Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Minden fajtára azt mondják,...

Minden fajtára azt mondják, hogy túltenyésztett?

Figyelt kérdés

Minden fajtára mondják, hogy túltenyésztett, túltenyésztett...

Ma már minden fajta az, vagy melyikek, amik nagyon azok?


2011. márc. 2. 20:21
 1/5 xnorkax ***** válasza:
Jelenleg szerintem a yorkshire terrier, a staffordshire terrier viszi a prímet.
2011. márc. 2. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Tényleg elég sokra mondják... Pl yorki, westie, amstaff, labrador, golden retriever, beagle...

Nekem például beagleöm van, és én nem mondanám túltenyésztett fajtának, legalábbis felénk nincs sok és amelyikeket ismerem azok sem betegek :)

2011. márc. 2. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az összes divatos fajta annak számít, igen. Amikkel Dunát lehet rekeszteni és ezernyi hirdetést találsz belőlük, az túltenyésztett. Egyszerűen megfogalmazva. Ez nem jár azzal, hogy minden egyed feltétlenül beteg lesz, de mivel a génállomány leszűkül és megnő a beltenyésztettség, egyre gyengébbé válik a szervezet, az immunrendszer és egyre több örökletes betegség jelenik meg. Minél inkább elterjed egy fajta, annál több egyed lesz egymásnak egyre közelebbi és közelebbi rokona, így vért frissíteni csak idegen országból behozott egyeddel lehet, vagy elméletben más fajta bevonásával, de ez az eljárás a kutyatenyésztésben tudtommal nem használatos.
2011. márc. 2. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ahogy írták előttem is: azok a fajták amik éppen "divatosak" pl. yorkie, de úgy veszem észre hogy mostanában már a cane corso és a staffi is elég népszerű lett.
2011. márc. 2. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

a túltenyésztés azt jelenti, hogy a nagy kereskedelmi igény kielégítése céljából ( mindenkinek ilyen-olyan kutya kell ,mert szép ??)

kizárólag a küllem alapján , genetikailag gyenge,idegileg gyenge, egészségileg gyenge , küllemileg megfelelő kutyákat tenyésztenek ,sok esetben( szaporítanak ).

mert a lényeg ,hogyan néz ki a kölyök !!!!!!

az ,hogy milyen kutyává válik lényegtelen, ????!!!

ezért mondják.


a tenyésztés lényege , a kutyák jellemének, és genetikai örökségének továbbadása, akár a küllem kárára is.

ezért is mondják : kiállítási,vagy munka vérvonal.

ez hülyeség !!!

kutya van oszt kész !!!!

a genetikát nem lehet átverni .

hiszen minden fajtiszta kutya is keveredésből alakult ki .

1850 évek előtt csak kutyák éltek a világon .

1850 -től kezdődött a szelektálás fajták szerint, a legtöbb fajtát pedig csak a 1950-60 években állították elő !!!

lásd fajtaleírások .FCI !!

2011. márc. 3. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!