Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hétvégén megyek először...

Xnorkax kérdése:

Hétvégén megyek először önkéntesnek a menhelyre, ellátnátok pár hasznos tanáccsal?

Figyelt kérdés

Nagyon nem tudok senkitől sem érdeklődni, de pár dologra kíváncsi lennék.

# Ilyenkor illik kivinni valami tápot, vagy akármit, akár jutalomfalatnak?

# A gyepmesteri telepről is el lehet vinni sétálni a kutyákat? Mert a menhely a gyepi mellé épült.

# Egy kutyára mennyi időt lehet szánni?

# Milyen ruhában célszerű menni?

Köszi a válaszokat!


2011. márc. 8. 15:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Itt nálunk a gyepmesteri telepen megfigyelésen vannak a kutyák és miután letelt az idő, átviszik őket a menhelyre, így a telepen nem lehet sétáltatni, mert ugye lehet veszett vagy beteg a kutya. De lehet, hogy máshol nem így van.

Mindenképpen vigyél kaját (ha telik rá), azt mindenki szívesen fogadja. Valami ócska ruhában menj, mert mire végzel, úgy fogsz kinézni, mint egy disznó. :D

Ja, és vigyél egy jó adag lelkierőt is. :(

2011. márc. 8. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi, meglesz. :) Ettől tartottam, hogy a gyepiről nem lehet vinni... Ott lényegesen sokkal rosszabb körülmények között vannak a kutyák és azokkal senki sem törődik... :(
2011. márc. 8. 15:44
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen, gondolom nem csak nálunk kegyetlen hely... :'(


Hol laksz amúgy?

2011. márc. 8. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Veszprémben. És te?
2011. márc. 8. 15:48
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Szombathely. Nem mintha itt lenne menhely, csak egy gyepmesteri telep van, meg az egyik faluban is valami menhelynek nevezett akármi, egyszóval szörnyű. :S
2011. márc. 8. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Ezekre biztos szükség lehet menhelyeken:


- Öreg takaró, pokróc, pléd, elhasználódott szőnyegek, vastagabb textíliák kennelek aljzatának szigeteléséhez (ahol nem szalmát használnak - érdeklődj az adott menhelyen! ) kidobásra ítélt bunda, kabát, meleg, vastag pulóver, régi ágynemű, rossz törülköző, minden, ember számára már nem használható holmi, amibe bevackolódhatnak a jószágok a hidegben


- Alaposan kiszárított száraz kenyér, pékáru nagy mennyiségben (főleg a téli hidegekben)

- Edények etetni-itatni, főzni -kopott, kidobásra ítélt öreg lábasok, fazekak, nagy műanyag tálak


- Frissen lefagyasztott ételmaradék (amennyiben az adott menhelynek van hűtőkapacitása vagy azonnal a menhelyre és felhasználásra kerül - érdeklődj az adott menhelyen!)


- Megmaradt humán gyógyszerek, vitaminok, antibiotikumok


- Újságpapír - eltüzelni, begyújtani, babakutyák alá tenni, "szigetelőanyagként" lehet használni


Valamint:

- Régi póráz, nyakörv sétához, szállításhoz

- Rossz, régi kefék, fésűk kutyaápoláshoz

- Műanyag, "kutyabarát" játékok, labda


És aki egy kis pénzt is tud rá szánni:

- Állateledel, konzerv, tészta, kutyatészta, rizs, táplálékkiegészítők - macskaeledel


- Oltóanyagok, infúziós oldatok, készenléti gyógyszerek - egy részük megvásárolható állatorvosnál, állatpatikában


- Kosarak, amelyekbe a kisebb állatok, vagy kölykök befészkelhetik magukat


És persze pénzadományok - ivartalanításra, oltásokra, orvosi ellátásra.

Építkezési anyagok, kutyaháznak, kennelnek való, kerítéselemek, hirdetési, megjelenési lehetőségek újságodban, szórólapodon, honlapodon, szállítás, stb.



---------------------


Nézz körül otthon hátha ezek közül találsz valamit, de szerintem nem fogják leharapni a fejed ha nem viszel semmit. Sőt!

Menj valami kényelmes szabadidőruhába, amit nem sajnálsz a koszolódástól esetleg kiszakadástól.

A kutyákkal való foglalkozás menetét szerintem majd ott elmondják. Erről nem tudok konkrétat.

Üdv.

2011. márc. 8. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! :) Itt is van Várpalotán egy gyepmesteri telep, az komolyan leírhatatlan...
2011. márc. 8. 16:03
 8/11 anonim ***** válasza:
Én egy utcában lakok a gyepivel Várpalotán :( Szörnyű körülmények vannak!
2011. márc. 8. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Pedig az állatvédők hosszabb ideje próbálnak tenni az ottani kutyákért.
2011. márc. 8. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szia én önkéntes vagyok,és amit eltudok mondani az az,hogy a ruhád valami régi ruhadarab legyen amit nem használsz már.Mert a menhelyi kutyák közül sokan nemismerik a pórázt,és húznak mint az állat,vagy pedig felugrálnak rád,mert annyira örülnek,hogy elviszed őket sétálni.Én állandóan tiszta sár szoktam lenni.Ha menhelyre mész,akkor először kérdezd meg ,hogy melyik kutya az amivel elbírsz fizikailag(én a nagytestűeknél majdnem megdöglök annyira mennének előre),szóval legyél fitt:DÉn nem vittem tápot,a munkámnak is nagyon örültek elsőre!Persze ha megteheted akkor vigyél!!A gyepiről nemhiszem,hogy ki lehetne őket vinni.A kutyára annyi időt szánsz amennyit szeretnél,de célszerű egy kutyát negyed óráig sétáltatni,hogy többre is jusson idő egy nap alatt!Örülni fognak annak a negyed órának is ,de az intenzív legyen!Utána mehet vissza a kennelbe,és jöhet a következő.Én legalábbis így szoktam,hogy minél többet eltudjak vinni.Örülök,hogy ilyen munkát vállalsz:)


18/L

2011. márc. 9. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!