyája. ( 6 kistestű terrierféléje van,szaporodnak mint a nyulak... )Egyszóval az én hibám,hogy az ő kutyái neveletlenek., Hurráá
2011. febr. 27. 15:46
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen emberekkel nem tudsz mit csinálni. De arra nagyon vigyázz, mit szed fel a kutyád séta közben!!! Az ilyenektől kitelik a "töltött virsli". Szóval nagyon figyelj a kutyáidra! Nekem napi szinten rettegés, nehogy megmérgezzék.
2011. febr. 27. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

ebből a szituácibólól úgyérzem falun laksz, de minimum kisvárosban, mert ott szoktam iylet érezni, hogy furán néznek azokra akik kutyát sétáltanak :D

ez van..nekik a kutya gondolom a házörző szerepét tölti be...és semmi több :/ vagy elégnek találják a kertet a sétálásra.

2011. febr. 27. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Igen,kisvárosban lakom. A kutyáim hál istennek nem szednek fel semmilyen kaját. Igaz,a kicsi még csak most tanulja,de már elég jól megy neki,hogy a tied parancs nélkül nem nyúl semmihez,meg ugye ő pórázon van velem. A pincsim meg már öregúr,Ő már régen tudja :)
2011. febr. 27. 16:16
 10/15 anonim ***** válasza:
Én falun lakom, és dettó ugyan ez van. Ha beszólogatnak, megmondom, hogy inkább a saját háza táján kapirgáljon, ha már nem tudja a kutyáját rendesen tartani, csak félméteres láncon, akkor legalább a lelkiismeretes állattartóknak ne szóljon be.
2011. febr. 27. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!