Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor szülhet a kutyám? A...

Mikor szülhet a kutyám? A fedeztetés pontos dátumát nem tudom. Szerintem legkésőbb a jövő hét elején fog. Ma eddig semmit sem akart enni és elkezdett gödröt ásni. Ez azt jelenti, hogy hamarosan szülni fog?

Figyelt kérdés
A hőmérsékletét nem tudom megmérni, mert.... háát.... nem megy. :-(
2009. febr. 19. 14:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
hogyhogy nem tudod a fedeztetés dátumát?akkor mi honnan tudjuk mikor szül?de igen,ezek már jelek,lehet már ma meglesznek.ne menj sehova,legyél vele.
2009. febr. 19. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
ha newm tudod megmérni a hőmérsékletét,hogy fogsz segíteni a szülésnél?vagy az se fog menni?mert hát nem.....????vagy mi lesz?
2009. febr. 19. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
A szülésnél a segítségre már felkészültem. De az valahogy nem megy, hogy hőmérőt dugok a seggébe. Nekem még menne, de nem hiszem, hogy örülne neki és, hogy 5 percig bírná.
2009. febr. 19. 14:35
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Az ellés várható időpontja


A kutya vemhessége a fedeztetéstől számítva átlagosan 63 napig tart, azonban látszólag lerövidülhet 58 napra, vagy meghosszabbodhat 68 napra is; attól függően, hogy a fedeztetés pillanatában a szukában megtörtént-e már a peteleválás, illetve befejeződött-e a petesejtek érési folyamata. A vemhesség végén a szuka vérében gyorsan csökken a vemhesség fenntartásáért felelős progeszteron hormon szintje, ennek hatására csökken a szuka testhőmérséklete. Ezt az összefüggést kihasználhatjuk az ellés idejének meghatározáshoz. Ehhez nem kell mást tennünk, mint a vemhesség 55. napjától naponta legalább kétszer megmérni a szuka testhőmérsékletét, ami a normális 38,5–39,0°C-ról lecsökken 37,5°C alá, gyakran 37,0°C-ra, a várható ellés előtt 6–24 órával.


De ehhez tudni kellene a fedeztetés pontos dátumát...

2009. febr. 19. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha már elleted a kutyádat akkor ne legyél finnyás, igenis rakd be azt a hőmérőt. Ne adja Isten, de ha úgy alakul ennél mélyebbre is lehet bele kell majd nyúlnod a kutyába ha nem akar az a kölyök kijönni. A kutya nem fog érte nagyon cirkuszolni, nem olyan vastag az a hőmérő, és csak ezzel lehet szinte 100%-ra megmondani, hogy szül-e rövidesen.
2009. febr. 19. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

ez nem azon múlik hogy neki tetszik-e.

meg kell mérni és kész! Egyébként sem kell annyira bedugni, az enyémek meg sem érzik. Digitálissal gyors és egyáltalán nem fáj!


meg kell tanulnod! Mi van ha a kicsikkel baj lesz és meg kell mérni?

2009. febr. 19. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként hogyhogy gödröt ás?


Kint van vemhesen télen amikor szakad a hó?

2009. febr. 19. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
A mi kutyusunk ma van a 63. napon és már vagy 4 napja 37,1-37,6 között van a hőmérséklete. Most konkrétan 37,3. Ennek ellenére szülésnek semmi jele.
2009. febr. 19. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

A digitális hőmérő tényleg gyorsabb,de ha hagyományos van akkor is elég ha csak az ezüstös rész(tehát az elejét) dugod a fenekébe!Szerintem sem fogja nagyon ellenezni,hisz nem is érzi annyira...

Láttam már olyan szukát egyébként aki már 1 héttel a szülés előtt kapar,illetve vackol magának.Szóval ezt tényleg csak a hőmérséklete alapján tudod megállapítani!!

Azt már inkább nem ecsetelem,hogy mennyire felelőtlen dolog úgy pároztatni a kutyád,hogy azt sem tudod,mikor történt meg pontosan a dolog!

2009. febr. 19. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Ma reggel/tegnap este születtek meg a kiskutyák. A szülésnél nem tudtam segíteni, mert nem voltam ott, de minden rendben van náluk.
2009. febr. 21. 11:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!