Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen tápot, illetve konzerve...

Milyen tápot, illetve konzervet érdemes venni a kutyának, ami megvehető árban van, és jó is?

Figyelt kérdés
3 éves vizslalány
2011. febr. 27. 15:53
 1/6 anonim ***** válasza:

ACC, Dog Chow.

Legjobb az Acana szerintem, bár elég komoly az ára az előbbiekhez képest.

2011. febr. 27. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én a konzervet egyáltalán nem javaslom, a 80-90%-a víz és semmi tápértéke nincs ezeknek az áruházi vackoknak, a jó minőségűeket is, aminek nagy része hús is feleslegesnek tartom, mert annyiért már húst is lehet kapni.

Nem tudom, neked mi számít megvehető árnak, de én például Acanával etetek, ennek a tápnak van a legjobb ár-érték aránya. Egy 18 kilós zsák 16 ezer forint körül van és több hónapra elég egy golden retrievernek.

Ha ezt nem engedheted meg magadnak, akkor vannak ennél olcsóbb, de szintén nem rossz tápok: pl.: Dog Chow, Josera, DaDo, Chicopee, Brit. Én a Joserát próbáltam már ki, a kutyámnak ízlett.

2011. febr. 27. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia! A konzerv áráért állatboltban húst kapsz. És az állatboltban nem romlott hús van, csak olyan, ami emberi fogyasztásra nem alkalmas, mert vagy megnyomódott, van véraláfutás van alatta stb. Én is szoktam venni csirkemellet, ez 10% hús, és soha nem volt sem romlott meg semmi ilyesmi, szóval én ezt ajánlom. Tápok közül pedig ha egy Dog Chow-t veszel a hús mellé, akkor te már rengeteget adtál a kutyádnak és kiváló egészségnek fog örvendeni.

Ha nem gyorsfagyasztott ennivalót főztök otthon, hanem jó minőségű nem tartósítószeres színezékes izéket, akkor nyugodtan adhatsz maradékot a kutyusnak.

2011. febr. 27. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia Theia!


Mennyi időre elég a 18 kilós acana a goldenednek? 2 hónap?

Eszik ezen kívűl még mást is?

2011. febr. 27. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Pontosan nem tudom megmondani, de olyan 2-3 havonta szoktunk venni tápot. Ő egy kisebb termetű golden, olyan 20-25 kiló körül van. A tápon kívül néha kap mást is, ha éppen marad meg neki való étel, de leginkább a tápot kapja.

Én nagyon elégedett vagyok az Acanával, más tápot nem is igazán próbáltunk, egyszer vettünk neki Joserát, mert épp elfogyott a boltban az Acana, de aztán visszatértünk rá. Szép tőle a kutya szőre, egészséges és szívesen fogyasztja ezt a fajta tápot.

2011. febr. 27. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Amadeo válasza:
Egyetértek Theia-val, az Arcana és a hasonló minőségű prenium tápok érik meg legjobban. Lehet, hogy elsőre drágának tűnnek, de ezekből kevesebbet kell etetni a kutyával a jobb beltartalma miatt. Ha kiszámolod, hogy egy 18kg-os tápot 2-3 hónap alatt fogyaszt el egy közepes testű kutya, akkor havi bontásban kijössz kb. 6-8 ezer forintból, ami szerintem teljesen normális összeg. Akkor sem jönnél ki jobban, ha gyengébb minőségű táppal etetnél, vagy otthon készítenéd el neki a kaját. És így még külön kiegészítőkre sem igazán van szükség.
2011. febr. 28. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!