Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ezeket az ugrásokat hogy...

Ezeket az ugrásokat hogy lehet megtanitani?

Figyelt kérdés

[link]

[link]


2011. márc. 2. 19:55
 1/6 Ninna ♥ ***** válasza:
55%

Klikkerrel, formálással könnyedén megtaníthatóak ezek az ugrások, pár hét alatt egy ilyet tökéletesen be lehet formálni. De a frisbeezésben vannak alap dobások, és ha azokat te megtanulod eldobni, a kutyád megtanulja elkapni, és összhangba tudod hozni a kettőt, akkor egy ilyen ugrást akár egy jól irányított dobással meg lehet jelentetni, és akkor arra ráerősíteni. Mindenképpen járj el versenyekre, ott is kérdezgess, és tapasztaltabb frisbeeseket is kérdezz meg róla: [link]


Én még itt sajnos nem tartok, pedig már komolyabban edzünk a kutyusommal, és ezt az ugrást is meg szeretném majd neki tanítani, de mivel még csak most lesz 1,5 éves, még ilyen ugrásokkal egy fél évet várnom kell, addig is már mehet a levegőben való elkapás, forgások stb :)

2011. márc. 2. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Ha border collid van, akkor szerintem számára alapból jön. A minap láttam a 101 Nagykutyában. Ott is ezt csinálta, és mondták is, hogy imád fízbizni.
2011. márc. 2. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Hát oké, hogy klikker, de ahhoz el kéne jutni odáig, hogy a kutya valamit produkáljon, amire klikkelhetek, és azt nem tudom kitalálni hogy vezessem rá. :D
2011. márc. 2. 20:08
 4/6 zsuzsabazsa ***** válasza:
Ha a kutya szeret apportírozni és jó rugók vannak alatta és szeret is ugrani akkor könnyű neki megtanítani.
2011. márc. 2. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Szóval azt senki nem tudja, hogy KONKRÉTAN hogy kezdjek neki? Oké, hogy klikker meg szeresse, de az én kutyám sajna akármennyire szereti a frizbit nem fog érte függölegesen rámrepülni érte ha nem tanitom meg neki. :(
2011. márc. 3. 16:23
 6/6 zsuzsabazsa ***** válasza:

Fúj fel lufikat és egyenként ütögesd fel a levegőbe.

Ne engedd. hogy le essen, és a kutyád a földön kapja el.

Késztesd rá, hogy a lufi, mielőtt leesik alulról üsse fől a kutyád a magasba.

Előbb utóbb ugrani fog függőlegesen.

Megpróbálhatod kisebb labdával is, hogy az orra előtt dobod mindig felfelé és mondod neki, hogy hopp!


Mikor elrugaszkodik felfelé akkor dicsérd meg pláne ha még el is kapja.

2011. márc. 4. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!