Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy neveletlen 7 hónapos...

Egy neveletlen 7 hónapos kertben tartott kutyától meg akarnak szabadulni a gazdái. Én panelban lakom és szívesen magamhoz vanném. Mit tegyek, hogy megszokja a lakást, vigyem el előtte kutyaiskolába?

Figyelt kérdés
2009. febr. 17. 16:31
 1/6 anonim ***** válasza:
először is vizsgáltasd meg állatorvossal, oltások megvannak-e, szobatiszta-e. Szerintem ha elegendő időt fordítasz rá, te is meg tudod nevelni. Nem hiszem, hogy kell kutyaiskola.
2009. febr. 17. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Egy 7 hónapos kutyust még lehet nevelni, hiszen még kölyök, de ha nem megy elviheted akár kutyasuliba is.


Mi is lakásban tartjuk, nehéz volt mire szobatiszta lett, de mára teljesen alkalmazkodott sz életünkhöz.

Az a lényeg, hogy minden reggel legyen időd kivinni és este elmenni egy hosszabb sétára, persze az a legjobb, ha napközben is van rá lehetőséged.

2009. febr. 17. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Fölösleges a kutyaiskola. Legyél vele sokat,tanitgasd,legyél következetes de ne durva! Ha valamit jol csinál mindig dicsérd meg! És ne várd el,hogy elsőre tudja,hogy mit akarsz kérni tőle! Légy türelmes!
2009. febr. 17. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A kutya csak jól járhat veled,még akkor is ha panelba kell élnie.Inkább legyen panelba,mint kertbe,akitől meg akarnak szabadulni,csak mert neveletlen.Nem tudom miért gondolják azt az emberek,hogy ha kert van akkor már a kutya jólnevelt,okos és boldog mert ő kertben él!!!A kutyával ugyan úgy kell foglalkozni,akkor is ha kertbe van,ha panelba van.Szerintem!

Ha érzi,hogy jó helyen van akkor meg fogja szokni a lakást,már csak azért is mert mindig veled lehet.

Biztos nem lesz olyan egyszerű,de türelemmel,következetességgel sok sok örömet fog okozni neked:)

Sok sikert hozzá,írj hogyan alakult a dolog.

2009. febr. 17. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem értem miért van mindenki a kutya iskola ellen, nincs ott semmi rossz, és durva, csak jó helyre kell vinni (nem örzővédőnek kell kiképezni rotweilerekkel és egyebekkel). :) Egy 7 hónapos kutyus még kölyök, simán meglehet tanítani jólneveltségre. :) Ha szeretettel fordulsz felé, hamar téged néz majd a legújabb gazdinak. Mi csak pár hónapig jártunk kutyasuliba. Első kutyásoknak szerintem nagyon hasznos. Megmutatták hogy kell ügyesen, és egyáltalán nem durván megtanítani a kutyát az alapvető gyakorlatokra, a rendes sétára, hogy vegyük rá szobatisztaságra, és hatalmas játékok is belefértek a végén, hosszú rohangálásokkal. Hogy kell, és hogy nem szabad bánni egy kutyával, szídni bántalmazás nélkül, még is hatásosan stb...

Mi okosabbak lettünk, a kutya is megtanult mindent, kijátszotta magát, szocializálódott (nem haragszik az összes kutyára körülötte), és hulla fáradtan értünk haza, úgy hogy aznap már alig bírta odébb rakni magát, pedig juhászkutya :D Ha úgynézzük egy panellakásban ez igen hasznos lehet. :D Azért gondold jól meg mégegyszer, hisz innentől kezdve tizen pár évig hű társad lesz a lakásban :)

Persze ha volt már kutyád, akkor lehet tényleg fölösleges a kutyasuli, ezt neked kell eldöntened, érezned :)

2009. febr. 18. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A kutyaiskola nem segít a lakás megszokásán, hiszen merőben más a környezet és az elvárások, de egymás megértését nagyban megkönnyítheti, úgyhogy mindenképpen javaslom, de attól még a gondok megmaradhatnak. Ha szerencséd van, és alapvetően is igényes eb, akkor a szobatisztasággal se lesz sok gondod (az enyémet 2,5 évesen hoztam ki menhelyről, 4 hónaposan került be, végig kennelben tartották, de alapból szobatiszta volt).

Mindenképpen legyél vele sokat eleinte, és szánj időt arra is, hogy megszokja az egyedüllétet, legyél vele kedves, de következetes. Megoldható a dolog, csak ne add fel az első néhány nehéz hétben :)

2009. febr. 19. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!