Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek, a hám jó a kutyának?

Szerintetek, a hám jó a kutyának?

Figyelt kérdés
Goldi kiskutyát kapok, de nem tudom eldönteni, hogy mivel sétáltassam. Ismerőseim, szerint jobb a hám, mert a kutya jobban érzi benne magát, valakik szerint, meg "kínzás".. Ha meg a nyakában van a nyakörves póráz, akkor meg fuldoklik, mert annyira húzza. Ezeket mondták nekem, de most, nem tudom, hogy melyik legyen! :)
2011. márc. 10. 16:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
9%
Hám 100x jobb. Jobban érzi magát benne a kutya. A nyakörvtől meg fulladozik. De a nyakörvet is meg lehet neki tanítani, hogy ne húzzon annyira és nem fog fulladozni. Nekem 3 kutyám van. Mindegyiknek van külön Hám. Én azt jobbnak tartom és jobban mennek benne. Szabadabbnak érzik magukat. Szerintem. A kan kutyám példáúl ha nyakörvet teszek rá meg se mozdul. :D Azt várja, hogy vegyem le miután levettem futkározik.
2011. márc. 10. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Én is így vagyok vele, de azért kíváncsi voltam mások véleményére is :D

Köszi szépen! :D

2011. márc. 10. 16:21
 3/13 anonim ***** válasza:
0%

Szia!


Én is nemsokára kapok kiskutyát, de én francia buldogot:).

A miénknek is hámja lesz, az valóban sokkal jobb!!!!!

2011. márc. 10. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Amúgy a goldi a kedvenc kutyusom, de azt sajnos itt nem lehet tartani.


Földszintiek vagyunk.

2011. márc. 10. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
de imádom a francia buldogot is!!!!!
2011. márc. 10. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! Én nekem is a kedvenc fajtám :) A kis buldog is nagyon ennivaló :D :D Régebben Jack Russel Terrierem volt, ő neki nem hámja volt, hanem sima póráz, de mindig úgy ment előre, köhécselt, annyira rossz volt :S :) Nem volt még nagytestű kutyám, de ismerőseim közül, akiknek nagytestű kutyájuk van, azok többsége hámot használ. De amint mondtam, megoszlottak a vélemények :)
2011. márc. 10. 16:37
 7/13 anonim ***** válasza:
A hám húzásra való (a kialakításából adódóan), a nyakörv meg sétáltatásra. Én sohasem sétáltatnám hámmal a kutyámat. Azaz van hámunk, mert szép színes fényvisszaverős és jó figyelemfelkeltő, nagyon jó erdőn-mezőn szabadon futtatott kutyáknál, de amikor pórázra veszem a kutyát, akkor mindig a nyakörvre és sohasem a hámra teszem a pórázt. Hámmal soha az életben nem fogod megtanítani a kutyát laza pórázon láb mellett sétálni.
2011. márc. 10. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
A kerdesed kutyatol fugg nekem 8 kutyam van es nem viccelek abbol van egy amek nem kepes csak hammal menni mert fulladozik en probaltam ra megnevelni hogy jojon nyakorvel jon is de fulladozik
2011. márc. 10. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Ha fulladozik az csakis a gazda hibája , mert nem tanította meg a kutyát normálisan sétálni(húz a kutya).Persze viheted hámmal , de abba meg rendesen belefeszül majd aztán megnézheted magad 10 perc séta után , úgy elleszel fáradva mint a fene.

Nyakörv való sétához.

2011. márc. 10. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Én is a nyakörvet javaslom /tapasztalatból/,mert azzal sokkal jobban tudod irányítani a kutyát.A hám munkakutyáknak jó de napi sétához nem.
2011. márc. 10. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!