Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A dobermann gonosz fajta?

A dobermann gonosz fajta?

Figyelt kérdés

A filmekben mindig a gonosz gazdag embernek van, akihez a jó beakar jutni és üldözik a kertben-

Ez egy gonosz fajta kutya?


2011. márc. 6. 12:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk pár éve volt egy szuka, az nagyon barátságos volt a családban. Édesanyámat szerette a legjobban, hálás kis jószág volt. Sajnos daganatos betegségben kimúlt.
2011. márc. 6. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
0%
Én azt hallottam, hogy kisgyerek mellé nem ajánlott. mert a földön kúszó gyereket "zsákmánynak" nézi és megtámadja. Sok ilyenről lehetett hallani régebben. Ez csak az én véleményem, de én nem tudnék benne megbízni, nekem nem kellene, főleg nem kisgyerek mellé.
2011. márc. 6. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Jól nevelhetőek mivel németfajta és ugye rájuk is kihat a precizitás mint a németjuhászokra.

Lehet belőlük irgalmatlanul h*lye kutyát csinálni de olyat is h 1 fütty és leszedi a fejed :)

18/F

2011. márc. 6. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ,honnan szerzed,ha rendes tenyésztőtől veszed aki barátságosnak neveli akkor az lesz.Nevelés kérdése az egész,de kezdő kutyázóknak talán nem ajánlott ez a fajta...
2011. márc. 6. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Nincs olyan, hogy gonosz fajta. :)
2011. márc. 6. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem az. És én hallottam már olyat, hogy dobermann volt kisgyerekes(!) családnál -persze sose volt a kutya meg a gyerek egyedül, és semmi baj nem volt, a kutya járt suliba, rendesen volt szocializálva.

Egyébként minden a gazdáján múlik. Bármilyen fajta lehet "vérengző vadálla" ha úgy van nevelve, van elrontották a nevelését. Nekem személyes tapasztalatom van a dobikról, és az a kutyus akivel én foglalkoztam (akkor kb 14 éves voltam) egy tündér volt.

2011. márc. 6. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

A dobermann nagyon kedves, de egygazdás kutya, jól és engedelmességre kell nevelni. (Amit nem a tenyésztő tesz meg, az egyik előző válaszolóval ellentétben.)

Kisgyereket pedig semmilyen kutyával nem szabad őrizetlenül hagyni. (Így a dobermannal sem.)

2011. márc. 6. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Nevelés kérdése az egész.
2011. márc. 6. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
egyik kutya sem gonosz, attól függ hogyan neveled.
2011. márc. 6. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

12:18-as vagyok


A kutya nem azért kergeti meg a kertbe illetéktelenül behatoló embert mert gonosz, hanem azért, mert az a dolga, hogy a területet védje. Magyarul, csak ellátja a feladatát, nem tesz különbséget jó és rossz embert között.

2011. márc. 6. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!