Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bentlakásos kutyasuli?

Bentlakásos kutyasuli?

Figyelt kérdés
Miért választják sokan? Ha más tanítja,hogy fogad szót nekem? Honnan tudjam,hogy nem verik? Mit gondoltok erről?
2011. febr. 27. 22:17
 1/5 anonim ***** válasza:
Jól kell megválasztani a kiképzőt. Akkor nem verik, valóban tanul és a végén a gazda is kap pár óra kiképzést a kutyával való bánásmódról.
2011. febr. 27. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
75%
Nem tartom jó dolognak. :S Egy jó kiképző nem a kutyát tanítja, hanem a gazdit. Mert egy bentlakásos képzésnél megtanul ugyan dolgokat, de ha a gazdi nem tanulja meg mit hogyan kell, akkor ha hazaviszi a kutyát még maximum pár hétig működik, aztán minden kezdődik elölről, a kutya "elbutul". A másik pedig, hogy a parancsszavakat nem mindegy, hogyan mondod és milyen hangsúllyal, ugyanis a kutya ezeket érti, nem a szavakat. Ha pl. a kiképző úgy tanítja, hogy űűűűűűűűl, fekkkkkkszikkkkkkk, akkor a kutya nem fogja érteni, hogy te úgy mondod neki, hogy ül, feeeeekszik stb.
2011. febr. 27. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem jobb, ha nem a kutya megy a kiképzőhöz, hanem a kiképző jön hozzátok házhoz! Úgy biztos a siker, ha jót választottál, bár az tény, hogy így drágább, mintha suliba mennél!
2011. febr. 27. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
40%

Én nem hiszek benne. Persze ez elég régen volt, úgy 10-12 évvel ezelőtt, de azért elmesélem. A mi kutyánk ugyan nem bentlakásos volt, hanem járt érte a kiképző, és vitte tanítani. Olyan kutyánk lett a 2 hónap végére, aki lehajtott fejjel közlekedett mellettem, nem szaglászott a sétáknál, kizárólag arra figyelt, hogy tartsa a tempómat. Utána több hónapos munkám volt (gyerek voltam) újra elrontani a kutyát, hogy szaladgáljon, szaglásszon, csóváljon.

Necces helyzetekben ugyanakkor apámnak sem működött, pedig ő minden kutyát meg tudott nevelni annyire, amennyire azt ő fontosnak tartotta.


A legjobb eset szerintem az, ha a kutya megtanul bizonyos parancsokat, amiket aztán a gazdának is megcsinál. Ezzel mondjuk rengeteg időt lehet spórolni, de épp az egész legizgalmasabb részét a tanítást hagyja így ki a gazda.


A legrosszabb eset viszont, hogy a kutya felismer a kiképzőben egy igazi vezetőt, egy félistent. Ezután hazatérvén a gazdát még nagyobb lúzernek fogja nézni, hiszen már látott mintát, látta milyen egy jó vezető, és azt is látja, hogy ahhoz képest a gazda egy senki. Így egy behódolóbb típusú kutya, aki amúgy be is állt volna akár a gazda mellé, már nem fog beállni, sőt olyan esetről is hallottam, hogy utána konkrétan sokkal többet engedett meg magának a gazdával szemben, mint korábban. Meg harapta etetésnél...


Szerintem hatalmas lutri, és alapvetően ma már szerintem a kutyakiképzés célja nem az, hogy a kutyát kiképezzék, hanem legfőképp az, hogy becsatornázzák őt a gazdához, hogy a gazdában lássa meg azt a bizonyos félistent.

2011. febr. 27. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Luciferus ***** válasza:

Azért választják mert az emberek lusták,és sok a pénzük!

Meg nem kell hajnalba felkelni és esőbe hóban sárban tapicskolni,és lehet menőzni hogy mekkora szuper kutyám van!

Ja meg hogy ne haljak éhen! ;-)

2011. febr. 28. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!