Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet felnőtt kutyát...

Hogyan lehet felnőtt kutyát kennelhez szoktatni?

Figyelt kérdés
4 éves kutya, mindig szabadon volt tartva, most gyerek miatt szeretnénk kennelben tartani, pontosabban nem is kennel, hanem egy hatalmas udvarrész elkerítve, kb. 300-400 nm. 2 napja próbáljuk, de megpróbál mindenhol kijönni és vonyít egész nap. Mi a megoldás?
2011. okt. 21. 15:50
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
57%
Hát, a miénk is így kezdte de szépen lassan hozzászokott, nem hiszem hogy bármit tudsz csinálni. Mi délután kiengedjük egy kicsit néha csak magába néha játszunk vele aztán vissza.
2011. okt. 21. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

Szerintem is meg fogja szokni,türelemmel legyetek vele!

Ellöki a gyerkőcöt?Azért akarjátok elkűlöníteni?

2011. okt. 21. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
79%

Fokozatosan kellett volna beszoktatni, mostmár átlát a szitán, tudja, hogy a bezárásra megy ki a játék.

Én úgy álltam volna neki, hogy ha enni kap, azt mindig ott kapja, ahová el akarom zárni, gyakran beküldöm helyedre paranccsal és mindig megjutalmazom érte. Gyakorolunk helyben maradást sok jutalommal úgy, hogy én kívül vagyok ő belül, de az ajtó nyitva. Ha játszom vele, azt mindig bent.

Ha már szeret bent lenni, akkor kimegyek, becsukom a kaput, ha nyugton van rögtön visszamegyek, megjutalmazom és elkezdem nyújtani az időt, amit bent kell töltenie.

Amíg nem szívesen megy be magától, és nem szeret ott lenni, addig én semmiképp sem zárnám rá az ajtót úgy, hogy felügyelet nélkül is hagyom.

2011. okt. 21. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Hát nagyon nehezem fog ja megszokni? Milyen fajta a kutya? Nekem a 4 nagy Német juhászom volt meg 1 Pulim de nem zártam be őket a kis gyerek miatt. Meg tanítottam nekik hogy mit szabad vele és mit nem. Nem lökték fel, nem bántották vagy hasonlók.
2011. okt. 21. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Nagytestű kutya, és félek, hogy fellöki, esetleg odakap neki. Sajnos nem lett vele foglalkozva (én kb. másfél éve ismerem a kutyát, így én nem tehetek róla), és így nem túl engedelmes, elég önfejű. Egy hete engem is megkapott, mert arrafelé sétáltam, ahol ő korábban evett. (akkor már nem volt semmiféle kaja, és ő sem volt azon a helyen, de visszajött és megharapott) Na most egy ilyen kis gyerek még nem tudja mit lehet és mit nem. (és a jelek szerint sajnos én sem tudom kiszámítani) Nem vagyok kíváncsi olyan kommentekre, hogy miért nem lett a kutya megnevelve, stb., mert nem az enyém, nekem semmi közöm hozzá.
2011. okt. 21. 23:11
 6/21 anonim ***** válasza:
55%
300-400 nm , azért elég korrekt "kennel". Én a helyedben ott adnám neki a kajáját, és annyi. majd megszokja.
2011. okt. 24. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

miből gondolod, hogy a megoldás bármire is ha továbbra sem foglalkoztok a kutyával és elkülönítitek a családtól... ő egy szoros társas kapcsolatra kódolt állat...-ezen nem tudsz változtatni-ezzel a hozzáállással csak tovább rontod a helyzetet?!

nemhogy másfél év de másfél nap is eredményt hozhat-a kutya csak erre vár,-legyenek közös programok, séták, ismerjék fel valódi igényeit és legyen minimum egy megbízható, lojális vezetője

2011. okt. 24. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

hogyan mondhat valaki olyat, hogy semmi köze valakihez akivel együtt él?!!!!

a kutyatartás közös felelősség, minden családtagra tartozik!

2011. okt. 24. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Nem én akartam, hogy legyen, veszélyesnek is tartom a fentiek miatt, és félek tőle, ezért nem tekintem családtagnak és nem foglalkozom vele. Ha nem az van, amit a kutya akar, akkor már mordul rögtön, na köszönöm, én ebből nem kérek. Ezért is írtam, hogy nem ilyen válaszokra vagyok kíváncsi, hanem arra, hogy "hogyan lehet felnőtt kutyát kennelhez szoktatni?" Akik erre válaszoltak, azoknak köszönöm!
2011. okt. 24. 12:11
 10/21 anonim ***** válasza:

költözz el otthonról és megoldódik a gondod....ezzel a hozzáállással ugyanúgy lesz@rod a gyereked biztonságát is és a családod többi tagját

az elzárás nem oldja meg a problémát,csak rosszabb lesz a helyzet!

2011. okt. 24. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!