Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Korionboholy vétel Pesten hol...

Korionboholy vétel Pesten hol kérhető? Mennyibe kerül? Van ahol ingyenes, ha oda járok gondozásra? Milyen ez a vizsgálat? Ki csináltatta már meg? Mikorra van eredmény?

Figyelt kérdés
2011. jan. 18. 10:45
 1/9 anonim ***** válasza:
Kérdés, elmúltál-e 35 vagy az apa 45? Akkor tutira ingyenes. A Bajcsy kórházban van egy nagyon profi csapat, oda érdemes elmenni. Az első alkalommal (nagyon sokat kell várni!, készülj fel, ha odamész - nem minden nap van rendelés, meg kell érdeklődni mikor is pontosan -) felállítanak egy családfát, kikérdeznek esetleges betegségekről, készítenek egy uh-ot és kitűzik a mintavétel napját. Aznap korán fel kell vonulni, valamikor a délelőtt folyamán leveszik a mintát (kapsz egy érzéstelenítő injekciót, utána uh-os megfigyelés mellett egy vastagabb tűvel újra megböknek, ami segítségével a mintát is kiveszik. Nem olyan vészes, én pl. már 2* átestem rajta. Utána 2 órát fekszel (reggel állományba vesznek a kórház felvételi irodájában), majd megkapod a záród és hazaengednek. 2 nap fekvés javasolt, 2 hétig tilos az ülőfürdő, emelgetés, "házastársi kötelesség" teljesítése. Az eredmény elméletileg 2 héten belül megvan, de ha vmi gáz lenne, előbb értesítenek. Általában meg szokták várni az első genetikai (12 hetes) eredményt, illetve azokat küldik, akiknek nem tökéletes, de ez nem feltétel. Azért jó ha már kbk 12 hetes a baba. Sok szerencsét! Ha bármire kíváncsi vagy, nyugodtan kérdezz!
2011. jan. 18. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az (állami) kórházakban ingyenes.Én az Istenhegyi klinikán csináltatom majd(a 3. babával),kb 50-60 ezer ft,1-2 héten belül van eredmény.Hasonló mint az amnio(azt már csináltattam a 2. babánál,mert rossz volt az integrált tesztem eredménye),de ezt jóval korábban lehet.
2011. jan. 22. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
25éves vagyok,férjem 28.van egy 2éves kisfiunk és a hetekben születne a kislányunk,ha nem lett volna beteg.... 18hetesen véletlen vették észre,hogy a belei vastagabbak,mint ált.jöttek a vizsgálatok és magzatvízvétel... 2hét múlva kiderült,hogy patau szindrómás,(13as triszómia).mostmár próbálkozhatunk újra,de nem szeretném megint átélni a beteg baba megszülését,ezért érdekel ez a vizsgálat.szeretném,ha baj van,akkor sima terhesség megszakítás legyen,ne pedig szülés....A Bajcsy jó is lenne nekünk,közel van.Monori vagyok,foglalkoznak így velünk vajon?Kell fogadni dokit?kit ajánlasz akkor és kb mennyibe kerül?
2011. jan. 25. 14:20
 4/9 anonim ***** válasza:
A 2. válaszoló vagyok.Ezek a vizsgálatok nem fizetősek,amennyiben-mint írtam-állami kórházban végzik.Annyi kell,hogy a dokid ad beutalót.Nálad biztos,hogy semmi akadálya nem lesz a dolognak,mivel-SAJNOS-már volt egy genetikai rendellenességgel sújtott terhességed(igaz,az ismétlődés esélye nagyon kicsi).Én is azért választom a CVS-t,mert ha Isten ne adja beteg a baba,nem mindegy,hogy már kb. a 10.-11. héten kiderül,és nem kell megszülni,hanem elveszik.Nekem is volt aggódás a múltkor,hogy minden oké legyen,mert nem is tudom hogyan szültem volna meg,ha beteg.Minden elismerésem a Tied!
2011. jan. 25. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ.mi volt a baj a terhességeddel,ha megkérdezhetem?az egészben az volt a legrosszabb,hogy egyedül kellett megszülnöm és éreztem,az utolsó rúgását,mielőtt leállt a kicsi szíve...
2011. jan. 25. 15:00
 6/9 A kérdező kommentje:
azóta is érzem néha....nem tudom,mikor és hogy lehet ezen túllenni?!
2011. jan. 25. 15:01
 7/9 anonim ***** válasza:
Szia! Nem kell fogadott doki, csak beutaló és sok türelem a várakozás alatt. Nem tudom, mit mondhatnék, borzasztó, hogy ilyesmi megtörténhet, megtörténik! Bízzunk benne, hogy ez a babuci egészséges, mint a makk! A doki, aki a Bajcsy-ban végzi (Dr. Ferenczi Miklós) és a csapata a bezárt Schöfft Mérei kórházból jött át, nagyon rendesek, normálisak, profik. Előszedtem a tavalyi papírkámat, ha nem változott azóta, kedden és csütörtökön 14-18-ig van az első kör, itt a telefonszám (ez is tavalyról): 06-1/432-7764, 10-16-ig lehet érdeklődni, időpontot kérni (bár sok értelme az időpontnak nincs, minimum 2 óra először a várakozási idő, később már gyorsabb lesz, ne aggódj). Imre Júlia az egyik hölgy, aki a tanácsadóban van, az ő száma: 30/388-0537 volt (saját maga tette fel anno egy netes fórumoldalra, ezért mertem kiírni). A beavatkozás ingyenes, sok szerencsét! Azért, ha lesz hozzá energiád, kérlek írd meg a végeredményt!
2011. jan. 25. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
köszi.majd csak márciusban próbálkozunk,de szerettem volna tájékozott lenni.nagyon kedvesek vagytok
2011. jan. 25. 15:34
 9/9 anonim ***** válasza:
A 2. vagyok.Nekem az integrált tesztem eredménye lett pocsék(1:120 a Down kórra),és mivel már elmúltam akkor 35 éves(igaz,volt már egy egészséges fiam),így sanszos volt,hogy beteg a baba.Ezért vállaltam be az amniot.Mi is tavaszra tervezzük a 3. babát-decemberben múltam 38 éves-ezért nekem alap,hogy valamelyik vizsgálatot bevállalom.És mint már fentebb írtam,ez a CVS lesz(a fentebb írt okok miatt).
2011. jan. 25. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!