Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Befogadtam egy kutyát, mik a...

Befogadtam egy kutyát, mik a teendők?

Figyelt kérdés
Befogadtam egy keverék kutyát mert beszökött és nem akart elmenni. Egy rossz lánc volt rajta..nem is akarom, h az eredeti gazdájához visszakerüljön, mert nem volt ápolva se. Viszont még sose volt kutyám. Mik a teendők? A héten veszek pórázt, h eltudjam vinni az állatorvoshoz. Mennyibe fog nekem ez kerülni? szájkosarat mindig kell, h viseljen az utcán?
2011. márc. 7. 13:26
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Hát gondolom nem lehet tudni, hogy milyen oltásokat kapott eddig, úgyhogy újra kellene kezdeni az oltási programot. Kb 2 hetente kell vinni oltásra eleinte, egy szuri olyan 3-4000 Ft. Majd veszettségit is kap, meg kombináltat, utána fél év múlva kell vinni, majd utána már csak évente.

A szájkosarat minden városban másképp szabályozzák, nálunk úgy van, hogy a harapós, vad kutyákra kötelező, de amúgy nem, csak a póráz kell.

Rakass bele chipet is ;)

2011. márc. 7. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
a mi kutyánkat is ugy hoztuk hogy nem volt beoltva mivel túl volt a koron ezért kombinált oltást kapott, ami kb 5000-6000 volt /db, összesen kettöt kapott, késöbb a veszettség ellen, ami szintén ennyibe kerül, azt az egyet évente ismételni kell, kell neki majd biztos egy féreghajtás, ami kb 30 ft már ha egyáltalán kér érte pénzt a doki van amikor csak ugy odaadja, ez egy tabletta kb akkora mint az algopirin, bele kell szuszakolni a kutyába, egy jutalomfalatba gyürve vagy ilyesmi de muszáj lenyelnie, ezt is kell félévente ismételni, nem árt neki egy kozmetika, ha nagyon ápolatlan, de ez megitélés kérdés, lehet csak megfürdetitek és kész, lehet kapni kutyasampont kb 400ft, bolhairtó nyakörv vagy csepp, az 500 ft-tól a csillagos égig, attól függ milyen fajta... körmét kell néha vágatni, ha megnö, kb ezek a költségek, ha nincs egyéb baja... egy helyet kell neki kialakitani, egy vagy két tál kell neki mindig friss viz, póráz, ha bkv-ztatni akarod és nagy kutya akkor felnött bérlet és szájkosár ha kicsi akkor póráz és más semmi... bp-en nem kell szájkosár utcára... de ezeket befolyásolja a kutya fajtája és hogy kert vagy lakás, gondolom kert... kertben fedett és relative meleg hely kell neki, kutyaház az 30ezertől csillagos égig...
2011. márc. 7. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Az is lehet, hogy valaki keresi. Rakj ki hirdetményeket a villanyoszlopokra, és ha 2-3 napon belül nem jelentkezik érte senki, akkor invesztálj bele orvosilag.
2011. márc. 7. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

Állatorvos a legelső, ott megkapja az oltásait (érdemes kombináltat kérni, nem csak veszettséget, csúnya - értsd: halálos - betegségektől óvhatja meg a kutyát), meg féreghajtót-bolhatirtót, ennek az ára állatorvosfüggő, de olyan 10ezer körüli végösszegre számíts. Nem árt, ha csipet is rakatsz bele, úgy nagy valószínűséggel nem tudod elhagyni, mert ha megtalálják, leellenőrzik és szólnak neked, hogy megvan az eb, akárhova is keveredett.

Ezen felül kell neki nyakörv, póráz, a szőrének megfelelő kefe/fésű, kutyasampon (nem árt egy fürdetés, ha tényleg elhanyagolt, csak ha cseppet kap bolhairtónak, akkor arra figyelni kell, hogy előbb legyen fürdetve és utána cseppentve), kutyatálak (egy víznek, egy kajának), kutyakaja, és biztos ami biztos, egy biléta sem árt.

A kutyatartás szabályai településenként (Budapesten kerületenként) változnak, de szájkosarat általában csak bizonyos fajtáknak és keverékeiknek kell állandóan viselniük, tömegközlekedéskor viszont mindenképpen kötelező.

2011. márc. 7. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
nincs sok pénzem, és nem egy köpésre van az állatorvos se. nem lehet egyszerre "letudni" a dolgokat? idős kutyáról van szó, a fogaiból gondolom.
2011. márc. 7. 13:44
 6/21 anonim ***** válasza:
Ja igen, és előfordulhat, hogy az állatorvos felismeri a kutyát, olyankor sajnos vissza kell szolgáltatni az eredeti gazdának, amennyiben ragaszkodik hozzá. De ha tényleg olyan elhanyagolt, valószínű nincs benne chip, és a doki sem ismeri, úgyhogy erre kevés esély van.
2011. márc. 7. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
németjuhász keverékről van amúgy szó, szóval nem a kicsi kategóriába tartozik. köszönöm, az eddigi válaszokat, sokat segít. és ha a járda mellé piszkít a füves területre akkor azt fel kell szednem vagy ti h csináljátok?
2011. márc. 7. 13:47
 8/21 anonim ***** válasza:
elvileg fel kell szedni, én úgy csinálom hogy egy kicsike kukászsákba belenyulok, megfogom a kakit és kiforditom a zacskót... figyelj, igazából egy csomó oltás a kutya érdekét szolgálja, ha nem kapja meg az oltásokat, és mégis megfertözödik, akkor most bocs a kiejtésér, de max megdöglik, VISZONT ha az a kutya megharap valakit, akkor fel kell tudjad mutatni hogy igenis az a kutya rendszeresen oltva volt, és ami a legfontosabb, veszettség ellen is oltva volt, ugyanis ez az emberre is halálos... és az a leginkább kötelezö mind közül... azért szerintem büntetnek... a többi meg, érted, a kutya egészsége...
2011. márc. 7. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
29%

Ha nincs sok pénzed, miből fogod ellátni, ha beteg lesz? Tudj róla, egy komolyabb orvosi beavatkozás több tízezer forint, súlyosabb betegség esetén akár 100 ezer forint fölött is lehet!!! Vagy ha nem futja majd rá, inkább hagyod szenvedni vagy elaltatod? ezen kívül egy ekkora kutya meglehetősen sokat eszik, ami nem olcsó dolog. A kutyát pedig nem moslékon kell tartani! Vagy főzöl direkt neki, vagy tápot adsz, de mindkettő sokba kerül!

És miből állapítod meg, hogy elhanyagolt? Gondolom kerti kutya lehetett, elég esős, havas, sáros időjárás van mostanában, persze hogy nem patyolat tiszta a szőre!

Lehet a kutyát gyerekek várják haza!

Az lenne a minimum, hogy plakátolsz a városotokban/falutokban, keresd meg a gazdáját! Ha tényleg olyan elhanyagolt, akkor beszélgess el a gazdájával, miután megtaláltad, hogy figyeljen oda rá jobban!

De hogy jössz te ahhoz, hogy csak úgy megtartsd, már megbocsáss! Egy chipet is nézethetnél benne az állatorvosnál, sosem tudhatod, hogy van-e benne! Még ha nem is valószínű, legalább az esélyt add meg!

Két hétig köteles vagy keresni a gazdit, ha két hét alatt nem kerül elő, akkor megtarthatod! Addig nem kell magad költségekbe verni, ha két hét után nem lesz meg a gazda, akkor be kell oltani veszettség és kombinált oltással és kell neki egy féreghajtó. Utána ráérsz a felszereléseken gondolkodni, addig nem! Ha pedig beviszed chipet nézni, lehet az orvos meg is ismeri a kutyát és tudja, ki a gazdi! A rendelőben is hagyj plakátot!

Nagyon nem szép dolog csak így megtartani egy kutyát, főleg hogy nem tudsz róla semmit, sem a gazdájáról! Én is találtam már nagyon elhanyagolt szőrű kutyát, mégis kerestem a gazdáját, meg is találtam, visszaadtam a kutyáját, pedig nem érdemelte volna meg, de nem az én kutyám! Elbeszélgettem a gazdájával, hogy ezt nem így kéne, de tudomásul vettem, hogy ő a tulajdonosa és pont! Nem mellesleg nagyon szereti őt a gazdija a három gyerekével együtt, csak egy kerti kutya volt, érthető, hogy nem habos-babos a szőre, kicsit sovány is volt, de ez akkor sem adott okot, hogy megtartsam! És bármily elhanyagolt is volt a kutya, ő is szerette a gazdáit, mikor érte jöttek, a kutya megismerte a kocsijuk hangját és szinte a nyakukba ugrott örömében, hogy újra látta a gazdáit!

Úgyhogy szépen irány a doki, chip ellenőrzés és plakátolás a forgalmasabb helyeken, hirdető táblákon, piacon, közértben, állatorvosnál, állateledel boltban, buszmegállóknál, mindenhol, ahol sok ember megfordul!

2011. márc. 7. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
biztos nem fogom visszaadni, ha meglenne a gazdája akkor se. nincs sok pénzem de még így is jobb helyen van mint nála. eleve egy rozsdás nyakörve volt, ha az lehet nyakörvnek nevezni és csimbókos volt a szőre. a viselkedésén is úgy látom, h bántották, igaz még csak két napja van nálam. persze még a kapu közelébe se akar menni, nehogy megint kirakjuk. az állatmenhelyt hívtam, de ők azt mondták majd visszahívnak szóval felejtős. engem is eltartanak nem tudok rá sokat költeni, de éhezni egy nap se fog. nem akartam ellenségeskedést, a segítségeteket kértem. ha akartam volna kutyát akkor lett volna eddig is.
2011. márc. 7. 14:21
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!