Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tehetném még biztosabbá...

Xnorkax kérdése:

Hogy tehetném még biztosabbá a behívást?

Figyelt kérdés
A kutyám lassan 11 hónapos lesz. Terrier keverék, szóval megy az orra után. Eddig a behívás elég pontos volt, 90%ban. Az utóbbi napokban hirtelen romlást tapasztaltam. Kajával terepen nem igazán motiválható, a szagok elvonják a figyelmét. :/ Most kissé kétségbeestem, mert akkor sem jött, mikor elkezdtem futni egy irányba. Mikor elindultam felé, akkor esett le neki, hogy jönni kéne. Mivel vehetném rá, hogy az estek 100%-ában hallgasson rám és jöjjön, ha hívom?
2011. márc. 5. 18:48
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
esetek*
2011. márc. 5. 18:48
 2/11 Bányai Károly ***** válasza:
Sík terepen lehet rá hosszú kötelet tenni. Vékony, és kb 15-20m hosszút. Ha behívod, és nem reagál, azzal meg tudod indítani. Legfőképpen arra jó, hogy elkerülhesd a "telefonálást", amikor többször hívod, de nem jön, mert ilyenkor tanulja azt, hogy nincs eszközöd arra, hogy hozzád menjen.
2011. márc. 5. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszi a tippet! :) Ezek szerint akkor szabadon elengedni (mindenféle póráz nélkül) még egyelőre nem ajánlott? :/
2011. márc. 5. 19:13
 4/11 Ninna ♥ ***** válasza:
51%

Próbáld meg azt, hogy ha valahol elengeded, és nem jön oda hozzád, akkor elbújsz pl. egy fa mögé, és hívod 1-2x. Nekem az első ilyen alkalommal kemény 25 percet kellett várnom, hogy a kutyámnak a nagy grundon eszébe jusson, hogy megkeressen, de ma már el sem mozdul szinte mellőlem, ha nem engedem el játszani, szaladni. Neked is ezt kéne csinálnod. Ha pedig megtalált, akkor nagy jutalomfalat, simogatás, és egy nagy játék, majd megint elengeded. Nem tudom, milyen módszerrel tanítottad meg neki a behívást, de ha már 90%-ban ment neki, akkor ugyanazzal a módszerrel kéne ráerősíteni. Pl legyen 1-2 nap amikor semmi másért nem jutalmazod, nincsenek trükkök, csak behívás. Sétákkor, otthon, mindenhol csak behívás, és minden egyest jutalmazni. Ez szokott segíteni, nekünk is van, hogy sokszor inkább azt érzem, hogy most alábbhagy a kutyám figyelme valamelyik trükknél, akkor azt gyakorlom vele pár napig kizárólag, hogy nagyobb figyelmet kapjon.

Valamint nem tudom, milyen jutalomfalatot használsz, de próbálj minél erősebb, és jobb illatút használni. A főtt máj, főtt/nyers marhahús biztosan jó lenne, a májnak elég erős szaga van, nálam a kutyaiskolában a kezdőbb csoportnál, ahol még nincs élelemmegtagadás, a kutyusok rám vannak tapadva a máj illata miatt :)

2011. márc. 5. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Ninna ♥ ***** válasza:
36%
Nyugodtan engedd el a kutyust, ha nem engeded el, sosem fogjátok ezt megtanulni. Egy alapfokon képzett kutyával, akinek már elég jól megy a behívás (a tiéd már biztosan ilyen) szerintem nem szabad hosszú pórázazni, csak kicsit jobban rá kell erősíteni a feladatokra.
2011. márc. 5. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Bányai Károly ***** válasza:
100%
Hogy elengedheted-e, egyedül te döntheted el, ne mástól kérdezd! Ha biztos vagyok benne, hogy senkit nem veszélyeztet, és ő sem lesz veszélyben pl. autók miatt, akkor én elengedem, ha cseppnyi kétségem van, akkor nem. 90%-os behívás kevés, ahhoz, hogy városban biztosan ne csapja el valami. Persze, egy kutyafuttatóban, vagy kutyasuliban el lehet engedni, maximum ha nem jön vissza, akkor pofára estél. De én pl. erdőben sétálok velük, nem mehetnek el a vad után semmilyen körülmények között. Ha látom rajtuk, hogy nem 100%-osak, akkor nem mehetnek.
2011. márc. 5. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! Biztonságos terepen szoktunk csak sétálni, egy nagy szántóföldön. Ezt az elbújós módszert kipróbálom, nagyon jól hangzik. :) Amúgy én sajtot szoktam jutalomfalatként adni, mert elég finnyás ilyen téren. xD Bár ha bepörög még a sima tápjáért is teper.
2011. márc. 6. 09:08
 8/11 Bányai Károly ***** válasza:
A feltétlen reflexek erejét nem árt figyelembe venni a behívásnál. Érdemes mérlegelni, hogy a kialakított feltételes reflex olyan erős lesz, amilyen erős az alapját jelentő feltétlen reflex stimulálásához felhasznált inger. Ennek a súlya száll szembe behíváskor a kutyát érő ingerrel. Magyarul ha sajttal tanítod a behívást, akkor a sajt jutalmazó ereje az alap. Ennek feszül ellen az inger, amiről le akarod hívni a kutyát. Szerinted egy falat sajt, sült máj lesz az erősebb, vagy a menekülő macska?
2011. márc. 7. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Ebben van igazság bőven :D
2011. márc. 7. 14:53
 10/11 Bányai Károly ***** válasza:
Nem én találtam, ki. :-D Mindenesetre az én kutyáim is gótikus csúcsívben sz@rtak a jutalomfalatra, amikor nyúl bukkant fel a színen. Elbujkálással meg sajttal nem nagyon van esélye a gazdinak. Ezek működnek a futtatón, udvarban, kutyasuliban, de az erdőben nem. Főleg nem terriernél. Vizslánál még simán.
2011. márc. 7. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!