Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tennétek ilyen esetben?

Mit tennétek ilyen esetben?

Figyelt kérdés

Két németjuhászról van szó. Alulfejlettek, és tövig kopottak a fogaik.

Apósom nyers hússal eteti őket, aminek rá van írva a címkéjére, hogy csak főzés után fogyasztható! Természetesen a hús mellé csont is jár, amit a két kutya már képtelen megrágni, szinte lenyelik egyben, és fuldoklanak tőle minden nap.

Már átvállaltam egyszer az etetést, havi 20ezret költöttem rájuk, a legjobb tápot kapták.

Apósom vérszemet kapott amikor észrevette, hogy kezdenek erőre kapni. Újra húst vett, és nem engedi hogy "beleugassak" az etetésbe.

A kutyák nincsenek beoltva, nincsenek ivartalanítva, a szuka minden egyes tüzelés után kölykezik, amit apósom stílusosan megold azzal, hogy kinyírja a kölyköket.

Már ott tartok, hogy rájuk hívom a fajtamentőket, csak akkor rögtön tudni fogják, hogy én voltam az :(


2011. márc. 6. 13:54
 1/4 A kérdező kommentje:
Eszembe jutott az is, hogy elásom apóst oda, ahová a kölyköket szokta temetni, de félek, neheztelne rám a párom.
2011. márc. 6. 13:55
 2/4 anonim ***** válasza:

Úristen! Szerintem ne foglalkozz apósoddal, etesd te és kész. Mondani könnyebb mint csinálni, de akkor is.

csoda hogy még élnek a kutyusok :(

téged is sajnállak :(

legyél határozott...:(

2011. márc. 6. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem egyszerű a helyzet. Nekem gyermekkoromban kellett ugyan ezt végignéznem, láncon tartott kutya, moslékot evett, a nyakán már szőr sem volt, sétálni pedig soha nem sétált. Sajnos nem tudtam semmit sem tenni, mert még kicsi voltam, szemet hunytam az egész fölött, próbáltam úgy tenni, mintha semmi baj nem lenne. Pedig belül éreztem, tudtam, hogy ez így nem jó, de mit tehettem volna? Most kb. 15 évvel ezután még mindig bűntudatom van. Még mindig eszembe jut, hogy talán tehettem volna valamit. Előtted is ez a két választás van: vagy a könnyebb utat választod, nem foglalkozol velük és megmarad a családi béke, ez esetben mindig bűntudatot fogsz érezni. Vagy a nehezebb út, hogy elmondod világosan, hogy ez így tarthatatlan, vagy normálisan tartják a kutyákat, vagy kénytelen leszel cselekedni (fajtamentők, feljelentés, vagy fogod és te viszed el őket). Természetesen ebből veszekedés lesz, nem csak az apósodékkal, de gondolom a pároddal is (bár az ő álláspontját nem mondtad el). Neked kell mérlegelned, hogy mi éri meg.
2011. márc. 6. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Fogd a kutyákat, és vidd el haza. Engem nem érdekelne, após, nem após, azt mondom viszem, ha nem tetszik, hívom az állatvédőket. Ha már egyszer etetted te, és nem hagyta,akkor másból nem fog érteni.
2011. márc. 6. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!