Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van valakinek valamilyen...

Van valakinek valamilyen ötlete, hogyan lehetne leszoktatni a vonyításról egy bernipásztort, a lent felsorolt körülmények mellett?

Figyelt kérdés

Vett a szomszédunk 2 éve egy berni pásztort. Amíg kicsi volt még nem volt "gondom" vele. De amióta felnőtt és megtestesedett a nap 24 órájából 20-at vonyítással 4-et ugatással tölt. Mivel nagytestű, jó mély a hangja amitől még elviselhetetlenebb. Én rengeteget dolgozom, legtöbbször itthon és főleg szellemi munkát, de aludni egyre kevesebbett tudok. Már relaxációs gyakorlatokat végzek hogy elviseljem.


Két "probléma" van:

1. A kutya egy tündér minden vonyítástól függetlenül, és - nem akarom bántani -. Ha átnyúlok a kerítésen hogy megsimogassam majd szétesik az örömtől. Gondolom innen ered a vonyítása hogy nem foglalkoznak vele.

2. A kutya gazdája halálos beteg. Ránézésre hónapjai vannak szegénynek.. (családja és gyerekei vannak) Nem akarok átmenni hozzájuk, se balhézni, se okoskodni a kuyta miatt van elég bajuk szegényeknek.


Kicsit rosszul is érzem magam, hogy nekem meg ilyen "potom" problémáim vannak, de akkor se tudok rendesen aludni már egy éve. És ez meglátszik a munkámon is..


2011. febr. 27. 15:39
 1/7 anonim ***** válasza:
Hát,esetleg próbáld meg te leszoktatni róla. Spricceld le vízzel,ha vonyít. ( hidegben csak egy icipicit )Állítólag ez a legjobb,é legkíméletesebb mód.
2011. febr. 27. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem is bernim van, de soha nem vonyított, szerintem is az elhanyagoltságtól lehet, hogyha beteg a gazdája. Megkérdezhetnéd, hogy elviheted-e napi fél órára sétálni. Akkor annyi ingert kapna, hogy elfelejtene vonyítani, vagy ha erre nincs időd,akkor valami játékot vegyél neki.

A második kutya megoldás azért nem oké, mert ha szegény gazda beteg, akkor 2 kutya marad árva.

2011. febr. 27. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

A játék meg se fordult a fejemben. Veszek majd valamit amin elrágódhat.

Sajna sétálni nem tudom elvinni. Nem akarok kontaktálni a szomszéddal.

Lespriccelni pedig, nem tudom, túl messze van ahhoz.

2011. febr. 27. 15:50
 4/7 anonim ***** válasza:
Akkor tényleg a játék a legjobb. Az én bernim hangját se lehet hallani szinte soha,igaz,ő kb egész nap velem van. Vegyél neki valami jó kis játékot :)
2011. febr. 27. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Vegyél neki egy jó nagy velős csontot, lábszár csontot, azon elrágódik egy darabig. esetleg kérd meg a tulajdonosokat, hogy elviheted-e egy órácskára sétálni, akkor szerintem abbamaradna a vonyítás és a séta neked is jót tenne.
2011. febr. 27. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az előbb írta,hogy nem akar kapcsolatba lépni a szomszéddaL...
2011. febr. 27. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hangszigetelés, másik oldalra költözés, füldugó?
2011. febr. 27. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!