Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Normális ha a kan és a szuka...

Normális ha a kan és a szuka folyamatosan marakodnak az párzás előtt?

Figyelt kérdés

Szeretnénk kölyköket a lassan 3 éves beagle szukámnak..

mindent elintézünk.. orvos megvizsgálta minden rendben van vele.. a kan is megérkezett.. csak épp az a probléma hogy folyamatosan marakodnak.. nem értjük ez miért van... pedig nem is idegen a kan..

tudna vki segíteni mi lehet a gond?


2011. márc. 9. 19:38
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯
 91/104 panettone ***** válasza:
100%

Minnél kevesebb kutya születik meg felelsegesen annál kevesebbet kell elatatni- sziontén felslegesen.

Ez sztem nem bonyolult?

De ha évente van mondjuk 100 család aki kutyát akar és születik 150 kutya akkor 50 ( arányaiban 40 megunt és lecsrélt, elhagyott és nem kersett felnőtt és 10 kölyök kerül be a menhelyek stb rendszerébe)

Az említett 40 család szimplán "leszarom" alapn nem keresi az elveszett kutyáját vagy ők maguk adják le altatni vagy húzza fel valamelyikük a kútágasra a kutyát. Így a mgeszületett 100 családban vagy valamelyik állatvédőnél megkezdio a pályafutását és él akár 12-15 évet is. Régebben a kutyák és nem feltétlenül a gazdik brutalitása egyszerűen csak az állatorvosi lehetőségek végesssége miatt éltek 5-6 évet...

Ha számolsz- hozzáteszem ezek csak körülbelüli arányok, de észre veheted hogy az hogy a gyepik megteljenek megelőzhető lenne ha kevesebb kutya születne...

Az hogy az altatás megoldás annak az az ára hogy kutyák ezrei szenvedik ki a lelküket, élik át az elhagyatottságot, a menhelyeken a többi kutya terrorját, vagy a gazdik brutalitását akiknek meg sem kellett volna születniük.

Kérdezem én ha ennyire rossz a helyzet és ennyire rossz akkor minek tovább rontani?

Tényleg annyira szükség volt erre az alomra?

Én nem konkrétan egy kutyáról egy gazdiról egy alomról beszélek...

Erről az alomról annyit hogy ők tök feleslegesn jöttek a világra, csak az amúgy is magasabb létszámot növelik tovább

Összeségében talán humánusabb lenne ha nem születnének meg mint az hogy tovább növelve az össz létszámot majd 11 akármilyen kutyát altassunk el.

De aki még mindig egyetért azzal hogy persze szülesenek csak nyakra főre, menjen fel egy gazdikereső oldalra és válasszon 10 kutyát akit altassanak el helyettük. Utánna talán másképp látja a dolgokat.

2011. máj. 16. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/104 anonim ***** válasza:
0%
Nem nekem vagy bárki másnak kellene kiválasztania, hanem annak aki leadta, és a sajátját kellene elaltatnia. De egy picit rossz embernél kopogtatsz mert én szemrebbenés nélkül ráböknék 10 kutyára, aztán innám tovább a kávémat, és nem azért mert ez olyan jó dolog vagy mert akarom, hanem azért mert ha szükséges akkor szükséges, és azt mondjátok, hogy az. Ha vannak emberek, akik tényleg foglalkoznak a saját kutyáikkal, bombabiztosra van biztosítva hogy a kutyát ha valaki megtalálja, beviszi orvoshoz vagy gyepire, vagy bárhova, akkor visszakapja, sőt még biléta is lóg a nyakában, gyönyörűen táplált, ápolt, ivartalanított, fontos neki, az nem fogja kirakni önszántából, az nem fogja karóba húzni, az nem fogja bántani, azoknak a kutyáknak van értelme élni. De azokat akik sajnálatos módon kitettet, meguntak, betegek, nem tudom mi van velük, ők hiába érző lények, hiába szeretnek, hiába szenvednek, csak pusztán fölösleg. Én azzal is egyet értenék, hogy kötelező legyen az ivartalanítás és a chip. És akkor nem kellene ilyesmiket csinálni. De amíg nincs így, addig a helyzetet kell valahogy kezelni, és ha másképp nem megy, akkor úgy hogy sajnos nagyon sok fölös kutya életébe kerül. Mert amíg valami nincs törvényben, addig nem sok minden fog moccanni. De ha mondjuk minden kutyában lenne chip, ha kirakják és befogják értesítik a gazdát, az meg azt mondja hogy : szarok rá a kutyára, csináljanak vele amit akarnak - de ennek ellenére mondjuk havi bírságot ("lakbért") számolnának fel a kutyáér amíg ott van, amíg nem talál gazdát vagy el nem altatják (persze ezt is pénzért + személyes jelenléttel) utána ha meg nem fizet, behajtóval behajtatnák, sokan meggondolnák a kutyát. Igaz, ez, ha nincs kötelező ivartalanítás a született kölykökre nem megoldás, bár, amikor elöször viszik öket orvoshoz (akár a régi akár az új gazda) amikor kiállítják a kiskönyvet ez még orvosolható. Sőt muszáj lenne. Már a chip is (ami elvileg kötelező azt hiszem már) is jó megoldás lenne, ha foglalkozna vele valaki.
2011. máj. 16. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/104 panettone ***** válasza:
100%

Én még mindig nem értem, hogy miért kell pusztán az emberséget törvénnyel, büntetéssel karhatalommal kicsikarni?

Mindenki tudja hogy ennyire szar a helyzet akkor még minidg olcsóbb lenne kevesebb szenvedéssel járna ha ezek az almok nem születnének meg.

Idd nyugodtan a kávédat soha ne kerülj olyan helyzetbe hogy a kutyádról esetleg más döntsön ugyanilyen nyugodt szívvel.

Lakott egyszer nálam egy 12 éves vesekéreg beteg spani aki költözéskor vélelenül a kábeltévészerelő lába alatt lépett ki a kapun, vélhetően az új helyén a gazdit kereste pechjére kijutott a házból. A betegsége miatt volt szőrhiányos, mindenki arra tippelt hogy kidobták altassuk el. A nyolcadik napon sírva jelentkezett a gazdi, a nyakörvét valaki lecsatolta, de plakátoltak hirdettek...könnyebb lett volna őt is elelatani. Megtörténhet hasonló egy baleset után, soha nem tudni mit hoz az élet. Csak éppen egy kevésbé leterhelt állatvédő redszerrel a problémák is máaok lennének és a megoldás is könnyebb, hatékonyabb lenne a gondokra.

Naponta kérik számon az állatvédőkön hogy miért nem hatékonyabbak, miért nem altatnak köünnyű szívvel ha kevés a pénz, talán azért mert nem ilyen a beállítotságunk és amíg mások megunt , leselejtezett "szarját" védjük addig nem biztos hogy minket kellene a fotelból egy forró kávé mellől kioktatni.

Estleg lehetne azt szjkózni, hogy ne szaporíts- ez sem kerül többe.

Egy meg nem született alom 0,- ft, 5-6-7-8-9 kutya tartása és elaltatása licsit több és akkor a Te nyelveden csak a tényeket írtam le.

2011. máj. 16. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/104 anonim ***** válasza:
9%
panettone, neked tényleg semmi sem elég jó, remélem nincs férjed o.O" ... vagy ha van akkor nehéz élete lehet.
2011. máj. 16. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/104 panettone ***** válasza:
100%

:-) imádom a kiskutyákat, tavaly és előtte volt alkalmam asszisztálni normális szülésnél és császárnál is. Hihetetlenül jó érzés mikor látod őket világra jönni, és figyeled ahogy cseperednek, gazdihoz költöznek és jönnek a hírek.

Ugyanakkor látom a másik oldalt is eddig nálam lakott 15 gazdikereső, volt köztük több akiről mindnki lemondott és mot boldog gazdis kutyák csak éppen kellett egy kis idő hogy rendbe jöjjenek. Ezek a kutyák egyike másika megjárta a poklok poklát. Pedig nem kellene hogy így legyen, minden azon múlik mikor és hol jönnek a világra...mint amikor feldobsz egy érmét földet ér az egyik felével és eldőlt a sorsa.

Ha egyesek nem játszanának Istent és előbb mérlegelnének A TÉNYEK és nem az önző hozzáálásuk alapján akkor annyi kutya születne ahánynak van is normális gazdija. Az idősebb vagy éppen nem annyira cuki gazdikeresők nem lennének esélytelenek sőt annyival kevesebben lennének, hogy győznénk az iramot.

De ez persze soha nem lesz így, úgyhogy én megelégednék azzal is ha legalább a magukat kutyaszerető emberek nem rontanák tovább a helyzetet....látod kicsivel is beérem.

2011. máj. 16. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/104 anonim ***** válasza:
13%
olyan hosszú litáliákat írtok,hogy nincs kedvem végigolvasni xD
2011. máj. 16. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/104 anonim ***** válasza:
100%

23:06 vagyok.

panettone a számból vette ki a szót. :-)


,,szerintem a kutya a gazda kegyéből van életben, szerintem ha a gazda nem akarja tovább, akármilyen okból, joga van meghozni a döntést."


Na látod ezt én már másképp fogom fel. Mert én ugyanolyan érző lény vagyok mint egy kutya. Képes vagyok szeretni, és utálkozni, képes vagyok valamire büszke lenni, és igen megtörni is tudok. Ezért én nem vagyok Isten, nincsen jogom elvenni az életeket, de szabályozni tudom, hogy megszülessen vagy ne, hogy megfoganjon vagy ne. Mint hogy arra is képes vagyok hogy szüljek e gyereket erre a nyomi világra vagy ne. És azzal, hogy ezt szabályozom, nem vágok át senkit, és nem teszem ki a már megszületett élőlényt a kegyetlen kínzásoknak.


Ezt a kérdezőnek szánom:


Őt is szerető gazdinak ISMERŐSNEK ajándékozták:

[link]

2011. máj. 17. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/104 anonim ***** válasza:
100%
Csak annyit még hogy ennek a kölyöknek nem adatott meg az a szerencse, hogy fájdalom mentesen lealtassák....Őt csak agyon verték.
2011. máj. 17. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/104 anonim ***** válasza:
100%

,,szerintem a kutyákat nem azért háziasította az ember h mindenféle törzskönyv és hasonló szarjaik legyenek.. "


Hát jah.....

Ha a dögkútba szánják minek is a törzskönyv......

[link]


,,Tegnap (júl. 8.) este egy ismeretlen elkövető 3 élő és egészséges beagle kölyköt dobott a komáromi dögkútba, az állattetemek közé. Egy véletlenül arra járó állatbarát ember hallotta meg a konténerből kiszűrődő kiskutyák nyöszörgését."

2011. júl. 10. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/104 anonim válasza:
4%

Hű ez kicsit régi topic, de nem bírom megállni, hogy ne szóljak hozzá :D Istenem mennyi buta ember van...Ha annyira sajnáljátok a kóbor vagy telepes kutyusokat akkor menjetek és fogadjátok örökbe mindet! Mi alapján állítjátok, hogy a kérdező felelőtlen vagy a kutyája beteg kutyákat fog szülni. Mint ahogy a kérdező sem jövőbelátó, hogy mi lesz a kiskutyáival TI SEM VAGYTOK AZOK, hogy megmondjátok biztos utcára kirakják vagy telepre adják be. Ezt nem tudhatjátok. Lehet, hogy ha ahelyett hogy a kérdező kiskutyáit vinnék el, elvinnének 11 árva kis beagle-t, az ország másik végében másik 11 kis kutya születik meg...Nehogy már egy olyan embert, aki vette a fáradtságot, hogy tett fel kérdést, tehát valamilyen szinten csak nem annyira felelőtlen, hibáztassatok a társadalom felelőtlensége miatt.

Nekem 3 yorkim van egy 12,8 és egy 3éves, a legidősebb törzskönyves, a másik 2 viszont már nem. A középső epilepsziás, hálisten tünetmentesen, a legkisebb pedig valószínűleg foxi-yorki keverék, még így jobban is tetszik, mintha fajtatiszta lenne pedig úgy vettük:). Nem tudom, de nem is érdekel én így imádom őket. Lehet nem azt kaptam amit vártam, de én egy élő példa vagyok hogy attól még nem adtam túl rajtuk, hanem gondoskodom róluk. És nincs rossz életük sem, nem boldogtalanok, csak azért mert nem tökéletes törzskönyves kutyák és mert az egyik beteg. Én a kutyáim soha nem fedeztettem, mert nem volt szükségem rá, nem akartam. Az elkerülhetetlen, hogy mindig csak törzskönyves, fajtiszta, egészséges kutyák szülessenek. Hol éltek ti? Mint ahogy az embereknél is van, hogy teljesen egészséges szülőknek beteg gyerekük születik. Akkor most vessük meg őket, hogy hogy mertek ítélkezni és létrehozni egy olyan emberi életet aki szenvedni fog egész életében...:) Már ha szenvedni fog, mert lehet hihetetlen mennyiségű szeretet és segítséget fog kapni a családjától.

És egyébként ha a kérdezőnek állatorvos rámondta, hogy alkalmas rá a kutya, akkor azt NEM VÉLETLEN MONDTA. Azért egy állatorvos szavával ne akarjatok már vetekedni. Ennyi erővel, mivel a szukának fájdalmas a közösülés, meg az egész szülés tortúra, akkor mostantól soha többet ne fedeztesse SENKI a kutyáit, meg mindenki fogadja be a telepekről kutyákat és akkor mindenki hiperszuper ember lesz. Ilyen nem létezik. Nekem is a szívem szakad meg azokért a kutyusokért akiket elhagynak a gazdái, de ezért nem azt az embert kéne hibáztatni aki kiskutyákat akar a kutyusának hanem azt a gazdát aki elviszi és a végén elhagyja. Itt szerintem senki más nem hibás, és nem a kérdező a felelőtlen, hanem azok a gazdik akik akarnak kutyát és nem tudják a felelősséget vállalni érte, majd végül kiteszik.Ha minden egyes ember akinek valaha kutyája volt, gondoskodott volna a kutyáiról, akkor nem lenne szükség telepekre és nem látnál az utcán kutyákat. És én hiszem, hogy igenis lehet követni annak a kutyának az életét, amit kiadsz a kezedből. De a magyar már csak ilyen, gyűlölködik, ítélkezik mások felett, nemhogy maga körül söprögetne először :) Az biztos, hogy életemben még fogok kutyát örökbe fogadni telepről, mert jobbá akarok tenni egy kutyus életet, de nem úgy hogy megmondom másoknak mit csináljon, hanem én magam teszek érte. Mint előttem már írták én a saját kutyáimért vállalom a felelősséget, nem másokéért.:)

2013. máj. 19. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!