Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az egyik ismerősöm kutyája...

Az egyik ismerősöm kutyája megevett egy gitárpengetőt, kb. mennyi az esélye hogy egészben kikakilja?

Figyelt kérdés
2009. febr. 16. 21:03
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
szinte biztos,főleg ha nem kistestű a kutyus..figyeljétek azért,de nemhinném h bántódása esik :-)a gitárpengetőt meg hamarosan viszontlátjátok:-D
2009. febr. 16. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

sztem elég nagy, mivel ez műanyag, és nem hiszem h ezt is megemészti - akármilyen erős gyomra van... Ügyes volt a kutyi, ez hogy jött össze? szalonna íze volt?

az enyém még a kenyeret is kiköpi, mert nem hús.

2009. febr. 16. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha szétrágta, akkor 0%, viszont ha egyben nyelte le, akkor valószínűleg kijön egyben. Azért nem árt figyelni az elkövetkezendő órákban, hogyha esetleg valami fennakadást okoz a beleiben, közbe tudjatok avatkozni, esetleg állatorvoshoz vinni. Ha kijön egyben, szerintem azért érdemes másik pengetőt beszerezni:-)
2009. febr. 16. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen szerintem is kifog neki jönni,de még az is lehet hogy kihányja!De azért vigyázva,mert ha pár napon belül egyiksem akkor mindenképpen menj vele orvoshoz(nehogy vagbél gyulladása vagy egyéb betegsége legyen tőle)
2009. febr. 16. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
100%
Hát nem tudom, azért én nem örülnék, ha egy pengető jönne ki a seggemen, azért az elég éles ahhoz, hogy felsértsen valami kényes részt.........szerintem vizsgáld meg majd az ürüléket, hogy nem-e véres, ha pedig alapos akarsz lenni, vidd el laborba, ahol megvizsgálják, hogy nincs-e benne szemmel nem látható vér, ami belső vérzésre utalhat.
2009. febr. 16. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Így van, 21:32-es jól írta, figyelni kell a székletét, mert ha véres, valahol felsértette a béltraktusát. Erre a vékonybélben van a legnagyobb esély.

Tíz az egyhez, hogy nem lesz baj, de azért a gitárt rakd el, nehogy azt is megegye!

2009. febr. 16. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
87%

Hm, a kutya kritikát gyakorolt?


Amúgy figyelni kell, nem lett-e tőle baja a kutyának, azért az mégse étel, és kárt tehet a szervezetében, egy emberében is kárt tenne (többek között ezért kell távol tartani a pici gyerekektől az apró tárgyakat). Ha baj van, állatorvos, és ha ki is jön az a pengető, inkább szerezzen be újat, vagy készítsen magának telefonkártyából. Ja, és lehetőleg a kutyus elől el kell tüntetni az apró méretű tárgyakat, nehogy mást is lenyeljen, és ne gitározzon a kutya közelében, nehogy máskor is kritikát gyakoroljon a kutyus.

2009. febr. 16. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 vav22 ***** válasza:
100%
Egyet értek az előttem szólókkal, figyeld a székletét nehogy baja legyen, de amúgy szerintem semmi baja nem lesz. Én két-hároméves koromban egy kétforintost nyeltem le, szüleim majdnem infarktust kaptak :D:D:D Ráadásul akkor még nem ilyen picike volt, vigyázva álltak mellettem minden nagyvécénél, de kijött és semmi bajom nem lett. :-)
2009. febr. 17. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

szia!


Ajaj!!!


A mi kutyánk idén ősszel egy őszibarack magot evett meg.


Foxi, így nem túl nagy testű. Mi azonnal felhívtunk egy állatorvost, aki azt mondta vigyük be, mert meg kell röngenezni, éppen hol jár és el kell távolítani. A párom folyamatosan figyelte, hogy eszik és iszik -e, illetve milyen a hangulata és természetesen a székletét.


Nem akarlak elkeseríteni, de a mi kutyusunk nem hogy nem tudta kikakilni, de még a gyomrából sem tudott továbbhaladni (bár ez szerencse volt a szerencsétlenségben), Ő így pár nap után kihányta(ráadásul nem is volt nagy méretű a mag).


Én akkor utána olvastam interneten is, azt írják általában nem jön ki, ráadásul a Ti esetetekhez hasonló tárgyak még bélcsavarodást is okozhatnak, amitől nagyon hirtelen lesz rosszul a kutyus, vagyis, ha épp nem vagytok ott, nagy baj is történhet.


Ha még mindíg nem történt semmi én elvinném dokihoz, nehogy bélcsavarodása legyen.

2009. febr. 18. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
A kutyáért vagy a pengetőért aggódsz?
2010. ápr. 24. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!