Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy Arany Retriver mikor éri...

Egy Arany Retriver mikor éri el a felnőtt kort?

Figyelt kérdés
Nőstény kutyusról van szó, tavaly május körül született, vagyis azt szeretném tudni meddig fejlődik még, meddig nő, mikor lesz ideális a párzásra, mikor éri el azt az igazi felnőtt kort?
2011. márc. 7. 15:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ha nem vagy tenyésztő (márpedig nem vagy) akkor ne szaporíts. Annyi az idegbeteg szaporított golden az országban mint a szemét.

egyébként a retrieverek 1,5 éveskoruk után tenyészérettek.

2011. márc. 7. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Aki még annyit sem tud, hogy egy kutya mennyi idős koráig fejlődik az miért akar pároztatni? De most komolyan kérdezem. Az még hagyján, hogy pároztatni akarod mert úgy sem tudunk róla lebeszélni nyilván, na de semmi tudással? Azért úgy gondolom a téma kicsivel több utána olvasást igényelne...
2011. márc. 7. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 xnorkax ***** válasza:
Kb. 1,5 éves korára fejlődik ki teljesen, viszont tüzelni már fél éves korától elkezdhet. Egyébként minél előbb ivartalanítsd! :-)
2011. márc. 7. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Pont ezért kérdeztem, mert nem tudom mikor lehet :) Nem akarunk semmit elsiettetni vele, csak úgy érdekelt. Most van először ilyen kutyánk. Különben sem én akarom pároztatni, azt majd később gondoltuk, de mégis tudni akartam ezeket az infókat róla.
2011. márc. 7. 15:33
 5/11 anonim ***** válasza:

de ne gondoljátok később se, ha nem vagytok tenyésztők. Nem értetek hozzá. A kutyának nem tudommilyen papírjai vannak, nincs tenyészszemléje, nincsenek meg a kötelező szűrései......stb....

ivartalanítsátok és örüljetek,hogy lesz sokáig egy kedves kutyátok.

2011. márc. 7. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

"Annyi az idegbeteg szaporított golden az országban mint a szemét. "


Kedves első, én nagyon nem értek ehhez, mint írtam konkrétan nem én akarom szaporítani, én csak infót kértem erről, de azt nem értem, ha rendes tiszta fajjal pároztatjuk 1x, akkor mért lenne az idegbeteg?

2011. márc. 7. 15:36
 7/11 anonim ***** válasza:

első vagyok.

Azért mert ma a goldenek nagy részét tenyészszemle nélkül szaporítják. Szaporítók, akik nem tudják eldönteni melyik egyedet lehetne tenyésztésbe venni. ezáltal egy nagyon erős idegzetű vadászkutyából csináltak egy ideges ebet.

A tenyésztés nem csak arrólszól, hogy veszek egy törzskönyves kutyát és összerakom egy másikkal.

Ki kell tudnom választani azt a szukát aki alkalmas a tenyésztésre. Ki kellválasztani hozzá egy neki megfelelő kant (aki ellensúlyozza az esetleges tökéletlenségeit,kihangsúlyozza az előnyeit. Ez sokéves tapasztalatot igényel. általában először sok évig foglalkozik valaki egy fajtával, megismeri, vásárol kutyákat és utána kezd el tenyészteni.

2011. márc. 7. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A tenyésztőnek meg kell csináltatnia a szűréseket, pl diszpláziára. Lehet, hogy azt mondod, a kutyád egészséges, de a diszplázia csak 2-3 évesen, vagy még később mutatkozik meg. És a kannal is lehetnek problémák, főleg egészségügyi és idegrendszeri...

És nagyon sok retriever kutyus van menhelyen. Elvennéd tőlük a lehetőséget, hogy gazdához jussanak?

Mert ha te eladsz valakinek kiskutyát, akkor az nem a menhelyről fog elhozni. A sok kis retrievert meg elaltatják, mert senkinek sem kellenek.

Az meg, hogy papírok, szűrések nélkül adsz el kiskutyát, senkinek nem jó.

Mert lehet, hogy a kölykök is betegek lesznek, ami néhány éves korukban jön elő, és akkor a gazda inkább utcára rakja, mert nem tud havonta 100ezreket költeni a gyógykezelésre.

Vagy ő is úgy gondolja majd, hogy lehet a kutyát pároztatni, és rossz embereknek adja majd a kölyköket, akik megkínozzák stb. És ez mind nem történne, ha te ivartalanítanád a kutyusodat.

Ami mellesleg nagyon jó lenne, mert a szuka kutyák 2/3-a öreg korukra gennyes méhgyulladást kap, amibe belehal. Szóval évekkel hosszabbíthatod meg a kutyád életét azzal, hogy ivartalaníttatod!

Mellesleg nem kellene minden tüzelésnél félteni a kanoktól.

És ne hidd, hogy egy almot olcsó felnevelni.

2011. márc. 7. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 IGCM ***** válasza:
Miért lenen baj ha goldennel fedezteted??Talán azért mert leeht rokonok a kutyák és beltenyésztés lesz és jobb esetbe nelpusztúl az alom roszabb esetben akiknek odaadod a kicsiket fél évesen előjön náluk mindenféle génbetegség !!!!
2011. márc. 7. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A probléma veled és a hozzád hasonló emberekkel az, hogy pont annak a fajtának a koporsójába ütitek a szeget, amelyiket szerettek. Kicsit morbid...

És hogy miért?

Ott kezdődik h egyáltalán nem biztos, h a szuka és a kan, akiket összeteszel, összeillenek, kiegészítik egymás gyengeségeit. Nem vagy tisztában a vérvonalukkal és azok jelentőségével. Így az örökletes betegségek kockázatát növeled (nem feltétlen a megszületett kölykökben, hanem a leszármazottakban). Mindezt szakértelem, minimális szaporodás biológiai és örökléstani ismeretek nélkül teszed. A parkokban száz számra rohangáló lövésfélős (ide tartozik a vihar, petárda stb) vizslák, nem apportos és/vagy agresszív labradorok, goldenek, ideggyenge westiek, yorkiek, csapnivaló vézenű beagle-ök mind mind az ilyen hozzáértő szaporítók terméke. De a 90es évek közepén ugyanez történt a német juhászokkal, rotikkal, spánielekkel...


És akkor még nem beszéltünk arról, h jó hiszeműen azt hiszed h jó helyen vannak a kutyák. Történjen meg h a 2 alomból csak 2 kutyát (egy szukát s egy kant) vonnak "tenyésztésbe" - a többit a felelős gazdik ivartalanítják. A szukának legyen csak 2x 6os alma. A kan meg fedezzen szintén csak 2x 6os alomszámot. Nem kell matekzseninek lenni, h ki lehessen számolni, h néhány éven belül hatványozódnak a kutyák. A nagyszámok törvénye alapján - és a kevésbé igényes gazdik (akiknek nem kell tk., nem akarnak pénzt áldozni a kutya vásárlására) jóvoltából - meg elkerülhetetlen h nem a megfelelő helyre kerülnek a kiskutyák.

Vajon őket ilyen sorsra szánta az aki életet adott nekik és utána eladta, abban a tudatban h jó helyre kerültek:

[link]

[link]


Tehát ezért.

Ezt azért gondold át. És próbáld meg meglátni a fától az erdőt és tovább látni azon h "jaj de cuki kiskutyák".


A kutyáknak minden ellenkező híreszteléssel ellentétben, NEM KELL SZÜLNIÜK egyszer sem!!!

2011. márc. 7. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!