Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha a kutya hanyattfekszik...

Ha a kutya hanyattfekszik nekem, ez tényleg annak a jele, hogy megbízik bennem, és elfogad falkavezérnek?

Figyelt kérdés
cane corso kan, 2 éves.Ha odajön hozzám , mindig hanyatt dobja magát. Ez tényleg a megadó "testtartás" náluk?Azt hallottam , hogy igen , mert ilyenkor a kutya kiszolgáltatott helyzetben van , bármit tehetnék vele,de mivel megbízik bennem ezért nincs oka tartani semmitől. Igaz ez ?
2010. dec. 12. 10:22
 1/9 anonim ***** válasza:
Ez az alárendelt szerepe elismerése...elfogad téged feljebbvalójának..valóban a hasuk az egyik legsebezhetőbb pontjuk, ha ezt mutatja neked, akkor abszolút behódolt állapotban van.
2010. dec. 12. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Hát ez attól függ. Mert az is lehet, hogy jelen esetben inkább azt akarja, hogy vakarászd a hasát. :D Ergo ha ezt ezért csinálja, akkor inkább azt akarja belőled hízelgéssel kicsikarni, hogy kényeztesd egy kicsit. :)

Szerintem inkább olyankor tekinthető megadásnak a hanyatt fekvés, amikor pl. leszidod, megdorgálod valami miatt és ő olyankor hanyatt fekszik. Na ez biztos, hogy megadás.

2010. dec. 12. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

" Hát ez attól függ. Mert az is lehet, hogy jelen esetben inkább azt akarja, hogy vakarászd a hasát. :D Ergo ha ezt ezért csinálja, akkor inkább azt akarja belőled hízelgéssel kicsikarni, hogy kényeztesd egy kicsit. :)"


ezt nem mindenkinek csinálja ám. mert ki tudja, ő hanyatt fekszik, hogy megvakarásszák, de egy idegen pl, vagy akárki simán bánthatja is helyette. és ezt tudja is. sóval csak annak dobja hanyatt magát, akiben megbízik, nem hülye. szerintem mindenféleképp behódolás.

2010. dec. 12. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előttem szólóval. :) Az én németjuhi kölykömet sem tudom hanyatt fektetni, mert harap, rúg, ami nem baj. :D Csak akkor marad úgy, ha vakargatom a hasát, akkor bírja. :D
2010. dec. 12. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
ő olyan magánakvaló típus..nemszereti ha dögönyözik..szóval nemhiszem , hogy azért csinálná..persze egy darabig lehet simogatni, de aztán elvonul, mert a macsekot érdekesebbnek tartja..meg úgy alapból nagyképű, nagydumás..nem az a gazdi simogass típus:D
2010. dec. 12. 10:31
 6/9 anonim ***** válasza:

Igen ez a kutyáknál megadó testtartás. Például mikor a kutyám valami rosszat tett és közelítek felé akkor rögtön felveszi ezt a testtartást jelezve, hogy tudom, hogy Te vagy a főnök.


De egyébként az én kutyám például akkor is hanyatt dobja magát ha azt akarja, hogy vakargassam a mellkasát. Mert ezt imádja. Szóval szerintem esetetekben amikor oda megy hozzád és hanyatt dobja magát egy kis vakargatásra vágyik.


Próbáld ki azt, hogy amikor valami rosszat csinál és rászólsz, közelítesz felé akkor megadó pozíciót vesz-e fel. Ha igen akkor biztos, hogy elfogad falkavezérnek. Különben nem hódolna be.

2010. dec. 12. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

10:26-os vagyok. Monitoron keresztül nem tudhatom, milyen a kutyája, Azért írtam, mert ez is lehet egy lehetőség. Az én kutyáim nekem sokszor csinálják, hogy csak azért feküdnek nekem hanyatt, hogy vakarjam a hasukat. Idegennek sosem feküdnének hanyatt. A kérdésben pedig azt írta a kérdező, hogy ha őhozzá megy a kutya, akkor fekszik le, nem azt, hogy mindenkinek. Ebből következően éppen lehet szó vakarászásról. Persze nem minden kutya szereti a hasvakarást.

Szóval ezért mondtam, hogy helyzet függő, hogy ez mit jelent, mert kétségtelenül jelenthet adott helyzetben behódolást is, de nem feltétlenül. HELYZET FÜGGŐ. Remélem így már érthető amit írtam. :)

2010. dec. 12. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
igen,ez az állatoknál a megadás jele,mert ezáltal szabaddá teszik a nyakukat és egyéb sebeshető testrészeiket
2010. dec. 12. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Igen, ez a megadás vagy méginkább a bizalom jele, de nem ezen múlik, hogy ki irányítja a csapatot. A csapatot az irányítja, akinek az akarata jobban érvényesül. Ha mindig behívható és bármiről le tudod tiltani, akkor vagy te a falkavezér.
2010. dec. 12. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!