Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sopron illetve környékén...

Barbi5110 kérdése:

Sopron illetve környékén lehet találni olcsón eladó yorkit?

Figyelt kérdés

Azt szeretném kérni, hogy Akinek mostanában születik, vagy született yorki kiskutyája, attól szeretnék ha nem is ingyen, de "valamilyen" jelképes összegért venni kislányomnak egy "babát". Előre is köszönöm megértését és kedvességét a segítségnyújtón-

ak!


2011. márc. 7. 08:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
35%

Yorki babát olcsón.

Ez kemény!

2011. márc. 7. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Kiskutyát biztosan nem fogsz találni "jelképes összegért". Egyik ismerősöm 50 körül vett "olcsón" yorkie kutyát, nem lehetett több 5 hetesnél és az arcáról foltokban hullott a szőre. Nem volt rest, elvitte az orvoshoz. Azóta nem tudom mi van a kutyával, már egy év körülinek kell lennie, ha él még.

Esetleg ha van egy tenyésztő barátod, akkor kaphatsz ilyen kutyát. Nekem lett volna, de én akkor már megvettem az enyémet. Rám is förmedt, miért nem szóltam neki, hogy ilyen kutya kell. De most csak miattam lehozni egy almot? Mert már ő akkoriban nem nagyon foglalkozott a tenyésztésükkel.

2011. márc. 7. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ja igen, a kiskutyát nem fogsz találni folytatásaként, esetleg szaporítótól kifialtatott idősebb kutyát tudnál ki fogni olcsón. De az megint rizikós. Tudod a legtöbb embert a pénz érdekli, ha meg nem, akkor is vissza akarja kapni a kutyáiba fektetett pénz egy részét, és az oltások, a chip, a tk, az előzetes anyai és apai egészségügyi szűrések, nem olcsók.
2011. márc. 7. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
72%

Úgy bírom ezeket a kérdéseket. Nem elég, hogy divat kutya kell a lehető legolcsóbban (gondolom mini, meg extra mini szaporított korcs kell), de még azt is megszabja a "kedves" (vagy inkább tudatlan?) kérdező, hogy csak Sopron illetve környékén legyen a kutya.

Mikor fogják felfogni az emberek, hogy egy kutyát társként választunk és nem 1-2 évre hanem jó esetben 10-12 évre! Most őszintén megéri megvenni olcsón megvenni a kutyát 30-40ezerért és az állatorvosnak fizeted majd ki még a kutya árának 3-4x-esét? Holott azért az összegért már normális helyről vásárolhatnál kutyát. Vagy jó érzés lesz ha a szaporított kiskutyádat /aki alig éri el a másfél kilót/ alig egy évesen látod majd remegni? Mert mindentől fél?

Nem rég volt egy kérdés, hogy ismerőse vett 40ezerért kiskutyát természetesen yorkit aztán meg kiderült, hogy tacskó keverék. Reklamációra természetesen nincs lehetőség mivel nem írtak szerződést a szaporítóval.

De láttam már olyan válaszadót is egy kérdésnél (Te vennél törzskönyv nélküli kutyát?), aki írta, hogy még egyszer nem venne. Mert vett 35 ezerét egy yorkit és két hétig élt nála. Ha jól emlékszem úgy írta hogy: És nem azért a kidobott 35ezer forintért, hanem mert még egyszer nem akarja látni a kiskutyáját remegni és meghalni két hét után... Ismerősének a szintén szaporított bichonja pedig 1 éves kora előtt meghalt.

Na akkor most megéri az olcsó kutya? Bocsánat ha túl bántóan fogalmaztam, de már elegem van ebből. Olcsón ilyen fajtát (ami olcsó ennél a fajtánál az a 30-40 ezer) vagy beteget kapsz, vagy köze nem lesz az igazi Yorkishre terreirre. Ha már tetszik egy fajta, akkor olyan legyen a kinézete meg a temperamentuma amilyet előírnak nem? Vagy csak a divatból kell?

2011. márc. 7. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Hány éves a kislányod?A yorki nem egy könnyen tartható kutya, gyerek mellé sem feltétlenül a legjobb választás.Fel vagy rá készülve?Olvashatod, hány ember kér tanácsot yorkival kapcsolatban.Szobatisztaság, betegségek, stb.

Biztosan yorkit akarsz?Sok jobban megfelelő kutya van kisgyerekhez.És valóban, sok az "olcsó"nem minőségi kiskutya, rizikós megvenned.

2011. márc. 7. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
én adok ingyen yorkit ha te adsz nekem ingyen audit
2011. márc. 7. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha baba kell a kislányodnak, nagyon nagy a választék a játékboltokban.

Egy állat, ha kistestű is, nem játék, amit használok, ha éppen játszani akarok és félre teszem, ha unom.

Ha a család úgy dönt, szeretnének egy kutyát, nyugodtan lehet rá mondani, a gyereké. De gondozni, nevelni a felnőttnek kell.

Az olcsóság ellen íróknál pedig ne a leszúrást vedd, hanem azt, olcsón vett divatkutyával bizony sok a gond akár természetében, akár az egészségében.

A gondosan tenyésztett kutyáknál is előfordul, hogy beteg lesz, de lényegesen ritkábban, mint egy "olcsó". Az meg nagyon fájó dolog, ha a gyerek állandóan azzal szembesül, a kedvence beteg, szenved, stb. Ráadásul a pénztárcának sem tesz jót.

Nagyon sok a menhely az országban.Jön a tavasz, születnek a kiskutyák. Ha a neten figyelsz, biztosan lesz kistermetű, aranyos kiskutya.Hidd el, az is szeretni való lesz, ha nem yorki, akkor is.

2011. márc. 7. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 xnorkax ***** válasza:
Előttem már minden leírtak az olcsó kutyákkal kapcsolatban. Szerintem menhelyetek el menhelyre, ahol rengeteg kistestű, keverék kölyökkutya van és válasszatok onnan! Egyrészt a menhelyi kutyákért kell csak jelképes összeget fizetni, másrészt szerintem a kislányodnak tök mindegy, hogy fajtatiszta kutyája legyen. Ha mégis csak a yorkshire terrier jöhet szóba (bár én nem pont ezt ajánlanám egy valószinüleg kezdő kutyásnak) akkor spóroljatok rá egy ideig. Mert tényleg CSAK tenyésztőtől érdemes venni!
2011. márc. 7. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 xnorkax ***** válasza:
menhelyetek helyett menjetek xDD
2011. márc. 7. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi is Sopronból vettük a yorkinkat, de yorkit jelképes összegért soha a büdös életbe nem kapsz :D...

Meg mi az hogy yorki babát?Olyan NEM LÉTEZIK!! olyan létezik hogy yorki kutya...

Ha igazi yorkit akarsz(igazi yorkin azt értem hogy nem kell minden második nap orvoshoz vinni a betegségei miatt)

Akkor szépen költesz rá 60.000ft-ot és annyiért kapsz ott sopronba egy törzskönyvezett kutyát a Gyémánthomoki kennelből.A címük:www.gyemanthomoki.hu

Vagy ha nem kell és neked jó az 5-6 éves kutya is akkor itt van ez:

[link]

Vagy vehetsz akár 5-10 ezerért fajta jellegű keveréket,vagyis ugyanolyan mint a yorki csak keverék.Pl.:

[link] vagy [link]

2011. márc. 7. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!