Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ne szaporodhatnának a...

Miért ne szaporodhatnának a kutyák attól, hogy nincs törzskönyvük, vagy nem tenyésztőnél vannak?

Figyelt kérdés

Itt egy csomószor olvasom,hogy ha valaki feltesz egy olyan jellegű kérdést, hogy a kutyusa vemhes lett, akkor mindenki lehordja a sárga földig,hogy milyen szar ember, meg állatkínzó, meg nem való neki kutya, mert szaporítja otthon a kutyákat.

Nekünk pl. van két stafink,egy kan és egy nőstény. Eddig kétszer lettek kiskutyák is, és minden rendben volt, az összes jószág egészséges. A kiskutyákat elajándékoztuk, jó helyen vannak. Most akkor én is szar ember vagyok, mert nem vagyok tenyésztő?


2011. márc. 1. 18:04
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
Jahh, és tisztában vagyunk a kutyák felmenőivel kapcsolatban.
2011. márc. 5. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
100%

NagyiPaci 22:02:


Azt írod, tisztában vagy a kutyáid felmenőivel kapcsolatban. Ez mit jelent? Azt első ránézésre meg tudod állapítani egy származási lapból, hogy rokonok-e a kutyáid, azt azonban egy ilyen papír nem fogja neked megmutatni, hogy az adott kutyák milyen géneket hordoznak, esetleg milyen jellegű deformitásokat örökíthetnek. A fajtaspecifikus, örökölhető betegségekről sem nyújt neked tájékoztatást ez a papír, mint ahogy semmi másról sem.


Tudod vajon vállalni, hogy a kutyáid utódainak, de még az utódaik utódainak sem fog előjönni a későbbiekben semmilyen rejtett betegsége? Kezességet tudsz-e vállalni azért, hogy a kutyáid idegrendszere stabil, és nem hajlamosak úgymond "bekattanni" (tehát nem fognak senkit megharapni)? Nyomon követed-e az általad eladott kiskutyák életét, és rendelkezésre állsz-e, ha bármi kérdése, vagy problémája van az új gazdinak? Visszaveszed-e azt a kiskutyát, akiről úgy dönt a gazdája, hogy mégsem tudja megtartani? Odafigyelsz-e arra, hogy a szuka legfeljebb évente egyszer kölykezzen, vagy ráhagyod a kutyáidra a döntést vállalva, hogy a szukád esetleg belehal a túlfialtatásba? Elviszed-e a szukát és a kölyköket orvoshoz, ha arra van szükség?


Azt mondják, a hivatalos tenyészetekben vásárolt kutyák/macskák nagyon drágák. Én azonban azt mondom, nem drágák, csak annyiba kerülnek, amennyibe ők kerültek a tenyésztőnek. A hivatalos tenyésztőnél vásárolt kiskutya egészséges, és stabil idegrendszerű. A szaporítónál vásárolt kiskutya viszont egy lutri. Lehet, hogy soha, semmi baj nem lesz vele, és sok évig él. Sajnos azonban sokszor előfordul, hogy egyik napról a másikra megbetegszik, de olyan is megtörténhet, hogy az idegrendszeri hiányosságai miatt kezelhetetlenné válik, és menhelyre kerül.

2011. márc. 6. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!