Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Igaz, hogy a rottweiler...

Igaz, hogy a rottweiler csontsorvadást kaphat?

Figyelt kérdés
Most vettem egy rottweiler kiskutyát, és egy ismerősöm mondta,hogy nem szabad sok fehérjét adni,meg nem lehet sokat etetni, mert csont sorvadást kap. Utána néztem és nem találtam semmit. Segítsetek lécci.
2011. márc. 7. 20:33
 1/4 anonim ***** válasza:

tehát. a kiskutya etetésénél a Foszfor/Kálcium arány lényeges. a sok kálcium mne olyan rossz mint a sok foszfor. A foszfor a fehérjében van.

Ezért szokták mondani,hogy a fehérjetúletetés árt. De nagyon sokat kéne adnod, hogy az tényleg sok legyen.

Etesd a korának és méretének megfelelő prémium táppal, akkor nem lesz gond.

2011. márc. 7. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Olyan nincs, hogy csontsorvadás. Ha túlzott a fehérje bevitel, gyorsabban nő a kelleténél,ilyenkor előfordul csonthártya gyulladás.
2011. márc. 7. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Diszpláziás lehet. Sok nagytestű kutyánál előfordul, ha nincs rendesen etetve, de magától is kijöhet rajta.
2011. márc. 7. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Keresd meg a neten a rottweiler fajta honlapját. Nagyon sok mindent meg fogsz tudni onnan a fajtáról.
2011. márc. 8. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!