Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elég lenne ennyi mozgás egy...

Elég lenne ennyi mozgás egy bordernek?

Figyelt kérdés

hétköznap:

reggel- eüs séta

délután-hosszú séta : kb 15 perc tanítás

kb 45 perc frizbizés

kb 1óra / 45 perc más kutyákkal játszás

este : eüs séta ( ha kell akkor még kb 30 perc biciklizés)


Hétvége/ Szünetek:

reggel: eüs séta és 1 óra biciklizés

délután:kb 15 perc tanítás

kb 45 perc frizbizés

kb 1óra / 1,5 óra más kutyákkal játszás

este: eüs séta (ha kell akkor biciklizés 20-80 perc)


persze még pluszba jöhet az erdőbe járás, kutya iskola.


Szerintetek elegendő lenne ennyi séta, futás , foglalkozás egy bordernek.

Van már egy "kis" keverékem és neki bőven elég Ő már neki ez sok is lenne így az esti biciklizésekre Ő már nem jönne.

Borderesek nektek mi a napirend?


2011. márc. 2. 18:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
44%
Szép. Ahhoz képest, amit a mi kutyánk kap, nálatok azt hiheti, hogy a Mennyországban van.
2011. márc. 2. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
59%
Ez bőven elég!:)
2011. márc. 2. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
56%
76%-os vagyok, nekem 2 kutyám van, nem ilyen hiperaktív fajta, de egy kölyök rottweiler és egy drótszőrű foxi. ennek a felét nem kapják. van egy nagy udvar és ennyi ill. néhanapján elvisszük őket sétálni 2 órára. mégis jól megvannak:)
2011. márc. 2. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. Nálunk bent lenne. Ez nagy baj lenne, ennyi mozgás mellett?
2011. márc. 2. 18:40
 5/11 anonim ***** válasza:
59%

Kedves Mona!

Olvastalak már párszor, szerintem jó kutyás vagy. Hogy baj-e, hogy bent lenne? Ellenkezőleg! A bordernek sok mozgás és feladat kell, amit te is tudsz. Ha a kutya kinn van, azzal egyáltalán nem mozog többet, mint egy benti kutya, nem fog nekiállni magától szaladgálni, még, ha tere is van rá, ez okból nem jobb kinn. A másik része, az agyilag való lefoglalás pedig szintén jobb benn, emberek között van, mindig szól hozzá valaki, azaz egy benti kutyát ilyen téren több inger ér. Nekem régen volt egy benti tacskóm, már nem él, most meg kinti borderem van. Ha arról nem beszélek hogy ezt a kutyát tényleg hanyagolom, mert lusta is vagyok, plusz két gyerek és háztartás szakadt a nyakamba, de eleinte, kb 3 éves koráig ez nem így volt. Csak azt akarom mondani, hogy, bár a bc-a legintelligensebb fajta, és szeret tanulni, de mégis azt mondom, hogy a tacsim "okosabb" volt; jobban megértette magát velünk, tudása, hogy is mondjam, emberi mércével nézve sokrétűbb volt, jobban kommunikált, stb... Szerintem azért, mert köztünk volt. Ha a bc-nek nagyon kell az agytorna, akkor jobb benn, mint kinn, a mozgása miatt meg ne aggódj, mert szerintem, amit nyújtasz neki, bőven elég, és mint mondottam, ha kinn lenne, akkor sem mozogna többet.

2011. márc. 2. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem nyugodtan tarts bordert :)
2011. márc. 2. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Ninna ♥ ***** válasza:

Összeszámoltam, hétköznap naponta 2,5 órát jelentene ez. Ha sikerül kifognod egy show vonalra tenyésztett, nyugisabb kutyust, akkor ez elég neki, el lesztek így :) Viszont ha egy pörgősebb kutyust választasz, nem lesz neki ennyi elég. Az én kutyám napi 2,5 óra mellett szétszedné a házat, neki 3,5-4 óra mindennap meg is van. Meg is van a böjtje, itthon tudok néhány munkát elvégezni, ritkán tudok bejárni az irodába, mert felfordul a ház :) A lakásban kell mindenképpen lennie, szerintem egy bordert kirakni az udvarra kész állatkínzás, nekik bent van a helyük a gazdik mellett, mert gazdifüggők. Nekünk is bent van mindkét borderünk, és teljesen jól el vannak, igaz, a kicsi még csak 6 hetes körül van, holnap kapja az első oltását. Na szóval, ebből azt akartam kihozni, hogy a borderünk, akivel naponta rengeteget foglalkozunk, teljesen nyugisan el van a lakásban, ha le van mozgatva. Lefekszik, feljön a kanapéra, tévézik, eszik, alszik, iszik, ennyit csinál a lakásban. Ja, és játszik a KONG játékával, azt imádja.


A tanítást én mindig idegen terepen csinálom, otthon sokkal könnyebb akármit megtanulni, mert nincsenek érdekes szagok és ilyesmik. Én már trükköket, feladatokat is idegen terepen tanítok, a kicsinél pedig otthon nem is fogom elkezdeni, hanem rögtön idegen terepen fogunk elkezdeni engedelmességet tanulni, szerintem úgy a leghatékonyabb. A borderek agya szívja magába a tudást, nálunk is ez van, nagyon okos a kutyánk :)


A napirendünk hétköznap is sokszor változó, ha pl. délelőtt van kedvem lemenni, akkor akkor megyünk, ha délután, akkor délután megyünk. Reggelente általában egy 1 órás séta, pisi-kaki, egy kis frisbee, pár feladat átvétele, szaladgálás, ilyesmik. Délelőtt kb. 10-11 óra körül lemegyünk, és kb. délután 1 ig lent vagyunk, ez általában 2 óra. 3-4 óra körül egy negyed órás eü. séta, ez mindig kell a pisi-kaki miatt. Délután ötkor még egy órás séta, játék kutyákkal. :)

2011. márc. 2. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ninna! Nem tudom, hogy számoltad, de a hosszú sétát mondjuk nem írta, mennyi időre gondol, és az eü sétákat sem, de én tippeltem azokat is legalább 25-30 percesre, a hosszú sétát meg mondjuk 1-1.5 órásra, és akkor ez bőven több, mint 2.5 óra! összesen.

Neked melyik kennelből vannak a kutyáid?

Bocsánat az offért, de Ninna szerintem kiváló "őrült kutyamániás", és érdekelne a válasza!

2011. márc. 2. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én nagyon régóta szeretnék egy nagyobb mozgásigényű kutyát, egyrészt amiatt, hogy lenne kivel sportolnom, másrészt meg lenyűgöz egy golden vagy vizsla személyisége, és a borderek is nagyon tetszenek. Nem merek belevágni, mert félek attól, hogy mi lesz, ha 5 éves múlva terhes leszek, és nem fogok tudni majd rohangálni a kutyával, mi lesz akkor, ha az egyetem után munka mellett nem lesz annyi időm, energiám. És amikor azt olvasom, hogy Ti 5 órát kutyáztok, még inkább elsápadok, hogy én ezt soha nem élhetem majd át.

Szóval gratulálok nektek.

2011. márc. 3. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Elég. Ha így szoktatod a kutyádat kölyökkortól, akkor elég lesz neki, és gondolom, ha úgy adódik, akkor lesz több is. Viszont 15 perc tanulás? Azt keveslem kicsit.
2011. márc. 3. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!