Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Budapesti kutyafuttatókról...

Budapesti kutyafuttatókról tapasztalat?

Figyelt kérdés
2011. márc. 7. 12:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Felejtsd el! :)
2011. márc. 7. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Ninna ♥ ***** válasza:
100%
Én Bp-esti vagyok, bár nem igazán használom a kutyafuttatókat, a közelünkben van egy jó nagy grund, ott szoktam kutyázni inkább, nem szeretem az ilyen kis zsúfolt kutyafuttatókat. De amikor oda kényszerültem, mert pl. ha kijönnek a grundra kicsi gyerekkel, akkor nem megyek oda, a szülőket zavarja a kutya, akkor viszont bemegyek a futtatóba. A kifejezetten kutyafuttatónak épített helyiségekben azért egész kulturált akadályok (szlalom, futó, ugró, stb) vannak, és ürüléknek szánt kukák + zacskók is mindig vannak, de viszont elég kicsi azért egy ilyen futtató ahhoz, hogy én a borderemet lefárasszam, de különben jó.
2011. márc. 7. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
81%

Na az ilyen futtatókban épített akadályokat hagyjuk, a legtöbb életveszélyes... Különben is, aki megépített, hogy gondolta, ha az akadály 1 méter magas, de két akadály közt szintén csak egy méter a távolság, azt bármelyik kutya át is tudná ugrani??? Röhej. Inkább ne lenne benne semmi, mert annak nincs értelme, ami használhatatlan és/vagy veszélyes, ráadásul a vandálok össze is törik őket, utána meg még veszélyesebb a kiálló hegyes fa részek miatt a sok összetört akadály...

Amúgy. Mifelénk kevés sétahely van, így kénytelenek vagyunk használni a futtatót, nem mindig megyünk el a parkba. Összeszokott társaságok vannak, mindenkinek van ugye napirendje, mikor jár le a kutyájával, így zömmel ugyanazokkal a kutyákkal találkozunk, pedig rengetegen járnak ide. Nekem kényelmes, mert kimegyek a házból és itt van rögtön, ezért korán reggel, késő este jól jön, meg a kutyáim nehezen tudnak betonra pisilni. :( De ezt a futtatót nem takarítják, mi, a gazdik intézzük. Sajnos sokan nem szedik össze a kakit. :( Úgy gondolják, a futtató azért van, hogy ott lehessen hagyni. Ezért nagyon kakis, így szoktunk kiírni papírt, hogy x időpontban takarítunk. Mondanom sem kell, a rengeteg idejáró emberből maximum tízen, ha eljönnek. De olyankor fölszedjük az összes kakit, nyaranta összedobjuk a pénzt a fűnyírásra és van bent egy kuka, amit üríttetünk egy hajléktalannal, ezért adunk neki egy kis pénzt cserébe. Szoktunk venni zacskót is, amit kiakasztunk a kerítésre, de rendszerint el is lopják. :( De ez van, muszáj csinálni, mert ha mi nem, senki sem fogja rendben tartani.

Ami nagy hátránya viszont, hogy sok gazdi van, aki egyáltalán nem jár ki a parkba. Mi ki szoktunk, a nagy sétánk általában ott van, legalábbis mikor jó idő van, akkor mindig. De azok a kutyák, akik sehová máshová nem járnak, megfigyeltem, hogy a gazdik miatt. Itt ugye ez egy zárt tér. Ezeknek nincs még behívása sem. És be is indul az ördögi kör, a gazdik azt mondják, azért nem mennek máshová, mert a kutya behívhatatlan, de ugye a futtatóban sosem kényszerülnek rá, hogy megtanítsák a behívást, elkényelmesednek, a kör be is zárul és a kutya itt éli le az életét... :( Kint a parkba járó kutyák egész mások. Ott rá is vannak a gazdák kényszerülve, hogy a behívást megtanítsák, mivel nem egy zárt területről van szó. Emellett, gondolom a terület tágassága és a kerítés hiánya miatt is, a kutyák is sokkal jobban szocializáltak ott a parkban. Hihetetlen más világ. Én mondjuk nagyon örülök, hogy itt van előttünk ez a futtató, mert ha nem lenne, az sokkal bonyolultabbá tenné az életünket, kora reggel és késő este nem tudnánk lemenni a parkig, mert messzebb van ahhoz, hogy csak eü séta miatt elmenjünk odáig. Így meg legalább nem a betonra kell vécézniük és el is lehet őket engedni pórázról. Viszont a kutyáknak a fentebb felsorolt okokból nem túl jó, ráadásul bár ez nem egy nagyon kicsi futtató, de ahhoz kicsi viszont, hogy rendesen mozoghasson a kutya. És bár le tudom itt is fárasztani, de egészen más minőségű a mozgás egy nagy parkban, ahol nem csak 30 méter van arra, hogy fel-alá rohangáljon... Ennek ellenére azt mondom, a mienk még így is egy tök jó futtató, nincsenek benne hülye akadályok sem, ha több ilyen lenne a városban, az nagyon jó lenne.

És a történetben az a legviccesebb, hogy ez valójában nem hivatalos kutyafuttató, hanem egy elbontott ház helyén egy üres telek. :D De kutyafuttatónak használjuk sok év óta. Az önkormányzat többször lehegesztette a kaput, de újra és újra leverték a hegesztést, így végül nem zárták le a telket, meghagyták a kutyásoknak. Ezért is külön érdekünk a rendszeres takarítás, a fűnyírás stb., mert egyrészt a közterületesek látják, hogy gondozzuk, nem csak használjuk, így nem piszkálnak minket, másrészt a környéken lakók is csak azért tűrnek meg itt minket a kutyaugatással együtt, mert látják az ablakokból, hogy karban tartjuk a területet. Remélem megmarad nekünk ez a hely továbbra is, mert ha beépítik, akkor nem marad a közvetlen közelben semmi. A park negyed óra sétára van innen.

2011. márc. 7. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
köszi az eddigi válaszokat, én is pont azért gondoltam hogy elmegyünk megnézünk egy ilyen futtatót, mi a VII. keri Kéthly térre vagy a Klauzárra gondoltunk, mert bár eddig és le is kopogom, ha elengedtük a kutyánkat és hivtuk, akkor vissza jött, de ismerem annyira hogy hiába tudja hogy vissza kellene jönnie, ha ott épp elszáll egy falevél vagy otterem egy galamb akkor elönti a hugy az agyát és csak rohan el... akkor meg se hall minket, hát még ha másik kutya van ott... ha nincs zavaró körülmény akkor 100% visszahivható, ha van, akkor meg nem biztos és egy egy sikertelen próbálkozás (macska fut elöl, utána a kutya utána meg én) után már nem merem itt a lakótelepen csak ugy elengedni hogy lássuk vajon visszajön e... ezért is szeretnénk ezt is gyakorolni egy zárt de zavaró körülményektöl hemzsegő helyen... és emellett, játszani is lehetne vele (gondolom ?) bár lehet, "életveszélyes" oda kivinni a mi kis labdánkat, mert rögtön 500-an startolnak rá? (még sose voltam ilyen helyen)
2011. márc. 7. 13:26
 5/11 A kérdező kommentje:
amiröl te irtál, utolsó, az melyik kerületben van?
2011. márc. 7. 13:32
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez itt van a VIII-ban.

Amúgy szerintem a Klauzál téri egész jó. Tágas, nincsenek benne hülye akadályok. A társaságot mondjuk nem ismerem, mert csak kétszer voltunk ott, mikor arra volt egy kis dolgom, akkor beszaladtunk a kutyákkal. Nekem a Klauzálban csak az nem tetszik, hogy nem füves, hanem salakos a talaj. :S Szerintem ez nem túl jó, na meg nyáron büdös, mint a vesztés (a fű nem lesz büdös a kutyapisitől, de a salak valami rettenetesen).

Hát igen, az benne van a pakliban, hogy más kutya elveszi a labdátokat. Meg kell szokni. :D Engem nagyon tud zavarni, de nem szólhatok érte, mert sajnos az én kutyám is labdatolvaj :D :S és nem tudom erről leszoktatni. Mondjuk ha rászólok, ő legalább azonnal kiköpi, de vannak kutyák, akik nem és olyan is volt, hogy elment a kutya a labdánkkal, nem tudták elvenni tőle mert arrább szaladt és szétrágta a labdánkat. :/ Ami viszont legjobban idegesít, amikor köveket dobálnak a gazdik labda vagy bot helyett. Néha a kutyám úgy alászalad (levegőben akarja elkapni a tárgyakat), hogy félek, egyszer úgy fejbe találja a kő, hogy baj lesz belőle. Másik ok, hogy ezen lívül még az is baromi veszélyes benne, ha rágcsálja a kutya a követ, tönkre teszi a fogait. Valamint volt itt régen egy stafford, akinek a gazdája szintén köveket dobált neki és a kutya sokszor megette a köveket. Egyszer annyi követ felfalt, hogy éjjel rohanni kellett vele a klinikára mert majdnem elpusztult, tele volt kővel a gyomra, azonnal meg kellett műteni! Nem szeretném, hogy a kutyám ezt eltanulja. Mindig letiltom a kövekről. De így is volt már, hogy ő is fel akarta venni, de szerencsére megértette, hogy neki ezt nem szabad. Viszont most már ott tartok, ha olyan gazdi van bent, akiről tudom, hogy követ dobál a kutyájának, akkor inkább várunk és nem megyünk be, mert borzasztóan zavar és félek, hogy baleset lesz belőle. Sok felelőtlen és ostoba ember van sajnos. Az ilyeneket lehetőleg kerülöm.

2011. márc. 7. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 IGCM ***** válasza:
100%

Én is pesti vagyok...tömören mondva SZAROK x)

Semmire se jók,amelyikre meg még ilyen agility akadály szerűségeket is tesznek azok a legrosszabbak..tele kutya szarral mert persze azt hiszik szaratni kell bevinni a kutyát és minek felszedni a termékét....az akadályokat álltalában széttörik..ráadásúl mível tiszta retek sok kuztya nem is tud bent micsinálni.Az enyiméim nem si hajlandóak bemenni egy ilyen futtatóra XD

Gellért-hegy,Margitsziget,Boráros tér mögötti kutyafuttató jó,meg még van pár ilyen nagyobb zöldövezet.Ürüléket fel kell szedni mindenhol természetesen!!Legalábbis aki nem akarja,hogy a kutyája szarban játszon az felszedi.

2011. márc. 7. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Ninna ♥ ***** válasza:
55%
Én ma voltam a barátnőmnél Csepelen, segítettem neki, és levittük a kutyusát sétálni, és adtam neki pár tanácsot. A Hollandi út végén a kutyafuttatóban voltunk, agility akadályokkal. Nagyon kulturált, viszonylag nagy, tök tiszta, jól fenntartott kutyafuttató, nagyon tetszett, csak sajnos nekünk Mentával messze van :(
2011. márc. 7. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Hát akkor van hogy elég áldatlan állapotok uralkodnak ilyen helyeken :-S ... a csepeli ezek szerint jó hely, csak hát ki fog odáig elmenni? :-S szerintem ha lenne normálisan karbantartott kutyafuttató a gazdik még akár havibérletet is vennének, mittomén mondjuk 500ft /hónap vagy ilyesmi...

Az elöfordul hogy a futtatóra jól összeszokott társaság jár és esetleg "kinéznének" minket, ujakat?... ez meg elég felháboritó hogy csak ugy lazán közölte a manus hogyha bejössz szétszed a kutyám titeket, milyen kedves tőle...nem tudom mit lehet ilyenkor tenni...

2011. márc. 8. 08:47
 10/11 anonim ***** válasza:
Nálunk nem szokás az újakat kinézni, sőt inkább barátkoznak az emberek. Viszont olyan jó párszor megesett már, hogy olyanok hajba kaptak, akik amúgy látásból vagy közelebbről ismerték egymást. :D
2011. márc. 8. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!