Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyák tényleg kiszámíthatat...

A kutyák tényleg kiszámíthatatlan állatok?

Figyelt kérdés

Azt hallotta főleg családanyáktól, hogy soha, de soha nem bízik egy kutyában sem, sőt mióta gyereke van, a kutyájukat is elajándékozták, mert nem bízik egy állatban sem, mert kiszámíthatatlanok!

Ez is csak a túlzott gyerek féltéstől van, vagy tényleg egy nyugodt, békés golden retriver megtámad egy kisbabát, amikor elfordul az anyuka?


2011. márc. 6. 21:09
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
86%

20 éves kutyás tapasztalom azt mondatja velem,hogy az ördög nem alszik.5 éve menhelyen dolgozom,szóval rengeteg kutyával álltam kapcsolatban.Saccoljuk úgy 700 kutyára.

Nem kiszámíthatatlanok,de ha félreértelmezed akár csak EGYETLEN mozdulatát is,megtörténhet a baj.Saját tapasztalatom szerint a félős kutyákkal kell a legjobban vigyázni,mert félelemből rendkívül hamar támad egy eb.Nem egyszer megtörtént velem,hogy bementem egy félős kutyához a kenneljébe,és fenyegetve érezte magát,behúzodott a sarokba,de közben a farkát már magasra csapta.Ezzel a támadási szándékát jelzi.Ilyenkor lesütött szemekkel tudattam vele,hogy kerülöm a konfliktust,és kihátráltam a kennelből..de amikor a kutya már támadni készül,ez nem mindig jön be..van amikor már késő.Engem egyszer nagyon durván elkapott egy közép ázsiai juhász.Gondolj bele 53 kilós nő vagyok,és egy ilyen nagytermetű fizikailag oltári erejű kutya rángatja az alkarom.Kitört rajtam a pánik,azthittem elájulok és kész vége,szétszaggat.De szerencsére lefejtették rólam.Utólag visszagondolva már tudom mit és hol rontottame el.Ha a kutya támad,annak mindig OKA VAN!Gyereket sosem hagyunk együtt kutyával.Mondok egy példát: a gyermek elkezd futkosni az udvaron,egyszer csak elesik,és olyan pózt vesz fel,amire a kutyának bekapcsol a zsákményösztöne.Rátámadhat a gyerekre.De nem azért mert gyűlöli a gyereket,és mert agresszív a kutya,hanem ösztön!De ezt is lehet korrigálni örző védővel a kutyaiskolában,ahol a kutya kiéli a zsákmányösztönét.

2011. márc. 7. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

a kiszámíthatatlan anyukákat nem lehet eltávolítani,így a kutyák mennek.

több anya veri a gyerekét, mint ahányat megharapott a család kutyája, illetve, csak a rosszul nevelt kutya okoz gondot a családban !! ami a gazda, tehát az anyuka hibája !!

ALAPSZABÁLY : 3 ÉVESNÉL FIATALABB GYERMEKET SOHA NEM HAGYUNK EGYEDÜL EGY KUTYÁVAL, függetlenül a kutya fajtájától ( a kutyaharapások 95 %-át kistestű kutyák okozzák , csak egy 30kg-os staffi harapása maradandó nyomot hagy , míg egy chivavá-é alig valamit .

2011. márc. 7. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Az én 1,5 éves fiam születése óta együtt van a kutyákkal. Az új kutyámmal együtt alszanak, vele egyedül hagyom bármikor,két mamlasz gyerek,de a kölyök kutyának a gyerek a szemefénye,sosem bántaná. AZ is igaz,hogy a gyerek,mivel mióta él,itt vannak a kutyák,tudja az alapszabályokat. Nem húzzuk,ütjük,rángatjuk a kutyát,stb. De az öregebbel még így sem hagyom kettesben őket. Őt úgy fogadtam be fél éve utcáról,13 éves,nem tudhatom,hogy reagálna egy váratlan helyzetben.

Jövőre tervezzük a kistesót, és természetesen mindkét kutya maarad.

2011. márc. 7. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!