Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyámnak kötöhártyagyulladá...

A kutyámnak kötöhártyagyulladása van (vörös a szeme és olyan mintha csipás lenne de ez gennyes), elkell mennem vele orvoshoz vagy van valami otthoni kezelési mód?

Figyelt kérdés
Apum nem akarja elvinni a kutyánkat orvoshoz,nemtudom h mit kéne most tennem.
2011. márc. 4. 15:26
 1/6 anonim ***** válasza:
Elmész a patikába és kérsz olyan szemcseppet amit mi emberek is kapunk. Azzal szépen kezeled.
2011. márc. 4. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Brulamicin,vagy tobrex szemcsepp,vagy szemkenőcs rá,mi is azt használtuk.Ezek embernek valók,de jó rá. Plussz kamillás lemosás. De sajna szerintem nem kapsz recept nélkül.
2011. márc. 4. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Bórvizet vegyél a patikába és vattával most át a szemét, naponta 2x. Hány éves a kutya?
2011. márc. 4. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A kutyusnál vigyázni kell,mit teszel a szemébe!Arról azért meg kell győződni, nem-e valami van a szemébe, vagy nem sérülés okozta, mert ez esetben,nem ugyanazt a kezelést kell alkalmazni!Sőt, a kamillát is csak lemosásra,a szembe nem szabod használni,mert előfordulhat,hogy többet ártasz vele, mint használsz!Ha tényleg "csak" kötőhártya gyulladása van, a gentamicin tartalmú, emberi szemcsepp,tényleg segít!
2011. márc. 4. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 zsuzsabazsa ***** válasza:

Szerintem állatorvossal nézesd meg a szemét. Majd ő ír neki való szemcseppet vagy kenőcsöt.


A szem nagyon kényes. Nem lehet akármilyen cseppekkel kezelni.

2011. márc. 4. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

köszönöm mindekinek a hozzászolást:)

Brulamicin használtam és már minden rendben van(csak ajánlani tudom)

2011. márc. 16. 15:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!