Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan kell összeszoktatni...

Csurmi kérdése:

Hogyan kell összeszoktatni egy idős német juhászt és egy fiatal foxit?

Figyelt kérdés
Már 1 hete próbálkozunk, és a németjuhász még mindig odakap, ezért már összeengedni sem merek őket. Attól félek hogy egyszer egy mozdulattal elharapj a torkát a picinek. Vagy ilyet nem csinálna a nagy? Ha odakap az csak figyelmeztetés, hagyni kell, az nem lesz halálos harapás soha? Nagyon megköszönném ha valaki tud ebben segíteni!
2011. febr. 28. 14:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Neked kellene ismerned a kutyádat, mi nem tudjuk kiszámítani helyetted.

De ha egy hét alatt itt tartasz, akkor feltételezem, hogy nem egy jól szocializált gazdi által kézbentartott kutyáról van szó, mert akkor simán befogadta volna a kicsit.


Semleges területen kell őket megismertetni egymással, lehetőleg póráz nélkül. Hagyni, hogy a saját tempójukban ismerkedjenek. Ha erősebben, durvábban mozdulna a németjuhász a kicsire akkor kőkeményen letiltani, ha semlegesen, finoman viszonyul hozzá, akkor dícsérni jutalmazni.

2011. febr. 28. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Hát őszintén azt ismerem a kutyámból, hogy amikor egyszer egy kistermetű kutya bejött a területére azt ő 5 percen belül kinyírta. Védi a területét. A németjuhász idős, bosszantja a kicsi mozgékonysága. Egészen addig tűri, amíg a kicsi nem megy felé, de akkor látszik hogy miattam fogja vissza magát hogy nehogy megegye reggelire. A foxi meg aranyos, de eszetlen, én nem tudom neki elmagyarázni hogy ne legyen izgága. Ül-re hallgat, le is ül, de amikor a nagyobb kutya a közelébe ér, kíváncsiságból szaglászni akarja. Még csak pár hónapos, nem ismerem a fajtát sem, a foxit. Elvárható tőle hogy ne legyen izgága?


Egyszerűen nem tudom hogy ez az első szimatolás, megszokás hogyan történjen. Biztos vagyok benne hogyha egyszer átestek ezen utána rendben lesz, de nem merem bevállalni az elsőt, mivel attól félek hogy a németjuhász csak figyelmeztetésnek szánná az odakapást de a foxi mérete miatt az neki akár halálos is lehetne.


UI: A foxi úgy került ide, hogy a 9 éves unokaöcsém okos anyukája állandóan új kutyust vesz neki ajándékba, és a második után a főbérlője kitetette velük a kutyát. Unokaöcsém 1 hete beállított hogy hát nekem nagy kertem van, tudnék-e az ő kutyájára vigyázni, mert különben menhelyre kerül a kutyus. Nyilván nemet nem mondhattam....

2011. febr. 28. 15:20
 3/12 anonim ***** válasza:
Én most estem át az összeszoktatáson.Egy nagyon domináns 10 éves amstaff kanomat szoktattam össze egy 10 hetes kis szukával.A amstaffom egy pár kutyán kivül nem visel el más kutyát maga körül(ez kb másfél éve van a betegsége miatt)Felkészültem a legrosszabbra,mivel ismerem a kutyámat....A kicsi mikor megérkezett már szájkosárban fogadtuk,hogy ne tudja megharapni.Az első pár óra nagyon nehezen telt,a kicsi félt a nagy meg üldözte,de hagytam őket tudtam,hogy kárt nem tud benne tenni.Estére már egy kicsit lenyugodtak.....éjszakára a kicsit bezártam egy szállitóketrecbe igy tudták egymást szaglászni,de baj nem történhetett.Reggel már semmilyen agressziót nem láttam a nagyon és összeengedtem őket.Nagyon büszke vagyok rá nem gondoltam,hogy ilyen gyorsan menni fog.2 hét telt el azóta együtt játszanak és alszanak,a nagy néha rámorog,odakap a kicsinek ha tulzásba esik,de ez csak nevelés jellegű.
2011. febr. 28. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
KÖSZI!! Ez nagyon jó! Bár szájkosarat még nem tettem a kutyámra, megpróbálom!
2011. febr. 28. 16:58
 5/12 A kérdező kommentje:
Ja, bocs, és másnap reggel szájkosárral vagy anélkül engedted őket közel?
2011. febr. 28. 16:59
 6/12 anonim ***** válasza:

Szájkosár nélkül,de csak azért mert semmilyen agressziót nem láttam rajta inkább csak kiváncsiságot,de azért résen voltam,ha bármit látok rajta akkor közbe tudjak avatkozni.


Nekem müanyag szájkosaram van de az nem annyira jó.Lehet kapni anyagból amiben tud kényelmesen szaglászni és nyalakodni,de harapni nem.

2011. febr. 28. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszi! Na végre egy igazán jó válasz a gyakorikerdeseken! Nagyon köszönöm, nagyon sokat segítettél! :-)
2011. febr. 28. 20:47
 8/12 anonim ***** válasza:

Köszönöm és remélem nálatok is bevállik.

Ha van egy kis időd akkor id már meg légyszives,hogy hogy sikerült.....:)

2011. márc. 1. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Sikerült!!! Végre! Nehéz volt, de a németjuhász szép lassan hozzászokott. Egy hős a németjuhászom. Tegnap megunta hogy a foxi szűköl, hogy ki akar menni, kinyitotta neki az ajtót (ki-be tud járkálni, senki nem tanította neki, de kinyitja és be is csukja az ajtót, hihetetlen az intelligenciája ennek a kutyának!), szóval megsajnálta a foxit is ő maga kiengedte a kertbe játszani, majd unottan visszafeküdt a helyére. A foxi nagyon hálás volt neki, és azóta, bár 3 lépés távolsággal, elég jól megvannak! Szóval, nem az én érdemem, hanem a németjuhászé! :-)
2011. márc. 10. 14:39
 10/12 anonim ***** válasza:
Nagyon örülök neki,hogy sikerült:)A te érdemed is,mert nem adtad fel és megprobáltál mindent.Már ez is nagy erdmény,hogy nem akarja bántani.Okkal vagy rá büszke :) én is az voltam .Ez csak napról napra jobb lesz a végén együtt fognak játszani,nagyon jót fog tenni a németjuhásznak egy kis energiabomba jelenléte,az én kutyám is teljesen megváltozott,megfiatalodott,mert a kicsi mindig piszkálja,hogy játszanak.
2011. márc. 10. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!