Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A nyakörvet vagy a hámot...

A nyakörvet vagy a hámot tartjátok megfelelőbbnek?

Figyelt kérdés
Azelőtt három nagytestű kutyám volt, természetesnek éreztem, hogy kölyökkoruktól nyakörvvel sétáltattam őket. Most először kistestű kutyám van, kölyökként annyira apró volt, hogy nem mertem nyakörvet rakni rá, féltem kitörik a nyaka, ha annál fogva rángatom. Hámot hordott 10 hónapos koráig. Mostanában kezd problémás lenni a sétáltatás, mindig húzni próbál én meg igyekszem magam mellett tartani, állandó hadakozás a séta. Vettem neki egy nyakörvet, hátha ebben nem lesz kedve húzni, eddig egyszer raktam rá. Pár rántás után már köhögött és olyan volt mintha fuldokolna. Kegyetlenségnek éreztem amit csinálok vele. Tényleg kegyetlenség lenne?
2011. márc. 8. 10:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha jólnevelt a kutyád, akkor hámmal is követni fog, ez nem ezen múlik. Meg kell őt nevelni.
2011. márc. 8. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Sejtettem, hogy valami ilyesmi lesz a válasz. Nevelve van ő, de még akadnak problémáink. Valamiért így viszonyul a pórázhoz. Ha nincs rajra póráz, gyönyörűen követ engem, el nem mozdul mellőlem. Ha ráteszem a pórázt, akkor meg elkezd rohanni és helyben fut előttem, vagy éppen lemarad és én szó szerint vontatom magam után. Még nem sikerült rájönnöm, hogy miért van ez. Viszont mivel belvárosban lakunk, kénytelen vagyok pórázt használni.
2011. márc. 8. 11:04
 3/11 anonim ***** válasza:

Az elsőnek igaza van, de azt meg kell hagyni hogy a hámnak két funkciója van: szánhúzó kutyák, és nyomkövető kutyáknál használják!Én levettem a kutyámról a hámot, mert húzott vele, eszméletlenül. Néha pórázzal is próbálkozik, de a hám szinte ösztönzi, hogy vonszoljon vele!

Ha nem problémás a kutyád, akkor nyugodtan használhatsz vele hámot!

2011. márc. 8. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ez érdekes, hogy ha nincs pórázon, akkor nem húz.

Nem lehetséges, hogy valami rossz emléket fűz a pórázhoz?

2011. márc. 8. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Szió!


Nem, ez nem kegyetlenség, csak mivel hámhoz szokott, a nyakörv irritálja, és a kis "torka" nyaka sincs ehhez szokva.

Én is így jártam, mindig póráz nélkül sétáltunk, gyönyörűen jött körülöttem mindenhol, még a városban is(ajánlom, hogy a járdát 1000%-an tanítsd meg neki!!!), de most már 12 éves, és se lát se hall:-), így az Ő érdekében pórázozunk, és rángat mint a fene. Én már nem tudom megtanítani neki, de neked még nem késő.

Amúgy a legjobban, és legyorsabban a fojtós nyakörvvel tudod megtanítani, hogy ne húzzon, ha kistestű, ha nem. 1-2 nap, és már tudja is, és teheted vissza a hámot.

sok sikert!

2011. márc. 8. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nem gondolnám, hogy kistestű kutyára fojtónyakörvet kéne tenni. Én a kuvaszomon használtam egy ideig, de már nem, mert megsajnáltam, nemhogy kiskutyára!

Kistestűnek amúgy hám kell, nem nyakörv.

2011. márc. 8. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem is kistestűm van, egy shih-tzu. Ő a legelső kutyám.

Eleinte amikor kicsi volt hámot használtam neki, mert én is úgy gondoltam, hogy összetörhet olyan kis gyenge volt. Aztán észrevettem olyan 6 hónapos korában, hogy kifelé dobálja a lábát, úgy ment mint egy bulldog. Egy szakértő közölte velem, hogy azonnal vegyem le a kutyáról a hámot mert eldeformálja a lábát. Le is vettem és szerencsére rendbe jött a lába. Azóta én nagyon sokat olvastam a hámról és tényleg nem javasolt! A hámnak csak a munkakutyáknál van jelentősége. Azzal eresztik le a helikopterről, azzal csibészelik stb. Egyébként egy hobbikutyának nem való. Bár manapság mindenki azt használja.

Én nyakörvet használok 6 hónapos kora óta. Nagyon szépen sétál pórázon. Volt húzós korszaka, de akkor tettem rá egy egysoros fojtót és meg is oldódtak a gondjaink. Nem rángattam egyszerűen csak megálltam és amikor ő érezte, hogy nagyon feszíti a nyakát visszavett a tempóból.

Most már ott tartunk, hogy póráz sem kell neki mert mindenhova el tudom vinni anélkül :) Suliba sosem jártunk, csak én foglalkoztam vele itthon.

2011. márc. 8. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 DannyZuko ***** válasza:

a nyomkövető kutyákon valóban hám van, de a nyakukon mindíg van egy nyakörv is, hogy ha be kell vetni őket, magyarul harapniuk kell, akkor annál fogva emelik ki a kutyát, vagyis parancsszó és a levegőbe emelik, hogy eresszen a kutyus a szorításából. Szükséges azért mert ha nem enged, akkor darabokra cincálja az elkövetőt, amit egy bizonyos mértéknél jobban nem kéne. A kiemeléssel gyakorlatilag elzárják félig meddig a légutat és így enged a kutya.

Utcai kutyán, amennyiben kicsi a kutya és nagyon húz, akkor is rá kell tenni a nyakörvet nevelési célzattal. Nem kegyetlenség, de a kutya meg kell tanulja mi a dolga és, hogy nem tépjük le a gazdi karját. Sajnos egyéniségük válogatja, hogy kinek elég egy sima nyakörv, kinek kell egy szorító lánc és kinek szöges (nagyobb kutyánál). javaslom tedd rá mindegyiket és ha nem szűnik a túlzott húzás, akkor kapcsold átt a nyakörvre. csezd le a kutyát, hogy rossz volt és büntetésben van. esetleg legyintsd meg a hátsólyát. erélyes légy, hogy tanuljon belőle, érezze rosszat tett... Remélhetőleg rövid időn belül rájön miért kap fujtót vagy legalábbi örvet. (kiképző)

2011. márc. 8. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
nekem kistestü kutyám van és nyakörve van, szerintem csak szokás kérdése nem hiszem hogy baj lenne neki a nyakörv... azzal is lehet rántani kicsit is meg a hámmal is nagyot, majd megszokja...
2011. márc. 8. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 xnorkax ***** válasza:
Szerintem inkább nyakörv, még kistestű kutyáknál is. Hámmal nem igazán könnyű kontrollálni, ha húz és engedetlenkedik. Nekem is van otthon hám is, nyakörv is és én a nyakörv mellett teszem le a voksomat. Az én kutyám közepes testű, néha ha megindul egy macska után és ránt egyet a pórázon ő is szokott köhögni. De ebbe nem halnak bele :)
2011. márc. 8. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!