Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám felfal mindent amit...

A kutyám felfal mindent amit talál! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Az utcán mindent megeszik, ha rászólok odajön, de inkább egészben lenyeli mire odaér, semhogy kiköpje. Ha mellette állok akkor kiköpi, de ha messzebb van, akkor lassan ballag oda hozzám és addig benyeli bármilyen ételmaradék az.

Otthon is ha a konyhában leesik valami a földre és nem szólok rá, felnyalja.


Már próbáltam, hogy rákiabálok, összecsapom a tenyerem ijesztésképp, próbáltam csípős paprikát, hátha rossz emléke lesz tőle, de semmi.

Már az egérfogón gondolkozom, csak sajnálom, nehogy sebhelyes maradjon az orra.

Napi kétszer kapja az ételadagját, jól táplált, viszont rettentő ételorientált.


Milyen praktikákkal szoktathatnám le arról, hogy az utcán felszedjen mindent?


2011. márc. 3. 14:50
 1/6 anonim ***** válasza:

Szájkosár.

Igaz ez harapós kutyák ellen vannak,de erre az esetre is jó lesz.

Remélem ez be fog válni :)

2011. márc. 3. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

De az csak addig megoldás amíg rajta van.

És nem fogom emiatt szájkosárban sétáltatni, olyan megoldást keresek ami után eszébe sem jut, hogy megegye a talált falatot.


Ételt sem kap soha csak a saját tálkájában és csakis otthon, kivéve a jutalomfalat, de az kézből.

2011. márc. 3. 15:09
 3/6 anonim válasza:
0%
MINDENT MEGESZIK AMIT MEGLÁT!!!!!!!!!!!!!!!!!! Akkor gyorsan bújj el.
2011. márc. 3. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
én kutyám is mindent megeszik de sztem ez osszes kutyánál igy van az egérfogot meg felejcsd el
2011. márc. 3. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Van rá módszer, amivel le lehet nevelni erről. Persze ehhez első lépésként az szükséges, hogy elfogadjon téged falkavezérnek. Ha ez megvan, akkor mivel erősen ételorientált a kutya, ezért étellel könnyű lesz motiválni a feladathoz. Magadhoz veszel egy nagy adag jutalomfalatot. Az egyik falatot a nyitott tenyeredre helyezed, a kezed pedig a földhöz teszed, ahol jól eléri. Ha be akarja falni, akkor hirtelen összezárod a tenyered. Fontos, hogy a falat olyan pici legyen, hogy egy darabja se lógjon ki a csukott tenyeredből és lehet, hogy nagyon gyorsnak kell majd lenned. Ekkor ő elképzelhető, hogy elkezdi kaparni a kezed, vagy nyüszít vagy ugat vagy bármi más úton-módon megpróbálja megszerezni. Te ekkor nyugodt maradsz és határozott, nem szólsz egy szót sem, szép türelmesen megvárod míg lehiggad és már nem piszkál téged. Lehet, hogy sokáig fog tartani, fontos a kitartás. Ha ez megtörtént, akkor megjutalmazod, de nem azzal a falattal, ami a kezedben van, hanem a másik kezeddel adsz neki egy másik falatot. Ezt kell gyakran és sokáig ismételni, amíg eljut arra a szintre, hogy az orra elé tett falatra nem figyel, hanem csak rád. Mindeközben a napi ételadagját is rituálé keretében kaphatja csak meg, nevezetesen megtöltöd a tálját, aztán megvárod míg nyugodt-megadó állapotba kerül, ekkor leteheted elé a földre lassan, ha utána kapna megint felemeled. Miután letetted, még mindig nem nyúlhat hozzá, ha megpróbálná, megbököd a nyakánál és saját testeddel arrébb tessékeled, vagyis beállsz a tál és közé. Ha már végképp megadta magát és egyáltalán nem izgatott, akkor odaengeded a tálhoz. Ekkor valami parancsszót is mondhatsz, pl. "tiéd". Ezt az előző műveletnél is mondhatod, amikor falatot adsz neki. A cél az lenne, hogy csak erre a parancsra egyen. Ha ez nem lenne elég, drasztikus megoldásként ezek mellett a séták során hordj magadnál egy tubus fogkrémet és amikor rajtakapod az evésen, fogd le és jól nyomd tele vele a száját.

Aztán ha már a gyakorlatokkal jól haladtok, a lakás különböző pontjain csalifalatokat helyezhetsz el, amikre eleinte odafigyelsz, ha látod, hogy suttyomban nekiáll befalni, akkor jól leszidod (vagy fogkrém).

Az én kutyámnak is ugyanaz volt a problémája mint a tiédnek, én ezeket betartottam és mostanra nyugodtan sétáltatom, mert nem eszik meg semmit, a csontokat is csak megszagolja és tovább sétál. :)

2011. márc. 3. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Utolsó:

A tenyeres dolgot és a csalifalatokat ki fogom próbálni, a fogkrém nem jó, azt is megeszi, párom egyszer poénból rákente az orrára és vígan lenyalta...

Valami keserű dolog kellene, talán gyógyszertárból kinin.


Az evéssel semmi gond, ha leteszem a tálját leül és csak néz rám, közben néha elmegyek kezet mosni, akkor sem nyúl hozzá csak ha visszamegyek a helységbe és mondom, hogy "Egyél!"


Ha közvetlen közelembe van,akkor jól irányítható, első szóra leteszi, vagy akár hozzá sem nyúl, ha lakásban vagyunk és ott vagyok.


Elképzelhető, hogy tudja, tiltott dolgot cselekszik, mert csak ha messzebb van, vagy nem látom akkor csinálja.

Sőt, volt már, hogy farkát behúzva eloldalgott, mert tudta, szidás a vége.

2011. márc. 3. 15:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!