Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyák tényleg kiszámíthatat...

A kutyák tényleg kiszámíthatatlan állatok?

Figyelt kérdés

Azt hallotta főleg családanyáktól, hogy soha, de soha nem bízik egy kutyában sem, sőt mióta gyereke van, a kutyájukat is elajándékozták, mert nem bízik egy állatban sem, mert kiszámíthatatlanok!

Ez is csak a túlzott gyerek féltéstől van, vagy tényleg egy nyugodt, békés golden retriver megtámad egy kisbabát, amikor elfordul az anyuka?


2011. márc. 6. 21:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

dehogy is...ez ostobaság...

tényleg nem jó dolog kisgyereket vagy kiskutyát a felnőtt nagy kutyával együtt hagyni de inkább azért mert ha idegesíti a kutyát az odakaphat bár az én kutyámat az se billenti ki az egyensúlyából ha tőből húzzák a fülét XD tény, hogy a kicsi babák sírása idegesítheti a kutyát de azért egy babát tényleg ne hagyjon már ott az anyja sehol...

2011. márc. 6. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
88%

Akutya állat.mint a macskaés az aranyhörcsög.

Akülönbség annyi, hogy a kutya harapása kicsit veszélyesebb mint az aranyhörcsögé.

Aki elajándékozuza a kutyáját a gyerek születése miatt, az szép kis szegénységi bizonyítványt állít ki magáról. Bevallja, hogy nem biztos a kutyája nevelésében, nem biztos a helyzetfelismerésében, nem tartja magát elég körültekintőnek, hogy felmérje a kutya egyéniségét, és a szituációkat.

Jobb is ha így tesz. és soha többé ne is legyen kutyája.

Aprobléma csak az, hogy a gyerek nevelésében ugyanígy nem lesz biztos, és ugyanúgy nem lesz eredményes sem,ahogy a kutyával sem volt.

2011. márc. 6. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Az élet zajlik tovább kutyával és kisgyerekkel nevű fórum:

[link]

gondolj csak bele hány mániákus kiállításra járó anyukának van gyereke:D sokszor láttam kutyakiállításon, hogy az egészen kicsi 2-3 éves gyerek a kutyákkal együtt van berakva a kutyaóvodába :D vagy a komondor hátán lovagoltatja az apuka :))

2011. márc. 6. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
A kutya állat. Az ösztöne valóban előfordulhat, hogy felül kerekedik a nevelésen. De ez nem abban nyilvánul meg, hogy nekimegy az odáig szeretett család gyerekének. Általában a kutyák senkivel nem tudnak olyan teljes átéléssel játszani, mint egy gyerekkel. Amelyik családban nem zárják el a kutyát a kisgyerektől, ott békésen élnek egymás mellett. Baj akkor van, ha a kutya az udvaron kizárva, a gyerek, ha kimegy az udvarra, kutya bezárva, vagyis nem ismeri meg a gyerek mozgását, hangját, stb.
2011. márc. 6. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
0%
így van mert ösztönlények.
2011. márc. 6. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 IGCM ***** válasza:
100%
Egyetlen egy faj van ami kiszmíthatatlan és az az ember...
2011. márc. 6. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha az ember ért hozzájuk, ismeri a reakcióikat, a természetüket és amúgy nyugodt, kiegyensúlyozott kutyáról van szó, akkor nem. Azért mondjuk egy nagyon kis gyereket nem igazán mernék egyedül hagyni egy nagy kutyával, még véletlenül is történhetnek balesetek.
2011. márc. 6. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Jajj ezek az ősanyák, múltkor olvastam pont itt, még a kórházban (!) sem merte valaki otthagyni egyedül a babáját (ahol mi baja lehetne ugye...). Nem kell velük foglalkozni, egy alapból békés kutya nem fogja megenni a gyereket.
2011. márc. 6. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 zsuzsabazsa ***** válasza:
100%

A kutya nem kiszámíthatatlan.

Csak azok állítják aki felületesen ismerik vagy tartanak kutyát.

2011. márc. 6. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Nos, szerintem kisgyereket nem szabad felügyelet nélkül egyedül hagyni kutyával. Tök mindegy, lakásban vagy kint. A kutyák és az állatok tisztelik más fajok kölykeit is, láttam erről idilli képeket, az én macskakergető kutyámban is felébredt az anyai ösztön amikor kiscicákat dobtak be hozzánk. És mégis, tapasztaltam azt is, hogy egy fél éves kutya, aki elvileg még kölyök, leharapta egy néhány hetes kiskutya fejét. És határozottan azt gondolom, azért tette, mert az a pici kutya egy nagyon kicsi keverék kutya volt, mint valami kisegér, nagy nagy szemekkel, kis vékony lábakkal, meggyőződésem, hogy nem kutyának nézte a másik, hanem valami patkányszerűségnek.

És ugyanígy van az ember gyerekével, nézhet állatnak a kutya, mert más a mozgása, a testfelépítése mint a felnőtteké. A sírása meg mint a macskanyávogás. Igenis felébresztheti a vadászösztönt!

És ezt úgy mondom, hogy én felnőttként az életem is rá merném bízni a kutyáimra, de a gyermekemet csakis felügyelettel. Nincs gyerekem, de ha lesz, én nagyon oda fogok figyelni. És soha-soha nem adnám oda senkinek a kutyáimat csak azért mert gyerekem van. A volt barátném menhelyre vágta a kutyát ilyen okból. Azóta nem a barátnőm.

Inkább sose legyen gyerekem, de a kutyáimat nem hagyom el soha.

Ha lesz majd gyerek, akkor pedig óvatos leszek, hogy egyiküknek se essen baja. Vannak félelmeim, hogy őszinte legyek. Nem is merem bevallani másoknak, de nem tudom elképzelni azt, hogy a kiskutyámat többé ne tarthassam a karomban azért, mert gyerekem lesz. Ezen az áron inkább sose legyen gyerekem!

2011. márc. 6. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!