Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek hasznos válaszokat...

Szerintetek hasznos válaszokat adok a 'kutya' témában?

Figyelt kérdés

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__1598675-miert.. - Itt is az a baj, hogy válogatós! NEM TE VAGY A FALKAVEZÉR. Ha te lennél a kutya mindent megenne amit elébe teszel. :) [link]


http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__1598638-feher..


http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__1598656-nagyo.. - Egyszerű! Ő a falkavezér. [link] Tartsd be és javulni fog a problémád! itt az e-mail címem: kutyabarat90@freemail.hu ha segítség kell írj!


http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__1598103-4-hon.. - Dehogyis! Ha be van oltva mindenféle vírus ellen akkor viheted, mert éppen a kutya tanításáról és a neveléséről van szó. :) 4 hónapos kiskutyánál ne nézzük, hogy kicsi. Sokszor (a gazdi hibájából) ő lesz a falkavezér és a gazdájuk avval jön, hogy a kutyája megbolondult. és éppen az emberben van a hiba. :) Légy határozott és nyugodt. Meditálj és minden sokkal egyszerűbb lesz!


Köszönöm a válaszotokat!


2011. márc. 3. 19:35
 1/8 anonim ***** válasza:

Komoly ismeretekről tesznek bizonyságot a válaszaid......... Nézed a TV-t, vagy olvasol a témában.

A meditálásra való ajánlatod idáig a csúcs.

2011. márc. 3. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Bányai Károly ***** válasza:
Nem szándékom vitát provokálni, de a falkavezérségi elmélet úgy tűnik nem állja meg a helyét. Általában gyakorlatban beválik, és a tanácsaid hasznosak, de a legfrissebb kutatási eredmények alapján a falkavezérség-elmélet alapvetése téves. Ha szeretnél vitatkozni róla, szívesen megosztom a gondolataimat. Érdekes, hogy pont magyar kutatók, etológusok járnak élen a témában, Csányi Vilmos, Kubinyi Enikő, mégis pont Mo-n nagyon erős a falkavezéri tábor. Olvasnivaló: [link] Erről elindulva többet is találsz.
2011. márc. 3. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
értem mit mondasz. de azt nem értem, hogy evvel miért provokálnál veszekedést ?
2011. márc. 3. 19:49
 4/8 A kérdező kommentje:
ha nem igaz, akkor miért válik be ?
2011. márc. 3. 19:49
 5/8 Bányai Károly ***** válasza:
100%

Ez is benne van a cikkben. A falkavezéri elvet követő gazdák, személyesebb kapcsolatba kerülnek a kutyával, ezzel jobban ráéreznek az állati lényére, ami segít. Aztán a pozíciópontok gyűjtéséhez használt gyakorlatok, mint a privát zóna, japánvacsora, közös akció, kapun-átlépés ezek mind önfegyelmet erősítenek a kutyában, és nagyon feszes rendet visznek az életébe, ami fegyelmező hatású, de nem azért, mert vezérének tekint.

Kicsit úgy tudnám leírni, hogy ha egy sámán kever egy gyógyteát, és azt mondja, a gyógyfüvek szellemei kiűzik belőled a rossz betegségszellemet, te megiszod és meggyógyulsz, akkor mi a helyzet? A módszer működik, de a gyógynövények kémiai anyagai miatt, nem a szellemek miatt. Hibás alapról is lehet jó eredményt kapni. A reflexív elmélet viszont tudományosan is megállja a helyét, meg működik is.

2011. márc. 3. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Bányai Károly ***** válasza:

[link]

Ez még ide kivánkozik. Én falkavezéri szemléletű kutyasuliba jártam, de nagyon sok kérdésemre nem tudtak választ adni, illetve sok probléma van, amire ez az elmélet egyszerűen nem kínál semmiféle megoldást, hanem máshonnan kölcsönöz. Szóval elegem lett a kérdőjelekből, és elkezdtem olvasni, pár ezer oldal után teljes lett a káosz, de mostmár kezd tisztulni. :-)

2011. márc. 3. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Bányai Károly válasza:

Mostanság jutottak el a kutyások a C.M. filmek világába. Általános szokás egy kifejezést szajkózni. Ha sokan mondják, nehogy már én is kilógjak a sorból.

Valahogy a "suttogó" kiesett a pikszisből, mert ott nincs tanfilm, tankönyv, miként működik.Pedig C.M. előtt ő volt a favorit.

2011. márc. 3. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
61%

Tudod kérdező az öndicséret büdös!


És nem tudom mi a francért reklámozod a cerberos kutyasulit.


A Bányai Károly jól megmondta neked!


Ilyen hülye kérdést!

Ezt mindenki megkérdezhetné saját magáról.


Nézd meg magad a top listán és majd meglátod.

2011. márc. 4. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!