Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik a 10 legokosabb kutya?

Melyik a 10 legokosabb kutya?

Figyelt kérdés
2011. márc. 6. 19:07
1 2
 11/14 Ninna ♥ ***** válasza:
A Wikipédián van egy ilyen lista, bár én nem tulajdonítok nagy jelentőséget a dolognak, szerintem egy a tesztek alapján "butuska" kutya sokkal okosabb is lehet, mint egy border collie. A border collie-k is csak akkor nagyon okosak, ha rengeteget foglalkoznak velük, de ez minden fajtára igaz. Ha sokat foglalkozol vele, türelmes vagy, a megfelelő módszerrel tanítod a kutyust, akkor egy nagyon okos kutyád lehet. A kutyák több száz szót meg tudnak különböztetni egymástól, így már gondolkodhatsz is a sok-sok trükkön, amit a kutyusodnak be akarsz majd tanítani. Nincs határ, vagyis van, a csillagos ég, vagyis bármennyi. Csak tőled függ, hogy mit hozol ki a kutyádból, ő a te bajnokod :)
2011. márc. 6. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Ezeknek a listáknak nincs nagy jelentőségük. Pont múlthéten néztem erről egy filmet, miszerint minden kutya másban okosabb, vagyis nem okosabb, hanem, épp, hogy van amit gyorsabban tanul meg természeténél fogva. Pl egy terelő kutya, egyértelműen hamarabb tanul meg juhot hajtani, mint egy bernáthegyi. (legalábbis az eredeti céllal. :D) Volt bemutató egy keveréken, egy uszkáron, és egy border collin.

Nekem Angol Cocker Spánielem van, ő a lista szerint a 15. Szerintem a foglalkozások mennyiségétől, és MINŐSÉGÉTŐL nagyban függ. Ha pl én jutalomfalattal, simivel....nevelem a kutyám, hamarabb megfogja érteni (ezen a hangsúly, mert nem mindegy, hogy azért teszi meg a kutya, mert akarja, vagy fél tőlem), mint akit vernek, ha nem szabad.

Egyébként én is arról a listáról tudok, amit az előző oldalon felsorolt az egyik válaszoló.

2011. márc. 6. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:
csivava xĐ
2011. máj. 3. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 Anetalia ***** válasza:
Szerintem a német juhász,golden retriever,labrador retriever,boxer,papillon,husky.
2011. szept. 11. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!