Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ne szaporodhatnának a...

Miért ne szaporodhatnának a kutyák attól, hogy nincs törzskönyvük, vagy nem tenyésztőnél vannak?

Figyelt kérdés

Itt egy csomószor olvasom,hogy ha valaki feltesz egy olyan jellegű kérdést, hogy a kutyusa vemhes lett, akkor mindenki lehordja a sárga földig,hogy milyen szar ember, meg állatkínzó, meg nem való neki kutya, mert szaporítja otthon a kutyákat.

Nekünk pl. van két stafink,egy kan és egy nőstény. Eddig kétszer lettek kiskutyák is, és minden rendben volt, az összes jószág egészséges. A kiskutyákat elajándékoztuk, jó helyen vannak. Most akkor én is szar ember vagyok, mert nem vagyok tenyésztő?


2011. márc. 1. 18:04
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
33%
Nem,nem erről van szó..Hanem arról,hogy a tk-s kutyák talán hamarabb elkelnek..És a tk-nélküli kutyák menhelyen végzik..Tk-s kutya nem..Csak ennyi :)
2011. márc. 1. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 xnorkax ***** válasza:
84%

Ha mindent megadsz nekik, prémiumtáp, rendesen az oltások, féregtelenítés, fedeztetés előtt szűrések, oltások még akkor sem javallott ezt tenni szerintem. Egyrészt a kutyának mindkét félről fájdalmat jelent, a szuka életéből elveszel majdnem fél évet. Elhiszem, hogy egészséges, de a staff amúgy is nagyon népszerű, túlszaporított fajta és már a fajta iránt érzett szereteted miatt nem kéne rontani a vérvonalt.

Amúgy meg honnan tudod, hogy mind jó helyen van? Nekik is lettek kölykeik? Lehet, hogy ez csak egy cseppnek tűnik a tengerben, de igenis sokat számít.

Ezen nem tudsz sokat keresni, ráadásul semmi szükség még egy potya alomra egyik fajtából sem.

2011. márc. 1. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
65%
Igen...
2011. márc. 1. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
75%

Igen.


És ha ennyire figyelemmel kíséred a kérdéseket meg a válaszokat, azt is láthattad, hogy miért ellenzik sokan, köztük én is. Százszor elmondtuk már, mi a gond ezzel.

2011. márc. 1. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 xnorkax ***** válasza:
84%
Azt még kifelejtettem, hogy TK nélkül minden kutya csak fajta jellegű keverék. Lehet, hogy ez valakinek nem számít, de ha valaki tényleg szeretne egy akármilyen fajtájú kutyát, az spóroljon rá és rendes tenyésztőtől, TKval vegye meg! Amúgy meg keverékért nem kell pénzt adni, elmész egy menhelyre és adsz valamilyen adományt, vagy ha nem akkor nem és meg is van a kutyád! Ezzel egy életet mentesz. Sőt, lehet, hogy kettőt, mivel azt is megmented, aki a te kutyád helyére kerül. Legalábbis egy időre.
2011. márc. 1. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Nem rendszeresen nézegetem a kérdéseket,inkább csak elcsíptem párat, amiben erről volt szó. Idő hiányában sajnos nem tudtam az összes választ végig olvasni,ezért legyen szíves valaki újra leírni! Köszönöm!

De az is jó,ha linkeltek valamit, nem muszáj annyit írni.

2011. márc. 1. 18:15
 7/22 anonim ***** válasza:
96%

Egy olyan tenyésztő, akinek fontos a kutya is, nem csak az anyagi haszon, az olyan kant és szukát válogat össze, akik összeillenek, és kölcsönösen javítják egymás vérvonalát. (Ahol nincs a kutyáknak törzskönyve, ott pl. már arról sem tudsz meggyőződni, hogy az adott kutyák nem rokonai-e egymásnak.) Arról nem is beszélve, hogy egy jó tenyésztőnek fontos az, hogy olyan kölyköket hozzon a világra, akik mentesek a genetikai betegségektől, és szép, hosszú életkort érhetnek meg. Egy jó tenyésztő figyelemmel kíséri a kölykei életét, tanácsot ad a gazdáknak.


Én macskákkal foglalkozom, de úgy gondolom, kutyáknál még sokkal fontosabb az, hogy ne szaporítsák őket. Egy macska, ha nem megfelelő személynél születik, lehet genetikailag torzult, vagy lehet örökletes, lappangó betegsége, és a legrosszabb esetben hamar elpusztul. Egy kutya azonban, ha nem megfelelő vérvonalból születik, lehet ideggyenge, vagy agresszív is akár, és végső soron akár meg is támadhat valakit.

2011. márc. 1. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Köszi!
2011. márc. 1. 18:30
 9/22 anonim ***** válasza:
97%

A probléma veled és a hozzád hasonló emberekkel az, hogy pont annak a fajtának a koporsójába ütitek a szeget, amelyiket szerettek. Kicsit morbid...

És hogy miért?

Ott kezdődik h egyáltalán nem biztos, h a szukád és a kanod összeillenek, kiegészítik egymás gyengeségeit. Nem vagy tisztában a vérvonalukkal és azok jelentőségével. Így az örökletes betegségek kockázatát növeled (nem feltétlen a megszületett kölykökben, hanem a leszármazottakban). Mindezt szakértelem, minimális szaporodás biológiai és örökléstani ismeretek nélkül teszed. A parkokban száz számra rohangáló lövésfélős (ide tartozik a vihar, petárda stb) vizslák, nem apportos és/vagy agresszív labradorok, goldenek, ideggyenge westiek, yorkiek, csapnivaló vézenű beagle-ök mind mind az ilyen hozzáértő szaporítók terméke. De a 90es évek közepén ugyanez történt a német juhászokkal, rotikkal, spánielekkel...


És akkor még nem beszéltünk arról, h jó hiszeműen azt hiszed h jó helyen vannak a kutyák. Történjen meg h a 2 alomból csak 2 kutyát (egy szukát s egy kant) vonnak "tenyésztésbe" - a többit a felelős gazdik ivartalanítják. A szukának legyen csak 2x 6os alma. A kan meg fedezzen szintén csak 2x 6os alomszámot. Nem kell matekzseninek lenni, h ki lehessen számolni, h néhány éven belül hatványozódnak a kutyák. A nagyszámok törvénye alapján - és a kevésbé igényes gazdik (akiknek nem kell tk., nem akarnak pénzt áldozni a kutya vásárlására) jóvoltából - meg elkerülhetetlen h nem a megfelelő helyre kerülnek a kiskutyák.

Vajon őket ilyen sorsra szánta az aki életet adott nekik és utána eladta, abban a tudatban h jó helyre kerültek:

[link]

[link]


Tehát ezért.

Ezt azért gondold át. És próbáld meg meglátni a fától az erdőt és tovább látni azon mint h a te kölykeid jó helyen vannak...de meddig? és az ő kölykeik?

2011. márc. 1. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

én meg ezzel úgy vagyok, hogy normális válasz kéne adni nem ezeket....mert a tenyésztő ugye azért tenyészt, mert nagyon rég a fajta szerelmes és vmi kiválót akar létrehozni...na szóval, ha annyira szereti, akkor mért is pároztatja, ha az a kutyának fáj?!

A normális válasz erre a kérdésre szintem:

Nem nem vagy szar, csak tudatlan!

Azért nem nézik jó szemmel ezt, mert egy csomó kutya van menhelyen, és altatnak is helyhiány végett...tk nélkül nagyobb eséllyel kerülnek menhelyre, utcára, mint azzal! Ez egy fajta szűrő is...A tk meg igazolja a származását, leinformálható...Tk nélkül, Fajta jellegű keverék, mert elődeinél lehet, hogy volt nem fajtatiszta, de külső jellemben nem örökített vagy igen csak az nem a te kutyádnál jött ki vagy a szüleinél, de mondjuk a kölykeinél már lehet kimutathatóak... Amúgy is kutyavásárlásnál a nagyszülőket kell nézni, mert az dönti el nagy részben, milyen lesz a kölyök...

Tehát a lényeg: aki hajlandó nagyobb összeget kiadni egy kutyáért tk-vel együtt, valószínű tőle nem fog utcára kerülni, menhelyre, jól lesz tartva, foglalkoznak vele! Bár egy csomó tenyésztő se nézi, hogy hova adja a kutyát, pl. csomóan tudatlanul, jóhiszeműen, kereskedőknek adják!

2011. márc. 1. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!