Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Betadine oldatot tehetek a...

Betadine oldatot tehetek a kutya fülébe?

Figyelt kérdés

Ugyebár az seb fertőtlenítő és a kutyám eléggé kivakarta ott belül a fülét és nem akarom, hogy elfertőződjön vagy ilyesmi. Rendeltem neki az internetről ilyen Héry fültisztító zselét. ( [link] Ezzel igen szépen ki jön a "trutyi" belőle. De gondolom a kettőt egyszerre meg nem használhatom (Betadine és Héry).


Illetve a második kérdésem még az lenne, hogy kamillázhatom a kutya fülét? Gyulladás ellen?


Köszönöm a válaszokat.


2011. márc. 6. 12:34
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Ha már volt baj a fülével és visszajött neki, sajnos, hajlamos a gyulladásra. A Héry termék nem gyógyszer, hanem arra jó, az egészséges fület időnként ki lehet vele tisztítani a belekerült portól, dezodorál, így nehezebben köt meg benne a por, homok, piszok.

Ha betegséget állapít meg a doki, pontosan kérdezz rá a nevére.Ha véletlenül atkás lenne, Strongold cseppeket is rakhatsz a kutyára legalább 3 hónapig.

2011. márc. 6. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Akkor végülis a drága doki alaposan átnézte, kitisztította a kutya fülét. Én maradtam volna a helyedbe, legalább Ő alaposabb becsületesebben dolgozik.

Ne hidd hogy az ötezer sok egy kombinált oltásért. Nekem legutóbb a céges kutyát ( jól felszerelt rendelő, alapos kedves orvosok ) 8000 ft-t oltották be. :-D

2011. márc. 6. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Ha baja van a kutyának mindig is oda vittem. Az előző kutyámat is. De azért sajnos anyagilag nem mindegy, hogy ugyan azt az oltást 3500ért fogják beadni neki vagy 5ezerért. Akkor a maradék 1500forintot inkább elteszem ha baja van a kutyának legyen pénz.
2011. márc. 7. 20:23
 14/14 anonim ***** válasza:

Én értelek. Csak az is lehet, hogy az ócsó doki olcsóbb vakcinát használ. Vakcinák között is van külömbség.

Egyik ismim kutyája pl. azért pusztult el, mert az a kombinált oltás, nem volt olyan széles skálájú, és el is vitte a vírus.

Jó én se a legdrágább dokihoz viszem a sajátokat, de nem is a legolcsóbbhoz. ( nálunk 4000 ft a kombinált )

2011. márc. 8. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!