Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ne szaporodhatnának a...

Miért ne szaporodhatnának a kutyák attól, hogy nincs törzskönyvük, vagy nem tenyésztőnél vannak?

Figyelt kérdés

Itt egy csomószor olvasom,hogy ha valaki feltesz egy olyan jellegű kérdést, hogy a kutyusa vemhes lett, akkor mindenki lehordja a sárga földig,hogy milyen szar ember, meg állatkínzó, meg nem való neki kutya, mert szaporítja otthon a kutyákat.

Nekünk pl. van két stafink,egy kan és egy nőstény. Eddig kétszer lettek kiskutyák is, és minden rendben volt, az összes jószág egészséges. A kiskutyákat elajándékoztuk, jó helyen vannak. Most akkor én is szar ember vagyok, mert nem vagyok tenyésztő?


2011. márc. 1. 18:04
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Azért, mert hiába néznek ki egészségesen a kutyáid, még hordozhatnak olyan betegségeket, amik a kölykeiken, vagy azoknak a kölykein jönnek ki, és nem feltétlen azonnal, hanem csak pár évesen. A normális tenyésztőknek pedig többek közt pont az a céljuk, hogy az ilyen betegségeket minimálisra csökkentsék, és ezzel az ő munkájukat vágják haza azok, akik ellenőrizetlen kutyákat szaporítanak tovább. Na meg persze így is rengeteg gazdátlan kutya van, köztük sok fajtatiszta, akik többnyire szaporítótól kerültek ki, mert vagy kiderült, hogy van vmi bajuk, ami miatt nem kell a gazdának, vagy egyszerűen csak rájött a gazda, hogy nem neki való a kutya (mert ugye, akinek az a cél, hogy minél hamarabb eladhassa a kiskutyákat, nem fogja a fajta hátrányait ecsetelni...)

Egyébként, ha jól értem, nálad csak úgy szaporodHATnak a kutyák? Szóval együtt vannak tartva, és ha összejön, akkor összejön?

2011. márc. 1. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
utolsó kettő válaszát még akkor nem olvastam, a tietek jó!!!!
2011. márc. 1. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 HarryPotter ***** válasza:

Esetleg menj be valamelyik menhelyre vagy az Illatos útra és kérdezd meg a kutyákat miért ne csinálj tk nélküli almokat x)

Rengeteg fajtatiszta kutya van bent a keverékekről nem is beszélve akik jaj de úgyis olyan lesz a kölyök mint az anya vagy nem ivartalanítatom mert szegénynek had legyen alma vagy csak leszarja a gazdi...

2011. márc. 1. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

A staff pont az a fajta,amivel Dunát lehet rekeszteni,a fajtamentők egyszerűen nem győzik menteni őket,a kapacitásuk sokszorosan ki van használva.

A menhelyeken meg gyepiken mindenhol van staff,altatásnál ők az első jelöltek általában még akkor is,ha jó fejek.Egyszerűen a fajtájuk rossz híre miatt van kevés esélyük.

Ezért nem kell újabb almokat gyártani.Ha nálad nem lett volna kölyök,a gazdijelöltek talán ezek közül a halálraítéltek közül fogadtak volna be egyet.

Minden megszülető kölyök egy gazdátlan kutyától veszi el az élet esélyét.

2011. márc. 1. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
És nem gondolod, hogy a kutyáidnak nem jó amit csinálsz? Ők nem emberek, nem jó nekik a szex, azt meg te is el tudod képzelni, hogy milyen lehet állandóan csak szülni... Mert ha együtt vannak akkor bizony minden évben párzanak...
2011. márc. 1. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
0%

Nálunk van 2 német vizsla. Nem vagyunk tenyésztők, mégis voltak már többször kölykeik. Akkor ez most törvényellenes, borzasztó súlyos hiba vagy mi????

Nekem mondhattok mindent, én akkor sem nagyon értem, hogy miért baj ez. A kérdező se érti gondolom ezeket a dolgokat, hát én sem.

És igen, azt sem értem, hogy tényleg, minket miért kell úgy lehordani a sárga földig, mintha legális kutyacsempészek és állatkínzók lennénk!?!?

2011. márc. 5. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

Te elolvastad a válaszokat???


Ezért - ezen mit nem lehet érteni, azon kívül h NEM AKAROD érteni:


A probléma veled és a hozzád hasonló emberekkel az, hogy pont annak a fajtának a koporsójába ütitek a szeget, amelyiket szerettek. Kicsit morbid...

És hogy miért?

Ott kezdődik h egyáltalán nem biztos, h a szukád és a kanod összeillenek, kiegészítik egymás gyengeségeit. Nem vagy tisztában a vérvonalukkal és azok jelentőségével. Így az örökletes betegségek kockázatát növeled (nem feltétlen a megszületett kölykökben, hanem a leszármazottakban). Mindezt szakértelem, minimális szaporodás biológiai és örökléstani ismeretek nélkül teszed. A parkokban száz számra rohangáló lövésfélős (ide tartozik a vihar, petárda stb) vizslák, nem apportos és/vagy agresszív labradorok, goldenek, ideggyenge westiek, yorkiek, csapnivaló vézenű beagle-ök mind mind az ilyen hozzáértő szaporítók terméke. De a 90es évek közepén ugyanez történt a német juhászokkal, rotikkal, spánielekkel...


És akkor még nem beszéltünk arról, h jó hiszeműen azt hiszed h jó helyen vannak a kutyák. Történjen meg h a 2 alomból csak 2 kutyát (egy szukát s egy kant) vonnak "tenyésztésbe" - a többit a felelős gazdik ivartalanítják. A szukának legyen csak 2x 6os alma. A kan meg fedezzen szintén csak 2x 6os alomszámot. Nem kell matekzseninek lenni, h ki lehessen számolni, h néhány éven belül hatványozódnak a kutyák. A nagyszámok törvénye alapján - és a kevésbé igényes gazdik (akiknek nem kell tk., nem akarnak pénzt áldozni a kutya vásárlására) jóvoltából - meg elkerülhetetlen h nem a megfelelő helyre kerülnek a kiskutyák.

Vajon őket ilyen sorsra szánta az aki életet adott nekik és utána eladta, abban a tudatban h jó helyre kerültek:

[link]

[link]


Tehát ezért.

Ezt azért gondold át. És próbáld meg meglátni a fától az erdőt és tovább látni azon mint h a te kölykeid jó helyen vannak...de meddig? és az ő kölykeik?

2011. márc. 5. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
01.02-esnek:sajnos MÉG nem törvénytelen az agyatlan szaporítás,de nagyon kéne büntetni.
2011. márc. 5. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
0%
Kezdjük ott, hogy NEM agyatlanul szaporítunk!
2011. márc. 5. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
És igazából ezt apukám nem érti meg, én már mondtam neki, hogy az egyiket ivartalanítsa, de nem éppen hallgat rám, és én se szeretem, hogy "szenved" a kutyám, mármint igazából nem szenved, de nem jó neki, hogy ennyi kölyke volt már. Ettől függetlenül NEM ÁLLATKÍNZÓ az apám, vadász és vadőr, szóval tud dolgokat a vadászkutyákkal kapcsolatban.
2011. márc. 5. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!