Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám tönkretesz mindent...

A kutyám tönkretesz mindent az ajtó körül, mikor otthon marad (ki szeretne jutni), mit tegyek?

Figyelt kérdés

Kb. 4 éves, talált kutyus, imádjuk, minden rendben van vele, csak ez nem. Cesar Millen módszerét próbáltam(a könyve alapján: kifárasztom, nagyon sétálunk, nyugodt, megadó állapotban hagyom ott és nincs beszéd, semmilyen kontaktus, csak elmegyek, hazaérkezésnél sincs simi, mert izgatott, kivárom, hogy megnyugodjon...sokat gyakoroltuk, nem vált be).

Rágcsa nem érdekli. Nem rongál szándékosan, csak utánam akar jönni, ajtót szedi szét, polcot az ajtónál ripityára bontotta.

Voltunk kutyasuliban, a drágám mindent tud, amire szükségünk van a városi léthez!!!


Nem pocskondiázást várok(minek tartok kutyát lakásban, meg ilyenek), hanem konkrét ötletet! Vagy ha ismered Cesar módszerét, mit csinálok rosszul? hogyan kéne?


A kutyusom rövid lábú erdélyi kopó(+vmi), közepes méretű, nagyon szelíd, nagyon kedves, gyorsan tanult meg mindent, csak ezt nem.


2011. aug. 20. 22:53
 1/6 anonim ***** válasza:
40%
hááát én ehhez nem nagyon értek , de van ilyen távol tartó spray, rágás ellen, próbáltátok már? lehet hogy beválik , bár én még nem használtam olyat
2011. aug. 20. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Sajnos talált kutyáknál, ez nem ritka. Annyira ragaszkodnak a gazdájukhoz, hogy nehogy még egyszer elhagyják őket. Nekem is van egy fogadott kuvasz-kaukázusi keverékem, 5 éve fogadtam be. Eleinte mindig utánam szökött, hiába parancsoltam rá. De idővel rájött, hogy mindig visszamegyek nem kell aggódnia, lekötötte magát a többi kutyámmal. Mostanában már természetes, hogy reggel megyek délután jövök. Itt sokat segíthet egy másik kutya, ha van rá lehetőség. Azzal lekötik magukat.
2011. aug. 20. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Hát hogyha tényleg kopó-keverékről van szó akkor erről elég nehéz lesz lenevelni, én egy strapabíróbb ajtót javasolnék.
2011. aug. 20. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
egyedülmaradási tréning egy szakember vezetésével segíthet!
2011. aug. 21. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Próbáljátok meg azt, hogy a rádiót bekapcsolva hagyjátok, hogy ne maradjon csend a lakásban, adj neki egy jó nagy csontot, amikor otthagyod, hogy azzal elfoglalja magát.

Ha csak pár órára hagynád otthon, akkor megoldás lehet az, hogy bezárod egy nagyobb boxba, ezzel megelőzve, hogy bármi kárt tegyen. Nem kell ezt örökké csinálni, ha pár héten, hónapon keresztül be van zárva, akkor megszokja, hogy akkor, amikor elmentek otthonról pihennie kell.

Nem tartom valószínűnek, hogy itt a neveléssel lenne probléma, a túlzott ragaszkodás elég gyakori a befogadott kutyáknál. Ha az általam vagy a többiek által leírt módszerek közül semmi nem válik be, lehet érdemes lenne elhozni még egy kutyust a menhelyről, hogy legyen társasága.

2011. aug. 21. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Az egyedülmaradási tréningnek utánanézek! A távoltartó spray-t próbáltuk már, sajnos a ketrec/box is ki lett próbálva és annyira ideges-izgatott állapotba került, hogy nagyon kikészült, úgyhogy az nem jó. Új ajtó mindenképpen kell, milyen az, ami strapabíróbb?(fém alapanyagú, vagy ilyesmi?) Bár itt szerintem tényleg a kutyusom félelmét kell megszüntetni. Másik kutyit nem tudok, mert önkormányzati lakás és össz-vissz 30 nm-es. Van egy babánk is, szóval attól is félnék, hogy ismeretlen kutyát most elhozzak... Zila kutyusunk végtelenül szelíd az emberekkel, tudom, hogy sosem bántaná a babát, de egy idegen kutyusban nem bíznék meg(persze így sem hagyom kettesben őket soha).
2011. aug. 27. 10:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!