Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van valami előjele a tüzelésnek?

Van valami előjele a tüzelésnek?

Figyelt kérdés
7,5 hónapos vizslám van, ő az első kutyusom és fogalmam sincs, hogy mikor fog majd tüzelni vagy honnan veszem észre. Tényleg csak vér lesz mindenhol? És mikor van itt az ideje?
2008. febr. 4. 10:38
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Meg duzzad a nemiszerve és igen vérezni is fog. Ne aggodj a tüzelés kb 2 hétig tart, és az els´ö héten nem veszi fel a hímet, s´öt akár bele is mar. kb egy hét után lehet össze engedni a hímmel, akkor lesz fogamzó képes, addig a szuka nem engedi oda a hímet.
2008. febr. 4. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
2 hétnél azért tovább tart a tüzelés, de amúgy olyan megelőző tünetei vannak, amiket leírt az előttem hozzászóló. Valszeg úgy gondolta a 2 hetet, hoyg 2 hét, amikor annyira erősen vérzik, hogy a lakásban itt- ott vércseppeket hagy maga után. Amúgy kb 4 hét és az a 2 hét "veszélyes" párzás szempontjából (vagy éppen jó, ha kicsiket akartok) ami félidőben van, tehát a második, harmadik hét.
2008. febr. 4. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
93%

Az előző két hozzászóló nem mondta, majd én mondom: de ilyen fiatal kutyát még nem szabad pároztatni, hisz még "gyerek". Fejlődik. Szerintem ebben a pár napban, hétben óvatosabban az eleresztésekkel, és ha meg tudod oldani, ne akkor vidd sétálni, mikor a többi kutyát szokták, mert így a kanokat is meg fogja "őríteni".

Amúgy elvileg tavasszal és ősszel tüzelne, de ez nagyon változó, az enyimek például most január közepén kezdték amit ősszel kellett volna. Ebben az időben sokat fogja tisztogatni magát, és többnyire takarítanak is maguk után. (Ez egy kicsit talán gusztustalan, de ez a helyes, így a jó.)

Remélem segítettem

2008. febr. 4. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nem áll szándékomban még pároztatni, csak érdekelt hogy miből veszem észre a tüzelést!

Köszönöm a válaszokat

2008. febr. 4. 17:29
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Én abból vettem észre,hogy a kutyum furcsán tartotta a farkát,mintha megmerevedett volna:eltartotta a farától :) Gondolom,hogy érezzék a kanok az "illatot".Pontosan túl korai még,ez oylan mint amikor 16 évesn szülnek.1 éves kor után talán.Bár az én cicám fél éves sem volt amikor először szült,és komolyan MONDOM MEGHÜLYÜLT!Tudom az cica de nem sok a külömbség hisz szülés-szülés...
2008. febr. 4. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
A szuka joval a tuzeles elott mar jeleket hagy maga utan vagyis egy seta alkalmaval is tobbszor pisil mint maskor,ez hetekig is eltarthat a tuzeles elott.
2008. febr. 8. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!