Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bichonos gazdik, ti télen hol...

Bichonos gazdik, ti télen hol tartjátok a kutyátokat?

Figyelt kérdés
Szüleim nem engedik bent tartani,max.az előszobába...Én azt gondoltam,hogy lehetne neki egy nagyobb kennelfélét csinálni neki(fedett).És abba infralámpát tennénk,meg hőszigetelt lenne.Az úgy jó?Ha akarna ki tudna jönni. :P
2011. aug. 30. 21:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Én mindig is azt hittem, hogy aki ilyen kis ölebet tart, azt benn a lakásban tartja főleg:O na most okosodtam....

Hát az a kiskutya szétfagy télen kinn

2011. aug. 30. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Hát nem tom... az én kutyusom lakásban van... ha tudsz jó körülményeket biztosítani neki: fekhely, fény, meleg, ahol nem fázik meg, van mozgástere, nem ázik be, nem tud kiszökni a kertből, tiszta, és takarítható, szerintem belefér.. bár ezeket a kutyákat direkt lakásba tartásra tenyésztették (legalábbis úgy gondolom)..
2011. aug. 30. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 panettone ***** válasza:
100%

Lehet durván hangzik, de ha így akarjátok tartani akkor inkább hagy hogy az első fagy elvigye, vagy add örökbe! Egy társasági kutyának nem a hieg lesz a legnagyobb gondja és ez nem csak a télre igaz..TÁRSASÁGI ebed van neki a falka és agazdi közelsége lételeme.

Én inkább befenyítettem volna a szüleimet hogy akkor én is kint alszom mint hogy hagyjam a kutyám egyedül kint egy kennelben. Akkor inkább ne legyen kutyám míg nem vagyok önnálló.

2011. aug. 30. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

21:16-os vagyok:

nem tudom, hogy télen infra lámpa elég e egy nagyobb terület ,,befűtéséhez". szerintem fűtés nélkül nem lehet ideális hőmérsékletet és helyet biztosítani. Nem tudom miből , milyen anyagból akarjátok építeni a helyét, de téglafalak lennének szükségesek, hogy nem hűljön ki egy idő után a helye... szerintem a lakás a legjobb nekik. Én a szobakutyát a lakásba tartom...

2011. aug. 30. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
a bichonok nem ölebek am -.-" hanem NEM SPORTKUTYÁK :P de ez a befenyítés jó :) majd próbálkozok holnapp :D
2011. aug. 30. 21:20
 6/15 anonim ***** válasza:
És egyet értek az előttem elhangzott válasszal. 4 fal közé zárva ( még ha ki is tud jönni, de embert nem lát), kínzás. Még egy embernek is nemhogy egy kiskutyának. Ezek a kutyafajták mégjobban ragaszkodnak az emberhez...
2011. aug. 30. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Sportkutya? :-) És mégis mit sportolnak velük?


Idézek kérlek szépen a szakirodalomból:


"

Jelleme: A bichon Erisé érzékeny, kedves, társaságkedvelő, játékos és értelmes kutya. Alkalmazkodó és kiegyensúlyozott természetű, vidám beállítottságú eb. Az agresszivitás teljesen idegen tőle. Meglehetősen eleven, de nem szilaj. Általában igen erősen kötődik a gazdájához és a családjához, s néha nagyon rosszul tűri, ha egyedül hagyják. Erre persze nem is nagyon van szükség, hiszen annyira kicsi és jól alkalmazkodó, hogy gyakorlatilag bárhová el lehet vinni. Rendszerint keveset ugat.


Társas viselkedése: Társaságkedvelő kutya lévén olyan családban érzi magát a legjobban, amelyik mindenhová magával viszi. A többi kutyával, a más háziállatokkal és a gyerekekkel egyaránt remekül megfér. A látogatók érkezését ugatással jelzi, de aztán nagyon lelkesen üdvözli őket."


További infó: [link]


A bichon-ok elsősorban társasági kutyák, s csak utána "sportkutyák", ez alatt azt kell érteni, hogy:


"

A kutyás sportok közül az ügyességi (természetesen a méretéhez igazított felszereléssel) és az engedelmességi próbák jöhetnek szóba – elég okos, engedelmes és ügyes ahhoz, hogy jól szerepeljen."


További infó: [link]


Attól, mert az engedelmességi gyakorlat "kutyasportnak" van nevezve, attól még minden Bichon "szobakutya", társasági kutyának lettek kitenyésztve.


Ez kb olyan, mintha Németjuhásszal akarnának apportírozni, Kuvasszal vakvezetni vagy Beagle-vel örzővédőzni... No comment.

2011. aug. 30. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
jah és egyébként a Bichonok meleg éghajlatról származnak (Olaszország, mediterrán éghajlat) és különösen rosszul, érzékenyen viselik a hideg időjárást. A napi egészségügyi séta (max 1 óra) erejéig kibírják a nagy bundájukkal (esetleg kutyapulóverrel), de egy egész (3-5) hónapos telet nem.
2011. aug. 30. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg sportkutya? Hát ezzel most nagyon okosat mondtál.

És mégis mit sportol? Fut, agilityzik? Mert az enyém is, de attól még kxrvára fázik télen.

Ennek a fajtának a szőre az elmúlt évtizedek során olyan minőségű lett, hogyha kint hagyod majd egy hideg téli éjjel, többet nem fogsz vele sportolni...

2011. aug. 30. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
ki a f*** mondta nektek h nem lennék egész nap kint vele?ammeg azt írtam h NEM SPORTKUTYA és nem azt h sportkutya... -.-
2011. aug. 31. 11:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!