Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A 7hónapos yorki kutyusunkra...

A 7hónapos yorki kutyusunkra foghúzás vár. Ez mennyire kockázatos? Fájdalmas beavatkozás? És altatják is a kutyát ilyenkor? Lehangolt és szomorú utána? Kb. mennyi ideig?

Figyelt kérdés
2009. febr. 17. 20:02
 1/6 anonim ***** válasza:

miért húzzák a fogát? tej- vagy csontfog? ha tej, akkor nem fog belőle érezni semmit, ha csont, az már kicsit más tészta..szerintem altatni kellene, ha más nem, akkor azért, hogy addig is nyugton maradjon, ne ugráljon.

egy hét hónapos kutyát hosszútávon nem visel meg semmi ilyesmi beavatkozás, ne aggódj. :).

2009. febr. 17. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
mindkét yorkimnak ki kellett huzni a 2 szemfogát.aznap ne adj neki enni,előtte.elaltatják,kb.5-10perc alatt kihúzza.aztán viheted is haza.nekem2-3órán belül annyira felébredtek.inni enni csak akkor adj,ha már nem megy összevissza,mert félre is nyelhet,megfulladhat.elmondja az orvos mit adj neki enni.mi szárazat nem adtunk,nehogy felsértse a sebet.nem lesz szomorú,csak utána kicsit kómás lesz.én sírtam az elsőnél,a másodiknál már edzettebb voltam.kitartás!ja,és én elkértem a fogakat.:-)
2009. febr. 18. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én kutyusom fogát bár nem húzták, altatáshoz volt szerencsém, és igen, én is sírtam! :) Félelmetes volt. Az orvos elaltatta, 5 perces vizsgálat volt, aztán az autóba tettük, elindultunk haza, és remegett az egész kutya. Aztán egyszercsak hirtelen abba maradt, mintha elpusztult volna, semmi életjel... Na én itt már kész voltam, majdnem fel kellett mosni, aztán hirtelen felül, mint keljfeljancsi, és néz értetlenül hogy mi történt! :D Úgy közlekedett egész nap mint aki részeg :D

Kérdezd ki az orvost mindenről, amit nem értesz, biztosan válaszolni fog. Kitartás :)

2009. febr. 18. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a válaszokat. Neki is a két szemfoga fog kimenni,mivel maguktól nempottyantak ki. :-0
2009. febr. 18. 12:19
 5/6 h.christie válasza:

Sziasztok!

Most vettem észre, hogy a 7 hónapos yorkimnak alul mindkét szemfoga rosszul nő (nem esett ki a tejfog mellette). Szoval mindenképp altatni kell szegényt a foghúzáshoz :(?

Kérlek írjátok meg azt is, hogy menyit fizettetek.

Előre is köszönöm.

2010. aug. 20. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Ti honnan vettétek észre hogy a kutyának vmi baja van a fogának? az én yorkimnak nagyon büdös volt a szája...

Amúgy az én yorkimnak is most lett kihuzva a foga.. pont ma.. 3 fogát húzták ki, tejfog volt.. rosszul nőtt neki a másik és már majdnem el fertőződött.. :(

el altatták.. 10 perc alatt a 3 fog kint volt...

egész nap semmit nem ehet, csak mikor már kis virgonc, mint általában.. akkor szabad neki vizet max szőlőcukrot lehet neki bele tenni, hogy ne essen le neki a vércukor szintje ( az enyémnél ez sűrűn van :/ )

este meg egy kis párizsit villával össze törve kell neki adni vagy kis sonkát.. mind 1 :)

de sajnos még a 2 szemfogát is ki kell húzni.. :/

hát nekem lehangolt csak addig volt míg kicsit kába volt, mikor ez el múlt utána teljesen mintha semmi nem történt volna..

de minden kutyánál ez más más .. :)

2013. aug. 31. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!