Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » HA a Dobermann veszélyes...

HA a Dobermann veszélyes fajta, akkor miért nincs a hírekben?

Figyelt kérdés

Többen mondták, hogy veszélyes fajta. Kutyás könyvbe is írja, hogy vigyázni kell vele.

Egyesek szerint szívesen támad gyerekekre, emberekre, és más kutyákra.

Akkor hogy lehet az, hogy a hírekben még SOHA nem hallottam, hogy dobermann támad meg embereket, gyerekeket, állatokat.

Mindig német juhász, pitbull, rotweiler... ezek a fajták vannak benne.

Kamu lenne az egész?


2011. aug. 3. 19:10
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
tényleg elég agresszív fajta, ami minden őrző-védőnél normális. csak nem olyan divatos mint a roti vagy a nj, ezért akiknek van azok nagy valószínűséggel normálisan nevelték.
2011. aug. 3. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

ismerek dobikat akik kis ártatlanok

de szerintem a fő ok amiért nem támadnak annyiszor emberre az az hogy dobermannt nem kaponi minden menhelyen azt ha veszed akkor ált tk val veszed és akkor azért veszed hogy vigyázz rá szeresd törődj vele... a dobermannokat megtanítják rá hogy hogyan kell viselkedni ha minden második kutya dobi lenne a menhelyeken akko több is támadna emberre de olyat még nem hallottam hogy tk-s kutya csak ugy rátámad egy emberre

2011. aug. 3. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
36%

Abszolút hülyeség erről biztosithatlak, az a kutya nem veszélyes, hanem iszonyuan buta.. Kb mint a dándog.


Szomszédnak kettő is volt, az egyik felakasztotta magát a keritésre pedig meg se volt kötve, szóval ne kérdezd hogyan sikerült, a másik meg telibe kirohant a busz elé pedig messziről láthatta, hallhatta, hogy jön.


Szerintem azért terjesztik róla, hogy veszélyes, mert amint megfigyeltem sosincs előjele ha támadni akar, azaz nem ugat, nem vicsorog csak megáll mozdulatlanul, néz egy darabig aztán megindul feléd.



Az ilyen kutyáskönyvek legtöbbje mege gyik se saját má hanem amit már előtte százan leirtak régebbi könyvekbe, azokból szedegetik össze aztán vagy úgy van vagy nem.


Leginkább az a biztos amit az ember kitapasztal.

Nekem Kuvaszaim vannak, pedig mindenki huhogott előre, hogy kiszámithatatlan stb közbe meg a legértelmesebb, legjámborabb kutya a földön.

És már nem az első nemzedék amely nálam nevelkedik.

2011. aug. 3. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Gugu Gabor ***** válasza:

Szerintem azt is meg kéne nézni hogy melyik fajta "népszerű" (én pld nem látok sok dobermant)

gazdától is függ kutyától is...

Sok kutyára (népszerű) biztos jut egy két instabilabb nehezen kezelhető kutya és egy pár hülye gazda és ez a kettő már igen rossz párosítás, bár sokkal több múlik a gazdán.

2011. aug. 3. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
haramdik válaszolónak üzenem hogy ismerek egy dobit akinek a gazdija kb 140centis 40kilós öregasszony és a kutya ott megy mellette szépen és okos is ismerek másik dobit aki szintén okos ügyes barátságos kutya ismerek egy harmadikat aki kicsit neveletlen de a gazdája meg eléggé ,,gyagya,,
2011. aug. 3. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
0%

Kb. 8-10 éve legalább 13 dobermann volt a környékünkön (most gyorsan nekiálltam számolni, hogy kinek is volt), ma csak kettőt ismerek... Hát tényleg buták. Az eltűnt 11-ből én is tudok ilyet, ami "öngyilkos" lett, de többet is el kellett altatni, mert vagy emberre támadt, vagy csak simán behülyült és nekiment a gazdájának is - hogy melyik milyen vérvonalú volt, arról nem tudok információt adni.

Kevés múlt ki végelgyengülésben...

2011. aug. 3. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

A kutyák vérmérséklete jórészt a neveléstől függ, és attól, hogy milyen környezetben nő fel. Épp ezért szerintem nincs olyan, hogy "veszélyes fajta", csak "veszélyes neveltetés".


Például ha nézünk egy kistestű kutyát, meg egy nagytestűt. Ha gyerekek közt nőnek fel kicsi koruk óta, és arra vannak nevelve, hogy nem szabad bántani semmilyen más állatot sem, akkor a későbbiekben semmi probléma nem lesz velük. De ha úgy nőnek fel, hogy "otthon" agresszivitást látnak, és a macskákra, meg a galambokra uszítják őket..stb stb...akkor azok később a gyerekeket is megtámadják, meg másik kutyákat is..ugyan olyan agresszív lesz, mint amit látott és tanult kiskorában. Csak épp az a különbség, hogy más ha egy 2kg-os kutya harapja meg a lábadat, meg más, hogyha egy 50kg-os. Logikus, hogy a kisebb nem tud komolyabb kárt tenni senkiben...pedig ugyan olyan agresszívek, mégis csak a nagytestű kutyára mondják azt, hogy agresszív, és vigyázni kell vele.

Láttam már kaukázusi juhászkutyát is aki pici cicát mosdatott, úgy, mintha a saját kölyke lenne...meg láttam már kis yorkshire terriereket akik "megvadulva" üldözték a kisgyerekeket..

egy szó mint száz...a legtöbb állat magatartása 95%ban a kiskorában látottak-tanultak határozzák meg.

2011. aug. 3. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Nagy szakártő vagy. Olyan nincs hivatalosan, hogy dán dog, csak német dog. Ez volt az első. Második, hogy valószínűleg azért hasznának dobikat gyakran a rendőrök, mert buta és nehezen tanítható. Tényleg teljesen jogos felvetés.
2011. aug. 3. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 x) ***** válasza:
Azért használják őket mert elég ijesztő a küllemük és hatalmasra nőnek. És sokan visszaélnek ezzel, és úgy képzik ki hogy elkapjon mindent ami él és mozog. Ettől függetlenül ha normálisan van nevelve, tanítva akkor remek kis kutya. És a rendőrök nem sűrűn használják mert nem kifejezetten nyomozókutya. Ők inkább a német juhászt kedvelik :)
2011. aug. 3. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

19:45, eléggé el vagy tévedve. Nyomkeresőnek inkább a nj-t használják, mint a dobermannt. Magyarországon rendőrkutyaként njket használnak, míg külföldön előszeretettel dobit is (mert nagyon okos, könnyen tanítható,bátor), óriás schnauzert is, nem csak njt. Mellesleg a dobermann nem óriási.. mert akkor valószínűleg te még nem láttál óriási kutyát.


19:36, ott a pont!

2011. aug. 3. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!