Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek, hogy a kutyám...

Mit tegyek, hogy a kutyám engem fogadjon el falkavezérnek, és nekem fogadjon szót, ne a szüleimnek?

Figyelt kérdés
Legtöbbet én foglalkozom a kiskutyával, de minden reggel 7kor indulok suliba, általában 3 vagy 4 felé érek haza. Addig a szüleimmel (és a másik kutyánkkal) van és ők sétáltatják, adnak neki enni, játszanak vele. Esténként szét kell választani a kutyákat, így az idősebb alszik anyuéknál, a kölyök a szobámban. Félek, hogy anyuéknak fog inkább engedelmeskedni, és nem nekem. Ha nyáron (akkor lesz 9 hónapos) elviszem kutyaiskolába, az segít? Hétvégén veszek klikkert, megpróbálom azzal tanítgatni. Így van esélyem, hogy én legyek a társ/gazda/falkavezér?
2009. febr. 18. 22:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Beszélj a szüleiddel, hogy Ő a te kutyád és Te szettnéd gondozni.

A kutya majd át áll rá, hogy máskor kap enni vagy máskor megy el sétálni.

A lényeg az, hogy mond nekik, hogy teljes felsőséget válasz a kutyáért.

Ja, a klikkernek nálam nem volt semmi haszna.

2009. febr. 19. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
még csak 5 hónapos, nem bírná ki fél7től 4ig vagy 3ig, hogy ne pisiljen (vagy ha ki is bírná, nem akarom kínozni). Ha nem kap enni, ugat. :(
2009. febr. 19. 08:48
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Attól még hogy anyudék eteti és viszik sétálni, még neked is előrébb kell lenned a falka rangsorban, mint a kutya. Ehez például jó ha este te adsz neki enni és úgy csinálsz előtte, mintha beleennél. Mert ugye egy falkában mindig a vezér eszik elősször.

A kutyaiskola nagyon jó ötlet, de nem kell várni (legalább is nálunk) hogy a kutya 9 hónapos legyen. Én 4 hónapos korától viszem.

2009. febr. 19. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Amíg suli van nem tudom vinni :(. Heti 5 nap a gimi, és szombaton délelőtt meg egy másik suliba járok webtervezést tanulni (2F). Júniusnál előbb nem tudnánk elkezdeni a kutyaiskolát.
2009. febr. 19. 09:18
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Ja értem. Akkor próbáld meg esténként tanítgatni (ül, fekszik, lábhoz stb.) és az etetéses módszert mindenképpen csináld minden este.
2009. febr. 19. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm :)
2009. febr. 19. 09:34
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az is hasznos lehet, ha anyudék ellátják amíg te nem vagy otthon, de mondjuk csak egy olyan sétára viszik, ami tényleg csak a dolgának elintézésére szolgál.

Este elviheted te is, de akkor már vigyél labdát, játszatok, tanítgasd, dícsérd, stb... Nem tudom merrefelé laksz, de sok helyen vannak kiépítve kutyafuttatók, amit nagyon jó ötletnek tartok! :) Nálunk itt az udvar játékra, de aki lakásban lakik, és kutyusa nem nagyon engedelmeskedik még, annak nehéz lehet parkban hajkurászni, hogy visszajöjjön ha egyszer elengedik :D

Hülyén hangzik, de a kutyád olyan lesz amilyenre neveled :) A klikker nálunk sem jött be, de lehet csak azért mert nem értünk hozzá. :D

Taníthatod úgy, hogy labda van a kezedben, és ha ügyes volt akkor játszol vele pár percet.

Taníthatod úgy, hogy komolyan viselkedsz vele, és ha ügyes volt, akkor nagy vigyorral a szádon hangosan dícséred, nagy mozdulatokkal, simogatod, meglátod mennyire boldog lesz :)

Taníthatod jutalom falattal, mi így kezdtük, nagyon pici sajt vagy szalámi darabka elé, éppen hogy csak a szagát érezze, és ha ügyes volt, nagy dícséret közben oda kell neki adni. Ha szereti a hasát, utána bármit megtesz a finomságért! :)

Egy valami nagyon fontos. Ha valamit jól megcsinált, akkor ne csak megpaskold a fejét, hogy "jólvan szép volt", ebből nem fogja érezni... Ha boldogságot sugárzol akkor is amikor már ezredszerre csinálja, ledobod magad mellé, megszeretgeted, mosolyogsz, és hangosan mondogatod, hogy mennyire ügyes volt, akkor büszke lesz magára, és fülig fog érni a szája. 1001-edszerre is megfogja csinálni hogy a kedvedben járhasson :) Mi 3 hónapos kortól kezdtünk suliba járni, és ez volt a legelső amit megtínattatak, nem a kutyákkal, velünk gazdikkal, mert első sorban a gazdikat tanítják, ami szerintem nagyon hasznos :)

2009. febr. 19. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

vannak vasárnapi foglakozások, sőt! háznál képzés is.


Ha tényleg akarsz vele foglalkozni akkor biztosan találsz időt...elvégre nem a miniszterelnök vagy...csak van heti két órád a kutyádra. Eleinte nem is kell több.


Csak úgy nem leszel falkavezér, főleg ha javarészt ahogyan írod a szüleid gondozzák.


Ezek alapján egyenlőre úgy áll a dolog hogy az Ő kutyájuk. Több időt kell vele töltened hogy elfogadjon vezérnek!

2009. febr. 19. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem reggel Te tegyed ki az egész délutánra elegendő kutyakaját, és akkor, ha pl. leül, és ha leül és nyugodtan vár még elé nem teszed a tálkáját, akkor add neki...de ha ugrálna a kájáért, akkor tedd fel egy magasabb polcra ahova nem ér fel és amikor megnyukszik és leül az Ül parancsra vagy akár milyen parancsszóra, akkor jutalomként add neki oda a kutyakaját..igy megérti, hogy a többiek nem úgy táncolnak, ahogy ő fütyül, hanem, hogy te vagy az Alfa főnök :)

Ugyanigy amikor mentek ki sétára, akkor add ki az ül parancsot az ajtó előtt, ..ha leült és várt pár másodpercet, akkor nyisd ki az ajtót..de ha gyorsan ki akarna rohanni, csapd be az ajtót és megint ültesd le..ha leült és kinyitottad az ajtót és ő már megvárta még te mész ki előbb, akkor megdicséred,..de ha nem, akkor megint becsapod az ajtót és stb. stb..

És minek is irtam ezeket le? EZ is összefügg a falkavezér témával.

2009. febr. 19. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Az engedelmességről és falkavezérségről van két remek könyv forgalomban, Jan Fenneltől, az egyik a Hallgass a kutyádra (vagy hasonló), a másik pedig a Tanuljunk kutyául. Nem tudom pontosan, melyik a módszer és melyik a 30 napos "program", de elképesztően jó, érthető és logikus dolgokat mond, és 2000 Ft körül van mindkét könyv. Az egyik régi kiadása Kutyapszichológia néven fut, sokat emlegetik, el is tudom küldeni emailben, ha írsz ;)
2009. febr. 19. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!