Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Miért tanul sok német fiatal...

Miért tanul sok német fiatal angol után LATIN-t, vagy ÓGÖRÖG-öt?

Figyelt kérdés
2011. jan. 19. 17:01
 1/10 anonim ***** válasza:
A latinnak hasznát is lehet még venni, az ógörögöt én sem értem, addig oké hogy érdekli, de én előtte biztos valami értelmesebbet tanulnék és csak utána olyat ami nem jó semmire. (de nem tudom, lehet vannak olyan szakmák is amihez kell ógörög).
2011. jan. 19. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Elvileg beszélnek már két nagy világnyelvet, a latin még hasznos is, ha franciául, vagy spanyolul akarnak tanulni. Az ógörögnek viszont semmi értelme nincs, kivéve, ha nem akarod eredetiben olvasni az Antigonét, mondjuk elég butaság lenne csak ezért megtanulni egy nyelvet...
2011. jan. 19. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
miért, a német is világnyelv?
2011. jan. 19. 17:30
 4/10 anonim ***** válasza:
80%

latin mondjuk azok akik orvosnak, gyógyszerésznek tanulnak, hasznos lehet. meg az ógörög is, bölcsészeknek dettó.


és igen, a német világnyelv.

2011. jan. 19. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Európában az angolnál is nagyobb befolyása van.
2011. jan. 19. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

igen?:O

ezt nem is tudtam :D

2011. jan. 19. 18:46
 7/10 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem nekik ez történelmi-kulturális hagyomány. Majd valamelyik történész itt elmondja pontosan, a lényeg, hogy úgy tudom, volt a németeknek egy ilyen "görögmániás" időszakuk, és onnan maradt ez vissza. Olyasmi ez, mint a franciáknál az Egyiptom-kultusz.
2011. jan. 19. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Magyarországon is sok gimnázium van, ahol tanítanak latint és görögöt. Egyszerűen azért, mert ez régen is így volt, sőt, régen a gimnáziumi oktatásban a klasszikusok ismerete a középpontban állt. Ennek maradványa, hogy még mindig tanítanak ilyesmiket, bár sokkal kevesebbet, mint régen. A német iskolarendszer konzervatívabb, mint mondjuk az angolszászok vagy a magyar. Bár elit iskolákban Angliában is helye van a klasszikusoknak.


A klasszikusok tanításának két célja van. Egyrészt a klasszikus műveltséget biztosítja, ami belépő a legműveltebb körökbe, tehát presztízst ad. Másrészt a gondolkodást fejleszti, mert a klasszikusok tanulmányozásakor az ember az övétől idegen, régi civilizációt, embereket, gondolkodásmódokat ismer meg, a világ újfajta szemléletmódjaival találkozik. Meg lehet nézni, hogy az elitképzésben szinte mindig jelen van a latin/görög nyelv, irodalom, filozófia oktatása.

2011. jan. 20. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

tegnap 21:35


Egész Európának volt görögmániás időszaka, ingadozásokkal nagyjából a reneszánsztól a 19. századig. A német iskolarendszer pedig hagyományosan a legszigorúbb és legelméletibb volt az összes közül. Így ott félelmetes mennyiségű klasszikus műveltséget tuszkoltak a diákokba. Ezt a 19. században elkezdték leépíteni, de még ma is érezteti a hatását.

2011. jan. 20. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Sőt, ha jól tudom, akkor vannak köztük olyanok is, akik először latinul tanulnak, és csak utána angolul.
2011. jan. 20. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!