Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szuka kutya fedeztetéséről...

Szuka kutya fedeztetéséről lenne szó? Csak értelmes válaszokat szeretnék nem fikázást.

Figyelt kérdés
Shar pei kutyám tüzel,tegnap volt fedeztetve,tegnap a 15.napban voltunk.ma reggel vettem észre hogy a szomszéd spánielje átszökött és össze voltak ragadva.Holnap vinnénk megint a kanhoz.mennyi az esélye hogy a spánieltől lesznek kutyái? mit tanácsoltok?adassuk be az injekciót ami megszakítja a vemhességet,vagy még reménykedhetünk?csak az válaszoljon aki nem csak okoskodni akar és leugatni.Köszi
2010. szept. 28. 15:48
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
81%
Hát figyelj neked sharpeied van és sharpei és spániel is meg...befedezte :) Ez azt jelenti hogy a kiskutyák már nem lehetnek fajtatiszták, és örülhetsz ha gazdit találsz ingyen nekik. Nehéz meló lesz az biztos. Én nem válllnám be. Ha pénzért akartad adni a kölyköket (amit gyanítok) akkor erről le kell tenned mert sharpei-spániel keverékek lesznek és egyik kikutya erre-másik arra fog jobban hasonlítani. Szóval egy nagy keveredés lesz de egyik sem lesz tiszta sharpei. Szóval szerintem adas be az injekciót, és ha azt akarod akkor legközelebb még megpróbálhatod. (csak mert tudom h nem tudnálak lebeszélni)
2010. szept. 28. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem tuti a spánieltől lesznek a kiskutyák.


vau-vau mocskos szaporító vau-vau

2010. szept. 28. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
74%
Biztos, hogy a kiskutyák nem lesznek fajtatiszták!
2010. szept. 28. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
21%
Ilyen szitukban mindig benne van murphy keze. De nem baj, ha spániel keverékek lesznek, legalább kevésbé lesznek betegek, mint egy szaporított shar pei. Úgysincs elég gond a haza shar pei állománnyal, nem kell tovább rombolni.
2010. szept. 28. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
71%

Valószínüleg befedezte mind2, ugye a kutya vemhesülhet több kutyától is.

Amiért nem javaslom az elhajtó injekciót: nagyon sürün okoz méhgyulladást, akkor megmár szinte elkerülhetettlen az ivartalanítás vagy a gatyád is rámegy a gyógykezelésre ami nem biztos hogy használ.

Szerintem ne vidd a kanhoz ujra, nyomorult kutya kinlodott már elegett. Ugye az tudjuk hogy a szukakutyának fáj a párzás ...

Szóval szerintem hadd szülessenek meg .. gondolom látni fogod 1-2 hónapos korukban már hogy melyik ne hasonlit shar-peire. Aztán lehet mindenkinek gazdát keresni.

A szaporitós szövegnek nem állok neki ... ugysincs értelme: gondolom szürt, törzskönyves, tenyésszemlés kutyád van, kennelnévvel mindennel.

Csak annyit mondj meg, ugye herpeszoltás volt?

2010. szept. 28. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
85%
Én a injekciót javaslom! És felelőtlen vagy, hogy nem figyeltél a szukára! Legjobb lenne ivartalaníttani, mert tuti, hogy nem vagy tenyésztő!
2010. szept. 28. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy a tüzelésnél több petesejt érik a szukában. Ha pl 10 petesejt érik meg benne és ebből kettőt a shar-pei himívarsejtjei termékyenyítettek meg, akkor 2 fajtatiszta shar pei lesz, de ha a többit a spanci hímivarsejtejei termékyenyitették meg, akkor shar-pei-spanci keverékek is lesznek az alomban. De szerintem erről kérdezd meg az állatorvosodat. Ő tuti tudja.
2010. szept. 28. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Hátőőő...

A többszöri fedeztetéssel ugye növelhető az alomszám. Így megeshet az, hogy születik x darab shar pei, és x darab shar pei fejű, spániel testű szőrgombóc. Az is lehet, hogy csak shar pei, az is lehet, hogy csak keverék.


Én nem kockáztatnék. Szakíttassátok meg a vemhességet.

2010. szept. 28. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
80%

Először is bocs, de most paraszt leszek.

Hogy lehettek ennyire hülyék h kinn hagyjátok a tüzelő szukát? Vagy miért nem figyeltetek rá eléggé?

Utána olvastál te ennek mielőtt elkezdtétek?

Ugyanis a kutyáknál úgy van h a DNS állomány kapcsolódik. Szóval ha lesznek is kiskutyák, mondjuk 6 db, akkor abból lehet h 3 shar-pei és 3 keverék.


Eléggé felelőtlen vagy h szaporítod a gazdátlan állatokat ill a menhelyre kerülőket. Mit csinálsz a kicsikkel ha nem lelnek gazdira?


Bocsi, de nagyon mérges vagyok, mert minket is így vertek át! 35 ezerért megvettünk egy fajtatiszta törpeuszkárt... csak vhogy nem törpe, mivel uszkár-pumi keverék. Közepes testű, 16 kg-s állandóan hiperaktívan rohangáló fekete szőrpamacsot kaptunk. Szeretjük, nem arról van szó! Csak ezzel az erővel meg is menthettünk volna egy kölyköt egy menhelyről.


Úh gondolj a picik jövőjére és legközelebb figyelj oda a szukádra!

2010. szept. 28. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Nem adtam volna el a kutyusokat,családon belül mindenki kapott volna 1-et belőle,csak ugyebár keverék nem kell.Mi vigyáztunk a szukára,de ezek szeint a kerítés alatt betudott mászni a spániel.Akkor most teljesen kizárt vagy igen is lehetséges hogy fajta tiszta shar-peiek szülessenek?ezt most nem értem.a keverékeknek is lesz helye,de mi csak fajtatisztát akartunk.Higyjétek el eléggé le vagyok törve így is :(
2010. szept. 28. 16:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!