Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rám, miért nem ugrálnak a kutyák?

Rám, miért nem ugrálnak a kutyák?

Figyelt kérdés

Mikor megyek valahova, ismerősökhöz át, vagy hasonló, és a kutyái nem ismernek, akkor nem szoktak rám ugrálni, még a nagyon ugrálós kutyák sem. Oda jönnek, megyek megszagolnak, megsimogatom őket, és megyek tovább. Van akire meg iszonyat ugrálnak a kutyák, és össze sarazzák. Sokan meglepődnek, hogy az ugrálós kutyájuk rám nem is akart ugrálni. Mást, meg nem hagynak békén.

Mi lehet az oka?

Talán, mert én nyugiba vagyok, megyek, mások meg hadonásznak, hogy ne ugráljon a kutya?


2011. márc. 2. 17:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
vagy nem tetszel nekik, vagy látják, hogy nem érdekelnek téged és azér.
2011. márc. 2. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nem tom, rám mindig ugrálnak. A gazdik úgy szedik le hogy nehogy összesározzon. De mindig mondom h kijön az a mosógépben. :D
2011. márc. 2. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
39%

F@szért nem lehet megnevelni a kutyákat, hogy ne ugráljanak, mint az elmeháborodott? Itt ez a fontos kérdés.

Amúgy ha a kutyák kétkedve fogadnak, akkor éreznek valamit a viselkedéseden, vagy fura szagod van (másik kutya, stb). A hadonászás is lehet jel, ha nyugodt maradsz, az jó az ilyen helyzetben.

2011. márc. 2. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Igen, valószínű az az oka, hogy nyugiban vagy. Az ugrálásról is így szokták leszoktatni őket. Amikor megjönnek, nem vesznek tudomást a kutyáról, mintha ott se lenne, csak amikor legnyugodott, akkor simogatják meg. Valószínűleg rajtad is látják a kutyák, hogy az ugrálással nem fognak tudni tőled figyelmet provokálni, meg a testtartásod is tiszteletet parancsoló lehet.
2011. márc. 2. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
az lehet sőt biztos hogy azért nem ugrálnak rád mert nyugodt vagy és nem foglalkozol velük...van tekintélyed náluk
2011. márc. 2. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
A póráz két végében láttam, hogy volt egy nagyon ugrálós kutya, és mikor Victoria oda ment, rá nem is akart ugrálni, hanem felnézett a nőre, és leült. Valami olyat mondott a csaj, hogy olyan a test tartása, meg a kiállása, hogy a kutya nem akart ugrálni rá, hanem inkább figyelt rá.
2011. márc. 2. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
74%
Azt figyelte, hogy ki van sminkelve ez a hülye p_csa.
2011. márc. 2. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Érzik, hogy vezető típus vagy, elfogadnak maguk felett állónak. Tiszteletben tartják a személyes teredet. Érdemes lenne elolvasnod A csodálatos kutyadoki c. könyvet :)
2011. márc. 3. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
90%
biztos a kisugárzásod miatt. én azt tapasztaltam az ugrálás sokszor a tiszteletlenség jele. nem kockáztatnak :P
2011. ápr. 25. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 bbarbi99 válasza:

Szia!A kutyák akkor ugrálnak ha nagyon örülnek.Általában akkor is ha adni akarnak egy puszit az arcodra!:)

Ha nem ugrálnak rád az azért lehet,mert tekintélyesnek tudatnak téged, vagy pedig nem vágynak a társaságodra.Ha szagolgatnak éreznek rajtad valami ismeretlen szagot.Ezt akarják felismerni és rögzíteni a buksijukba!Ha ezen szeretnél segíteni akkor mosolyogj sokat és gügyögj neki valamit!Nálam ez beválaik ha nem én tudoik segíteni még rajta!:))

2011. ápr. 26. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!