Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha a Border Colliek a legokosa...

Ha a Border Colliek a legokosabb kutya akkor miért nem őket használják különböző célokra?

Figyelt kérdés

A Németjuhászt használják rendőrségi nyomozásoknál, drogkeresésnél, bombakeresésnél, vakvezetésnél, és még sorolhatnám. akkor hogy lehet, hogy nem a Németjuhász a legokosabb kutya?

Csak arra tudok gondolni, hogy a Border Collie-nak nagy a mozgásigénye.


2009. szept. 13. 15:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
A legokosabb kutya címet szerintem azzal érdemelte ki,hogy a leggyorsabban lehet tanítani és a legtöbb féle dolgot képes elsajátítani. Ez alapvetően relativ melyik kutya a legokosabb, úgyis mindenkinek a saját kutyája a legokosabb :D .
2009. szept. 13. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
100%
A német juhásznál az a jó, hogy okos is és erős is, tehát meg tudja védeni a gazdáját. Ezért német juhász a legtöbb rendőrkutya. Lehet, hogy a border collie nem annyira védelmező. :)
2009. szept. 13. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Van, ahol az erő is számít.
2009. szept. 13. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Mindegyik fajtában vannak,okosak és kevésbé könnyen taníthatóak, nem lehet mindenre ugyan azt használni, pl Amerikában egy csomó amstaff rendőr kutya és a franciák is használják mentésre is, nálunk elsődlegesen német juhászok a rendőrkutyák. A vakvezetők meg golden retriverek és labradorok. Ennyi szerintem nincsen legokosabb kutyafajta.
2009. szept. 13. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Gondolj bele hogy szedi szét az embert a németjuhász, és hogyan tudná szétszedni a border collie... ég és föld..
2009. szept. 13. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
96%

A border collie nem lehet a legokosabb kutya. Aki ezt 100%r- állítja az elfogult.

1, az okosság nem attól függ, hány száz szót tud megtanulni.

2, rengeteg ismeretlen kutya van akiket nem vizsgáltak meg, holott lehet az is kiderülne valamelyik sokkal "okosabb", csak esélyt sem kapott a bizonyításra. Mert lehet hogy olyan ritka fajta, hogy beíroda a keresőbe és nem ad rá semmit.


Az a vélményem hogy ez az agyonajnározott munkamánia nem olyan jó. Nem tudom hány bordert ismertek, minden esetre és sokat, mivel járok terelni a kutyáimmal akik nem borderek. Hát ott aztán kapok ízelítőt! A legtöbb bordert nem lehet egy perce nyugalomra inteni, mert látja, hogy van egy kerítés aminek a másik odalán vany 100m-re néhány birka. De ha nem akkor addig üvölt idegbeteg módon amíg 200adik alkalommal el nem dobod a labdáját. Ilyenkor másik kutya nem mehet a közelébe, mert akkor öl. Az enyémet is meg akarták verni jópárszor, mert teljesen véletlenül arra ment. A gazda nem is érdekli őket, csak a munka, munka... Láttam már borert hőgutáttól meghalni, mert nem volt hajlandó leállni a kerítésen át birkát bámulásról... :S Ez lenne az okos viselkedés? Lehet hogy a bordernél külön ki van tenyésztve a munakmániás vonal de szerintem ez óriási túlzás! Szerintetek melyik kutyának és embernek jó az amikor a border idegbeteg lesz meg nem dolgozhat folyton, egy nyugodt percük nincs? Érdekes módon ismerek olyan fajtákat, akik ugyanolyan jól dolgoznak, de a gazda kedvéért! Amíg nincs munka le se tojják, hogy ott egy birka, amikor meg action van akkor olyanok mint a villám. Szeretnem dolgozni de nem az életük árán. Sokkal boldogabb és nyugodtabb az életük és állítom, hogy ilyen kutyával győztem már le versenyen border collie-t. Mondom én nem szídom őket, csak sajnálom, hogy egy perc nyugtuk sincs. Láttam már munkabordereket, tudom miről beszélek.


Szerintem azért a német juhász használják, mert a feladatokhoz némi testi erőre is szükség van. Aztán szerintem a német juhász előbb került a köztudatba. Sokkal könnyebben vált gazdát (tudom kiábrándító, hogy ezért jobb ilyen munkákra) ami ilyen helyeken gyakori, ezért is népszerűbb mint pl a dobi, és szerintem a border sem viselné könnnyen. Az őrző ösztöne is nagyobb, egy border inkább imádja az embereket, hiába bizalmatlanok a pásztorkuyák. A megjelenés is fontos. Nem biztos, hogy kékszemű, merle bordert a kajla füleivel olyan komolyan venne a bűnöző akit el akarnak fogni...

Ha csak nyomozásről, keresésről lenne szó akkor minden további nélkül jó lenne a border, de itt általában el is kell sokszor fogni a bűnöst és a border nem olyan erős. A vakvezetéshez szerintem meg túl izgága, hasonlítsd össze egy labradorral.

Szóval a problémák már ott kezdődnek, hogy nem biztos, hogy attól lesz egy kutya a legokosabb mert 300 szót ért, hanem mondjuk attól, hogy el tudja fogadni, hogy most nem dolgozunk és boldog tud lenni akkor is. Előre is egyetlen borderfant sem akartam megsérteni!

2009. szept. 13. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
77%
Mi a "kutyaokosság" SI-mértékegysége?
2009. szept. 13. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Utolsó nagy vagy! xD Mondjuk szó/s xD
2009. szept. 13. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

15.41esnek: nagyon hasznos amit irtál, csak annyival egésziteném ki, hogyha a borderrel megtanitják, ki a főnök, akkor nagyon könnyen kezelhető. számukra az is feladat, ha megparancsolják neki, hogy fekve maradjon. ha egy border megőrülne mikor birkát lát, akkor aligha lehetne terelésre használni, mert összezavarná a birkákat a hiperaktivitásával, össze-vissza terelné őket. a border collie tartásának titka: sok foglalkozás, határozott irányitás. ha valamelyik hiányzik, akkor elszabadul a pokol.

a németjuhász elterjettebb, több köztük a munkavonalon tenyésztett egyed, mint a bordereknél - sajnos van köztük amelyik inkább csak kiállitásra való, mint munkára. a németjuhász erősebb is. őket inkább őrzővédőként használják, terelésre nem felelnek meg. a borderek viszont forditva.

melyik kutyát választják meg munkára, az nem csak a fajtától függ. az okosabb emberek még kölyökkorban megállapitják, hogy melyik alkalmas munkára. egy alomban lehet egy rámenős őrzővédő, és egy félénk családi kutya is.

2009. szept. 13. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
még annyit hogy a "legokosabb" szó nem a legkifejezőbb. félreérthető. inkább a "leginteligensebbek" jobban passzol. ha tanitják okos lesz, ha nem akkor szófogadatlan, teljesen önállósitja magát. ha inteligens akkor az inteligenciáját (számunkra) rosszra forditja.
2009. szept. 13. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!