Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen lehet tacsit tartani?

Milyen lehet tacsit tartani?

Figyelt kérdés

[link]


annyira cuki a kis sparheltlába. nekem kell egy ilyen. :D


2011. febr. 27. 20:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Édes, nagyon lehet szeretni, de arra készülj fel, hogy általában ez a fajta nagyon önfejű, akaratos, öntörvényű. Szereti ő uralni a családot. A miénk egy kis diktátor volt. Viszont egy barátomnak szintén tacskója van, ő pedig egy békés, kedves kis állat. Nagyrészt a személyiségétől függ, de én azt figyeltem meg, hogy ez a fajta elég makacs. A mozgásigénye neki is nagy, imád ásni, lévén, hogy vadászkutya.
2011. febr. 27. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Ninna ♥ ***** válasza:

Uccu neki, ha tetszik ez a fajta, akkor szerezz be egy ilyet tenyésztőtől! Ezt a kennelt mindenképpen tudom ajánlani, nagyon szép kutyáik vannak: [link]

Vagy ha tudnál segíteni árva kutyusokon, akkor itt a tacskó fajtamentés: [link]


A tacskók egy kedves fajtájú kutyusok, szerintem megéri őket is tartani, mint minden kutyust :) Nem esznek sokat, ha prémium táppal eteted, kb. félévente kell venned nagy zsákos tápot, így kb. havi 1500-2000 forintból kijön az étkeztetése, és a legjobból. Ugyanakkor egy makacs kutya, kemény kezű gazdi kell hozzájuk, és érdemes már kiskoruktól fogva kutyaoviba hordani, hogy jól is legyenek szocializálva. Napi 1-2 órát nagyon szívesen mozognak, a gazdival imádnak sétálni :) A hosszú hátuk miatt a lépcsőzést, és a túlsúlyt szigorúan kerülni kell, mert nagy problémákat is okozhat pl. tacskóbénulás.

2011. febr. 27. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

aham értem.

hát eléggé főnökösködik, ezek szerint. :D

2011. febr. 27. 20:30
 4/11 anonim ***** válasza:

A tacsi a kutya,nem a jorki,csivava,meg egyéb kényességek!

A tacsi kint is nagyon jól elvan,bár -10 fok körül már nem árt neki,ha bemehet egy +fokos helyre.Ha meg van nevelve,semmi baj nincs vele,nagyon jól jelez,és nagyon szerti a gazdiját,de egygazdás kutyus,egy ember akinek bármikor odamegy,akárhányan szólnak neki,de ha ő nincs ott,akkor bárkihez odamegy.Tapasztalat!

2011. febr. 27. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
hmm.. ez tetszik. akkor mindig vele leszek majd. :D
2011. febr. 27. 20:43
 6/11 A kérdező kommentje:
láttam egy dokumentumfilmet amiben arról volt szó hogy borzvadászatra használták és videó, ahogy ássák magukat be a borzlyukba. :D na mondom, nekem kell egy ilyen. :D:D:D
2011. febr. 27. 20:44
 7/11 anonim ***** válasza:

Na akkor mint tacskó tulajdonos:

Ha ilyen kutyát akarsz, kőkeményen kösd fel a gatyádat, mert nem egyszerű eset! Iszonyatosan okosak, de iszonyatosan makacsak. Ha egy tacskó egyszer valamit a fejébe vesz, akkor nincs az az Isten, ami eltántorítja szándékától! Ebből következően ha nem tudsz vele megfelelően bánni, pillanatok alatt a fejedre nő és nagyon problémássá válik. Emellett könnyen lesz ugatós is.

Viszont előnye, hogy a tartása egyszerű és olcsó. Viszont a gerince érzékeny és patellaficamra, porckorong sérvre is hajlamos lehet, ezért a mozgás minőségére oda kell figyelni.

Nagyon szívósak immunrendszerük és idegrendszerűk is jó, de az öröklődő betegségekre a szülőket szűrni kell és a patellás, valamint porckorongproblémákkal küzdő egyedeket a tenyésztésből szelektálni kell.

Ha tapasztalatlan vagy még a kutyázásban (az eddigi írásodból feltételezem, igen), akkor mindenképpen vidd majd el kutyaoviba, ahol szocializálódik a többi kutyához, majd pedig kutyaiskolába, hogy megtanulj helyesen bánni vele, mert ha ez nem sikerül, akkor viszont pokollá teszi az életed!

Egyébként szerintem a kistestűek között az egyik legvagányabb fajta, igazi KUTYA! :) Nekem egy standard szálkásom van. :) Bár az is biztos, hogy sajnos soha többé nem lesz tacskóm, csak Ő, mert bár Őt imádom és Ő számomra a minden, de most már van hozzá elég tapasztalatom, hogy belássam, nem nekem való. Ugyanis én kicsit gyenge jellem vagyok egy tacskóhoz, így állandó küzdelem az életünk, hogy ki legyen a főnök és ki irányítson kit. Ezért nekem a következő kutyám majd egy könnyebb fajta lesz. De addig is Neki megadok mindent, mert nagyon imádom, fantasztikus egyéniség. :)

2011. febr. 27. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A mozgásigényéről még annyit, hogy egy nagyon alkalmazkodó fajta. Nem zavarja, ha a napi rutin során kevesebb mozgás jut, szívesen elvan a gazdi közelében is, de ha túrázásról, kirándulásról van szó, akkor fel tud pörögni és nehezen fárad el. :) Ha nem is sétáltatja az ember napi másfél-két órát, azért hetente legalább egyszer illik elvinni őt egy nagyobb túrára, ahol kitombolhatja magát.
2011. febr. 27. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nagyjából mindent leírtak a válaszolók, de én úgy látom, hogy te csak azért szeretnéd ezt a kutyát, mert cuki. Mielőtt belevágnál a tartásába, a figyelmedbe ajánlom ezt az oldalt: [link]
2011. febr. 27. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
mindig tacsink volt, tündériek, iszonyatos fazonok, humorosak, kedvesek, játékosak, bár hajlamosak megsértődni, ilyenkor szinte könyörögni kell neki, hogy ne seggel nekünk feküdjenek órákig, mind egytől egyik nagyon nagy karakter, gyerekekkel jól kijön,de kicsikkel óvatosan, mert a tacsi féltékenységében megkaphatja.
2011. febr. 28. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!