Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Baj, ha a 6hós. Tacsim nem...

Kutyák és macskák kérdése:

Baj, ha a 6hós. Tacsim nem eszik meg mást csak a húst? Nem eszik semmilyen kutyáknak gyártott tápot és konzervet sem.

Figyelt kérdés
Viszont amit főzök neki, azt szereti. Csontról lefejtett hús, zöldségek stb. Milyen zöldségeket adjak neki, hogy ne legyen vitamin szegény az étrendje, és mik a kerülendő ételek? Köszönöm annak aki tud segíteni!
2011. máj. 4. 12:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ezt te rontottad el.Nem lesz időd mindig főzögetni neki.Zöldségből amúgy szivesen fogyasztják a répát,paprikát,borsót..stb.Burgonyát nem szabad,mert nem tudja normálisan megemészteni.Rizst,tésztát nyugodtan főzhetsz neki,és belekeverheted a husijába.Valamint ajánlom még a csirke,és sertésmájat natúr megfőzve.
2011. máj. 4. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
ja és fűszeres kaját ne!
2011. máj. 4. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Ha van időd főzni neki akkor nem baj:-) Nem csoda, hogy jobban szereti, sokkal finomabb és egészségesebb is:-)) Persze az lenne a normális ha mindent megenne amit elé teszel. Te vagy a falkavezér, neked kell eldönteni, hogy mit egyen, ő meg válogatás nélkül meg kéne, hogy egye. Ez megkönnyítené a helyzeted mert ha nincs időd főzni, akkor sem koplalna a kutya.
2011. máj. 4. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Gyesen vagyok, így időm van rá, azért is hoztam el anno a szaporítótól 6 hetesen! mert nem tudta eladni, és az illatos úti menhelyre akarta vinni. A mai napig az összes jobb minőségű tápot és konzervet kipróbáltuk, a szomszéd kutya meghízott, de egyikből sem evett. A fűszeres kaja meg nekünk se tesz jót! köszönöm a válaszokat, még várok ötleteket etetéssel kapcsolatban!
2011. máj. 4. 13:01
 5/14 Akiteki ***** válasza:
Ez csak Neked köszönhető válogatósság. Ha át akarod szoktatni tápra, 3 nap éhezés tuti megteszi a hatását. Ha meg főzni akarsz, arról sem hiszem, hogy nagy gondot okozna egy ekkora kutyusnál. Konzervet ne is egyen, okos kutya, ő megmondta. Ha Neked nem gond, akkor kényeztesd házikoszttal.
2011. máj. 4. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Ugyanilyen volt a kutyánk,4 nap után tört meg.Azóta megeszi,amit elé rakunk.
2011. máj. 4. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
58%

nem tudsz neki 100%ig megelelő kaját főzni. igenis állj a sarkadra, mert ezt elrontottad.

az én tacsim is ezt csinálta, hogy nem ette meg a tápot.

én azt csináltam h 10 percig előtte volt a kaja majd elvettem ha nem ette meg és másnap szokásos időben megint kapott tápot (persze én rakok rá konzervet, főtt májat v vmit h jobb szaga legyen), kellett pár nap de rájött h ezt kell enni. azóta semi gond.

a másik baj ha nem eszik tápot akor nem használja a fogait, aminek fogkő lesz a vége. az először büdös leheletet majd inygyulladást okoz később pedig kihullanak a fogai. ezek komoyl dolgok. ragadozó, rágnia kell!

2011. máj. 4. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Azt tudnám tanácsolni, hogy az általad készített házikosztba szépen lassan keverd bele a konzervet és a száraztápot. Először csak egy evőkanálnyit. Lassanként, következetesen, türelmesen, hétről-hétre növeld az adagot. Hátha így megeszi, illetve megszokja... ;)
2011. máj. 4. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Ezt valoban Te rontottad el. Te vagy a falkavezer, ergo Te szabod meg, mikor, mit es mennyit ehet a kutya. Hidd el, par nap koplalas utan be fogja falni a szaraztapot, es legalabb amiatt nem kell aggodnod, hogy kiegyensulyozottan taplalod (a hazi kosztbol hianyzik egy sor fontos tapanyag, es tul sok sot tartalmaz). A konzervet felejtsd el, az nem kutyakaja (erdemes elolvasni az osszetetelet, 4% hus, a tobbi viz, akkor mar a hazi koszt is jobb). Ne hagyd, hogy a kutya zsaroljon es manipulaljon Teged. Irtad, hogy gyesen vagy, egy tacsko, aki azt hiszi, o a fonok es egy gyerek egy lakasban nem tul szerencses kombo!
2011. máj. 4. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
3 gyerek! A házi koszt nem maradék, neki külön főzök teljesen fűszermentesen. 6hós. kis kutya nem ártok neki, ha napokig nem eszik?
2011. máj. 5. 07:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!